Женският отбор на „Дея Спорт“ ще излезе днес в зала „Младост“ срещу тима на „ДКС Варна“, съобщават от Община Бургас.
Мачът е от седмия кръг в Демакс Висша лига и е с начален час 19:00. „Дея Спорт“ са абсолютни дебютантки в родния елит, но записаха 2 победи от началото на сезона. Двата успеха са като гости на „Хектор“ – Драгоман и на „Марица 2022“ – Пловдив.
Воденият от треньора Антон Петров отбор на „Дея Спорт“ е фаворит в днешното морско дерби и очакванията са за трета победа.
Във временното класиране бургаските волейболистки заемат пето място с актив от 7 точки – 2 победи и 4 загуби, едната от които с 2:3 гейма от ЦСКА в София още в първия кръг.
Гостенките от Варна са на последното осмо място с 6 загуби и 0 точки.
Входът за зрители в зала „Младост“ е свободен.
И това лято община Бургас предлага безплатни начални спортни занимания за деца. Проектът стартира през 2016 год. по идея на кмета Димитър Николов и продължава успешно и до днес. „Инициативата предлага напълно безплатни спортни тренировки за деца от 5 до 12 години в различни бази на територията на града – плувни басейни, спортни зали и игрища“..
Атлетът Георги Пеев ще застане на старта на второто издание на „Плувен маратон Царево“, който ще се проведе от 18 до 20 юли. Спортната инициатива е част от програмата „Царево спортува“ и включва събития за различни възрасти. Георги Пеев е претърпял две трансплантации – на сърце и бъбрек, и е носител на множество отличия от европейски и световни..
България отново има тенис шампион в турнирите от Големия шлем при юношите и девойките след 2008 година. Това е Иван Иванов, който триумфира на Уимбълдън без да загуби нито сет. Шестият поставен се справи в Лондон с тръгналия от квалификациите американски тенисист Ронит Карки с 6:2, 6:3 на втория по големина стадион в „Ол Инглънд клъб“ – корт 1. От..
Шампионът в К-1 Стоян Копривленски ще се изправи срещу 9-кратния шампион на Турция по муй-тай Кубилай Тархан днес в Бургас. Мачът е част от галавечерта на световната ММА организация BRAVE CF 97.За първи път в света се допуска в ММА турнир да има К-1 двубой. Публиката ще има възможност да види едни от най-добрите български бойци, които ще се изправят..
Отборът на Лудогорец посреща Динамо (Минск) в мач от първия кръг на квалификациите в Шампионска лига. Срещата е днес, от 20:30 ч. на стадион "Хювефарма Арена" в Разград. Двубоят ще бъде предаван по БНР. Срещата открива кампанията на българските състави в евротурнирите през новия сезон. Двата отбора се срещнаха и преди година, но във втория..
Александра Лукоянова от яхтклуб „Черноморец Бургас“ спечели бронзов медал при жените и пето място в общото класиране на регатата Europa Cup във Варнемюнде, Германия. Тя завърши непосредствено след датчанката Анна Мунч, която е четвърта от последното световно първенство. С този резултат България оглавява временното генерално класиране за..
Ръководството на „Нефтохимик“ освободи старши треньора на представителния тим Станислав Жеков. От клуба съобщават, че причината за решението е разминаване във вижданията относно функциите и отговорностите на позицията старши треньор. Жеков е отказал да излезе от структурата на детско-юношеската школа, за да се фокусира изцяло върху мъжкия отбор...
И това лято община Бургас предлага безплатни начални спортни занимания за деца. Проектът стартира през 2016 год. по идея на кмета Димитър Николов и..