Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Петър Кънев: В част от предложените промени в данъчните закони липсва логика

Снимка: БГНЕС


Проектът за държавния бюджет предстои да бъде разгледан от  Министерския съвет днес. По време на заседанието ще бъдат представени неговите параметрите. След това ще бъде внесен за обсъждане и в Парламента. През седмицата в ресорните комисии премина пакета от данъчни закони. Предстои днес те да бъдат гледани и в пленарната зала. Според бургаския депутат от БСП Петър Кънев, във вида, в който са в момента, те няма да бъдат подкрепени. „Това означава и че бюджетът няма как да влезе в зала“, допълни той.

„Проблемът е, че те са предлагани без да се коментират с партньорите в самата коалиция или „сглобка“. Примерно има доста неща, за които е абсолютна глупост да се приемат. Не виждам никаква логика в това да намалим плащанията кеш от 10 000 лв. на 5 000 лв. Не виждам никаква логика да се въвежда т.нар. „бонус – донус“, просто е опасно предложение. Да не говорим за облагането на рушветите в ресторантите или в заведенията с данък. Има неща, които са доста безсмислени. Държавата има  доста по-сериозни проблеми отколкото да се занимава с това“, поясни бургаският депутат.

Като положителни мерки, Петър Кънев определени предложението за вдигането на прага по ДДС, разширяването на обхвата по патентния данък.

Спорна точка в проекта за бюджет се очаква да бъдат и средствата, които ще бъдат разпределени за общините. 


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Конгресният център на Морската гара в Бургас

В Бургас стартира информационна кампания за въвеждане на еврото

В Бургас премиерът Росен Желязков, министърът на финансите Теменужка Петкова, управителят на БНБ Димитър Радев и други министри, ръководители и експерти на институции, както и лидери на синдикати ще дадат старт на Национална информационна кампания за въвеждане на еврото. В срещата ще участват още представители на Комисията за защита на потребителите,..

публикувано на 02.09.25 в 07:42

Митнически служители задържаха 30 000 "маркови"дъвки от Китай

Митнически служители от Териториална дирекция Митница Бургас задържаха 30 000 дъвки от Китай с обозначения на защитена марка. Артикулите са иззети за нарушени права върху интелектуалната собственост. Те  са открити при проверка на морски контейнер със захарни изделия, внос за България. След извършен анализ на риска, контейнерът е бил селектиран  за..

публикувано на 01.09.25 в 13:28

Цените по морето падат – от 30 до 50% през септември

От първи септември цените на олинклузив пакетите в курортния комплекс Слънчев бряг са драстично намалени от 30 до 50%.  Това каза председателят на Асоциацията на туристическия бизнес в България Елена Андонова.  Междувременно се задават поредните протести на хотелиерите, ако държавата продължи да забавя изплащането на средствата за издръжката на..

публикувано на 01.09.25 в 12:30

Автобусните превозвачи отчитат увеличение на пътниците към морето

Автобусните превозвачи отчитат 10 процента увеличение на броя на пътниците, които са използвали автобуси, за да стигнат до морето за лятната си ваканция.  Досега предпочитанията на хората бяха курортите по южното ни Черноморие, казва Теодора Велева, маркетинг директор в голяма транспортна фирма. През това лято обаче има изравняване на пътуващите на..

публикувано на 31.08.25 в 12:15
Кметът на община Приморско Иван гайков

Кметът на Приморско: Това е един от най-силните туристически сезони за последните десетилетия

Лято 2025 е един от най-силните туристически сезони за последните десетилетия, заяви в предаването "Чуй лятото" кметът на Приморско Иван Гайков: "И за нас е изключително радващ факта, че българското Черноморие все повече се припознава от нашите сънародници. Освен българи, ни гостуват чехи, словаци, поляци, на немския пазар сме добре..

обновено на 30.08.25 в 14:00

Област Сливен е на 20-о място в страната по брутна месечна заплата

В област Сливен средната брутна месечна работна заплата през второто тримесечие на 2025 г. е 1919 лв., при 2572 лв. средна за страната, съобщават от Териториално статистическо бюро Югоизток на НСИ.  През второто тримесечие на тази година средната месечна работна заплата за област Сливен се увеличава спрямо първото тримесечие на годната с 9.3%...

публикувано на 29.08.25 в 10:00