Отборът на „Дея Спорт“ надигра гостуващия ЦСКА с 3:1 гейма в мач от четвъртия кръг в Супер Волей.
В отделните части резултатът е 25:19, 25:22, 26:28, 25:21.
Най-резултатен в дербито беше Николай Учиков. Диагоналът завърши с 19 точки 3 аса и 2 блока/.
Николай Николов и Валентин Братоев добавиха по 14 точки за успеха на „Дея Спорт“. Николов постигна 3 аса и 3 блока и беше избран за най-полезен играч в мача. Стефан Чавдаров и Димитър Василев добавиха по 13 точки.
Във временното класиране бургаският отбор заема второ място с 9 точки /3 победи и един отложен мач/.
Лидерът „Хебър“ е с 4 победи и 12 точки.
В следващия пети кръг „Дея Спорт“ гостува на „Марек“. Мачът в Дупница е на 17 ноември, петък, от 18:00 часа.
Абсолютният дебютант в женската Демакс лига – „Дея Спорт“ постигна първата си победа в родния елит. Нашите момичета надиграха като гости в Драгоман тима на „Хектор“ с 3:0 гейма / 28:26, 25:20, 25:18/.
На 19 ноември, неделя, „Дея Спорт“ приема в зала „Младост“ един от хегемоните в женския волейбол у нас през последните години – „Марица“ Пловдив. Мачът е от 18:00 часа.
Станислав Жеков ще води тима в А областна група. Първата цел пред него е да направи селекция и да сформира група от млади футболисти, с които да направи подготовка и да стартира участие в надпреварата. Жеков е добре познат на бургаската публика. Има огромен опит и сериозна визитка като футболист в професионалния футбол. Като треньор в последните три..
Арена „Созопол“ ще бъде домакин на бойна гала вечер, която ще се проведе на 9 август. Надпреварата ще събере най-успешните български състезатели по бокс, кикбокс и ММА, които ще премерят сили в поредица от зрелищни двубои. Кулминацията на програмата ще бъде сблъсъкът за пояса на Световния боксов съвет в полусредна категория до 70 кг, за която..
Отбори от България, Румъния, Молдова, Косово, Испания и Франция ще премерят сили в започващия днес в Бургас международен турнир по плажно ръгби KRASIKO. От 10 до 19 часа на Sport Toto Beach Arena на Северния плаж ще се изиграят общо 25 срещи. Участващите формации ще са мъже, жени, деца до 14 години и юноши до 16 години. Това е осми поред..
Двата бургаски клуба се представиха достойно на първото Европейско отворено първенство на IJKA, проведено в спортна зала „Арена Бургас“. Клубовете от Бургас демонстрираха отлични резултати по време на първото Европейско отворено първенство на IJKA (Международна японска карате асоциация), организирано от IJKA Представителство България и Българската..
Тази събота, 2 август, Бургас ще е домакин на осмия международния турнир по плажно ръгби KRASIKO. На Северния плаж сили ще премерят отбори от България, Румъния, Молдова, Косово, Испания и Франция. От 10 до 19 часа на Sport Toto Beach Arena Burgas ще се изиграят общо 25 срещи. Участващите формации ще са мъже, жени, деца до 14 години и юноши до 16..
Община Бургас ще проучи въпросът продава ли се стадион „Лазур“ и на каква цена . Междувременнно, за да могат да го ползват отборите "Черноморец" и "Нефтохимик" общината ще го наеме за година и половина срещу 300 000 лева. Това стана ясно на днешното заседание на градския парламент. От трибуната срещу даването на тези пари..
Ансамбълът на България за жени спечели бронзов медал на финала на съчетанията с пет ленти на Световната чалъндж купа по художествена гимнастика в Клуж-Напока (Румъния). Това е последно състезание за тима преди Световното първенство в Рио де Жанейро (Бразилия) в края на месец август. София Иванова, Рейчъл Стоянов, Алина Коломиец, Даная Атанасова и..
Арена „Созопол“ ще бъде домакин на бойна гала вечер, която ще се проведе на 9 август. Надпреварата ще събере най-успешните български състезатели по..
Станислав Жеков ще води тима в А областна група. Първата цел пред него е да направи селекция и да сформира група от млади футболисти, с които да направи..