"Това са автомобили, отнети в полза на държавата, след присъди и решения на съда на лица, които са шофирали след употреба на алкохол. Единадесет автомобила са в процес за обявяване за продан. Тук процедурата е напреднала и сред тях има осем моторни превозни средства, които са на лица, шофирали след употреба на алкохол и тези автомобили ще бъдат обявени за публична продан. Ще добавя, че лицата чиито автомобили са били отнети могат също да участват, няма пречка да участват в тези търгове и да закупят своите автомобили, ако разбира се проявят желание", каза Христо Узунов.
Първите търгове се очаква да бъдат обявени през месец януари, поясни още Христо Узунов. Той посочи, че процедурите след отнемането на автомобила продължават около три месеца. Цените им пък се определят след експертна оценка на вещо лице. Продължават и проверките на пътя за пияни или дрогирани шофьори.
Общо пет автомобила са били иззети от полицаите в бургаско само за изминалите два дни, съобщиха от полицията. А само за изминалите няколко месеца са били конфискувани над 100, за които в момента текат процедурите. Те се намират на паркингите на бургаската полиция.
Условията за провеждане на търговете, дните за оглед, списъците на вещите, размерите на депозитите, както и първоначалните продажни цени се публикуват и могат да се видят в Портала за продажби на НАП.
Завършиха асфалтовите работи в платното за Бургас в участъка от АМ „Тракия“ в област Сливен, съобщават от Агенция "Пътна инфраструктура". Обновеното трасе е с дължина 11 км и е между 262-и и 273-и км. При добри метеорологични условия се предвижда до неделя да бъдат монтирани ограничителните системи. През следващата седмица, веднага след като приключи..
Две години след старта на строително-монтажните дейности от ВиК Бургас, вече е въведена в експлоатация реконструкцията на Деривация "Камчия-Юг" при айтоското село Черноград. Обектът, който първоначално е бил изграден преди повече от половин век сега подобрява водоснабдяването за десетки хиляди жители на две от бургаските общини - Айтос и Карнобат...
Жители на бургаския квартал „Победа“ са подали молба към Общинския съвет и към Общината относно кражби и посегателства, които с времето ескалират. Според гражданите, в квартала липсват пътни знаци, полицейско присъствие и какъвто и да е контрол. Те са подавали жалби в Районното управление, но не последвала желаната от тях реакция, а именно..
Към момента няма информация за броя на задържаните по време на вчерашния протест пред парламента срещу проекта за бюджет. Около полунощ група протестиращи се опитаха да преградят булевард "Дондуков" с кофи за смет и да спрат лек автомобил, който се опитваше да премине оттам. Протест срещу Бюджет 2026 в Триъгълника на властта (ОБНОВЕНА) Това..
За днес НИМХ издаде предупреждение за обилни валежи в няколок области на страната. За Хасково, Кърджали, Пазарджик, Смолян, Кюстендил и Благоевград е обявен оранжев код, а за други 9 области и София град кодът е жълт. Има вероятност Струма и Места да достигнат критични нива в долните си течения По Черноморието ще бъде облачно и ветровито, но ще..
Община Болярово и Елхово ще кандидатстват съвместно пред ПУДООС за финансиране на Клетка II на Регионалното депо за отпадъци в с. Добрич. Това стана ясно на заседание на Общинския съвет, който даде единодушно съгласие за старта на процедурата. Кметът Христо Христов посочи, че Първата клетка е изцяло запълнена и новата е необходима за нормалното..
След служителите на Националния статистически институт и на НОИ в Бургас, които протестираха миналата седмица, днес продължава втората вълна на недоволство. Увеличение на заплатите поискаха и от Инспекцията по труда. Работещите там настояват то да бъде поне 20%, с искане за адекватно заплащане на месечния им труд, което трябва да е съобразено с..
След служителите на Националния статистически институт и на НОИ в Бургас, които протестираха миналата седмица, днес продължава втората вълна на..
Шествие против насилието над жени и деца се проведе в Ямбол. В него се включиха стотици граждани, представители на институции и неправителствени..
Служители на Бюрото по труда и Регионалната инспекция по околната среда и водите в Бургас протестираха в обедната си почивка с искане за увеличение..