"Основните ни искания са групирани в три големи групи. Първото е да се предприемат законови промени, за да се гарантира бюджет, необходим за увеличаване на всички доходи и възнаграждения, както е записано в Правителствената програма. На второ място, трябва да има едно осезаемо и устойчиво увеличение на бюджета за култура, за да спре унижението, на което са подложени всички, работещи в сектора.
Ясна политика за опазване и развитие на професионалните общински духови оркестри и професионалните общински фолклорни ансамбли и общинските театри. Гарантиран от държавата минимален размер на възнагражденията на работещите в споменатите по-горе състави, постигнат в Браншовите колективни трудови договори".
В Бургас към протестиращите си колеги ще се присъединят от Фолклорен ансамбъл „Странджа“, операта и духовия оркестър, поясни Станислав Почекански. Музикантите няма да пътуват до София, заради ангажиментите си по повод празника на града Никулден, но ще заснемат на видео демонстрацията си от тук.
След протестите за ръст на заплатите в градския транспорт и обществените медии, специалистите в музеите и художествените галерии също ще протестират. Трети ден без наземен градски транспорт в София, метрото работи "Преди всички с ниски доходи"... Протестът на обществените медии в центъра на София Работещите в БНР, БНТ и БТА на протест,..
В ямболското село Бояджик почетоха паметта на загиналите в бунта преди 149 години. В кръвопролитните събития по време на Априлското въстание са избити близо 200 души. Инициативен комитет настоява те да бъдат канонизирани за свети мъченици от Българската православна църква. Въстанието в Бояджик е втората по мащаб акция в рамките на Сливенския..
"В момента средната работна заплата в радиото изостава с 45% от средната работна заплата за столицата, което е изключително унизително. Ние сме обществена медия, а обществената медия функциите са ѝ в кризи и във всякакви такива ситуации, в които хората разчитат единствено и само на нас", коментира Дарина Григорова – журналист в Радио България...
Бургас ще бъде домакин на инициативата „Зелен уикенд: Бъди активен!“ от 16 до 18 май, организирана от Община Бургас в рамките на новата програма за здравословен и устойчив начин на живот. Събитието ще предложи богата програма от активности на открито, насочени към всички възрастови групи и интереси – от спорт и екология до култура и семейни..
Карнавалът на биоразнообразието ще даде старт днес на „Зелен уикенд“ в Бургас. Поредица от прояви с екологична насоченост предстоят през двата почивни дни. В 13-то издание на Карнавала на биоразнообразието са записани 251 деца от 21 детски градини в Бургас. Празничното шествие, водено от музиканти от НУМСИ „Панчо Владигеров“ ще..
Голямо количество опасни отпадъци, включително и използвани медицински консумативи, са открити в изоставен търговски обект в покрайнините на Ямбол. Подаден е сигнал в здравната инспекция в града, очаква се проверка от Регионалната екоинспекция в Стара Загора. След сигнала, получен в края на миналата седмица, е извършена проверка в обекта, обясни..
Ученици от специалност "Парково строителство и озеленяване" в Професионалната гимназия по строителство, архитектура и геодезия „Кольо Фичето“ – Бургас провеждат благотворителна кампания за събиране на капачки. Това е поредна тяхна инициатива в подкрепа на отделението по неонатология в УМБАЛ Бургас. Целта ни е деца да помагат на деца, а кампанията..
От днес - 16 май започва ремонт на пътя Бургас- кв. Сарафово, съобщават от общината. Поради тази причина за един месец пътното платно в посока от град..
21 студенти-гвардейци от Бургаския държавен университет "Проф.д-р Асен Златаров" дефилираха днес със знамето на отряда им. То беше осветено от..
Голямо количество опасни отпадъци, включително и използвани медицински консумативи, са открити в изоставен търговски обект в покрайнините на Ямбол. Подаден е..