Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Бургаски фехтовачи с отличия от турнир в Румъния

Състезателите на фехтовален клуб „Корсар“ се завърнаха със сребърен и бронзов медал от международния турнир по фехтовка в гр. Слобозия – Румъния. Ежегодният възпоменателен турнир „Николае Михайлеско“ се проведе на 2-3.12.2023 г. и в него взеха участие младежи от Румъния, Турция, България, Германия и Китай.

Екатерина Чаушева спечели сребърното отличие във възрастовата група до 14 години и зае осмо място при момичетата до 17 години. С това поредно добро представяне тя затвърди мнението, че е една от най-добрите български състезателки в своята възраст.

В надпреварата при момчетата до 17 години бронзовия медал завоюва Никола Миланов, като загуби единствено финалната битка в равностоен двубой срещу представителя на домакините и победител в състезанието Кристиан Гавраила.

В същата възрастова група Виктор Китенов заслужи място във финалната осмица, като в двубоя за влизане сред медалистите се срещна със своя съотборник Никола Миланов.

Отлично се представиха и останалите състезатели от бургаският клуб: Мартина Христова, Невена Съботинова, Максим Маринов и Борис Чапкънов. Те успешно изпълниха поставените задачи и само липсата на достатъчно опит в състезания от подобен ранг ги остави извън финалните осмици в техните възрастови групи.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Гонзо и митрополит Арсений откриха обновеното игрище във „Ветрен“

Обновеното футболно игрище в бургаския квартал „Ветрен“ беше открито тържествено от президента на Българския футболен съюз Георги Иванов – Гонзо и сливенския митрополит Арсений. На церемонията присъства и кметът Димитър Николов, който подчерта значението на новата база за развитието на детско-юношеския футбол в града. Съоръжението, обновено с..

публикувано на 15.09.25 в 16:00

БК Ямбол назначи нов треньор

Баскетболният Ямбол обяви, че има нов треньор на тима и това е Стойо Чолаков. "Чолаков има 15 сезона като играч на Ямбол в периода 2004-2018. Има изиграни 408 официални мача за мъжкият ни отбор, всичките в елита на българското първенство. В тях е отбелязал общо 1564 точки, взел е 926 борби и е подал 451 асистенции", написаха от клуба. Като играч е..

публикувано на 15.09.25 в 12:30

Ветроходци от Бургас с два златни и един сребърен медал на държавното първенство

Две шампионски и една вицешампионска титла спечелиха състезателите на яхт клуб „Черноморец Бургас“ на Държавното първенство по олимпийски класове, проведено в акваторията на Несебър. Въпреки силния вятър до 23 възела и вълните, достигащи 4 метра, бургаските ветроходци показаха характер и майсторство. Александра Лукоянова защити титлата си в клас ILCA..

публикувано на 15.09.25 в 11:30

Над 630 бегачи се включват в „Бургас Рън 2025“

Над 630 души са потвърдили участието си в седмото издание на първия в страната бегачески фестивал „Бургас Рън“. С това настоящото състезание поставя рекорд в сравнение с предходните издания, съобщават от общината. „Бургас Рън“ ще се проведе днес. Стартът ще бъде даден в 9 часа при КЦ „Морско казино“. Тази година маршрутите на бегачите са на две..

обновено на 14.09.25 в 08:59

ФК "Черноморец" победи "Вихрен" с 3:2

Черноморец победи Вихрен с 3:2 и спечели много важен успех срещу един от най-силните отбори във Втора лига. Срещата се игра на стадиона в Несебър. Акулите поведоха още в 5-та минута, след попадение на Георги Стайков. Гостите от Сандански изравниха в 25-та минута, като за тях точен беше Пехливанов. Три минути преди края на първата част Димитър..

публикувано на 13.09.25 в 19:19

Държавно първенство по подводен риболов в Приморско

В Приморско бе даден стартът на 57-то Държавно клубно и индивидуално първенство по подводен риболов.  В първия състезателен ден се включиха 44 състезатели от 9 клуба от цяла България. Стартът и акваторията бяха обявени от главния съдия Георги Доков – със северна граница пристанището на Приморско и южна граница началото на плажа на „Оазис“.  Истинско..

публикувано на 12.09.25 в 21:58

Бургазлии станаха вицешампиони на Спартакиадата за учители

Второ място в комплексното класиране след Пловдив и най-много първи места спечелиха бургаските участници в 21-ата Спартакиада за учители с международно участие, организирана от СБУ. Събитието се проведе от 26 до 31 август в курорта "Албена", а днес кметът на Бургас Димитър Николов поздрави участниците за успехите им. В състезанието..

публикувано на 12.09.25 в 12:25