Дея Спорт победи Левски в отложен мач от НВЛ

Автор:
Снимка: Deya Volley Burgas

Отборът на Дея спорт (Бургас) победи у дома столичния Левски с 3:0 (25:15, 26:24, 25:21) в отложена среща от шестия кръг на волейболния шампионат при мъжете.

Двубоят в зала "Младост" премина изцяло под диктовката на по-опитния тим на домакините, който записа петия си успех в шест изиграни мача и се изкачи на трето място в класирането с 15 точки, само на една зад лидера Хебър.

Интрига в срещата имаше единствено във втория гейм, в който "сините" наваксаха изоставане от 13:18 и изравниха при 24:24. Атака на Валентин Братоев обаче подпечата успеха на Дея с 26:24. В другите два гейма предимството на бургазлии бе отчетеливо и те ги спечелиха без особени усилия, съответно с 25:15 и 25:21.

За победителите диагоналът Николай Учиков наниза 17 точки, а Валентин Братоев завърши с 9. В редиците на Левски най-резултатен бе Алехандро Торо с 10 точки, а Александър Къндев приключи с 9.

В класирането волейболистите на Николай Желязков заемат второ място с 16 точки след пет победи и три поражения.

По публикацията работи: Любомир Тодоров
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.

Бургас ще бъде домакин на турнира за баскетболната купа на България при мъжете

„Черноморец“ ще е домакин на турнира за Ефбет Купа на България през сезон 2023/2024. Надпреварата ще се проведе в зала „Арена Бургас“, като бе прието решение това да стане в периода 15-17 март. Новината бе съобщена днес официално в сайта на Българска Федерация по Баскетбол. Предстои преглед на залата в Бургас и подписване на договор до края на месеца,..

публикувано на 20.02.24 в 15:00

Бургас ще е домакин на Международен турнир по плуване

Бургас ще бъде домакин на Международния турнир по плуване Sharks swimming cup Burgas 2024, съобщават от общината.  Той ще се проведе от 23 до 25 февруари в ПК „Парк Арена ОЗК“. Организаторите на събитието са СНЦ „СК Акулите“ гр. Бургас, БФПС и Община Бургас. В международния турнир Sharks swimming cup Burgas 2024 ще вземат участие състезатели в следните..

публикувано на 20.02.24 в 14:10
снимката е илюстративна

Бургаски отбори на първите две места в Супер Волей лигата

Бургаските отбори в Супер Волей лигата при мъжете окупираха първите две места в класирането 5 кръга преди края на редовния сезон. "Дея Спорт" запази лидерската си позиция след 16-а победа в елита с 3:1 гейма срещу "Левски" насред София. Момчетата на треньора Франческо Кадеду показаха характер и класа. Либерото Мартин Иванов изигра перфектен мач за "Дея"..

публикувано на 19.02.24 в 16:12

Общинският футболен клуб "Несебър" се класира на трето място на турнир в Малта

Отборът на Общински футболен клуб  „Несебър“ -  възрастова група на родените през 2014, се класира на трето място, след като победи тима на  „Барселона“ с 5:0 на голям международен турнир в Малта.  На първо място се класираха „Брага“ , на второ „Ню Касъл“.  Голмайстор на турнира е състезателят на общинския клуб Петър Петров.

публикувано на 19.02.24 в 13:47

Футболният "Черноморец" отстъпи с 0:2 срещу "Спартак" (ОБНОВЕНА)

Футболният „Черноморец“ гостува  на Спартак (Варна) в мач от Втора лига, но остъпи с 0:2.  В края на първото полувреме Спартак (Варна) отбеляза гол във втарата на - Черноморец (Бургас). Така бургаският тим  отстъпи на почивката с резултат от 0:1.   Голът за домакините падна след грешка пред наказателното поле на Черноморец.  Той бе реализиран от..

обновено на 17.02.24 в 16:22

"Стани по-добър" днес в Бургас

Българската федерация по баскетбол организира фестивал „Стани по-добър“ по програмата Her World, Her Rules на ФИБА. Той ще се проведе днес, от 11:30 часа в спортната зала на ППМГ „Акад. Никола Обрешков“ в Бургас. Момичетата до 14 г., които ще участват в регионалния селекционен лагер сбор, ще споделят опит и знания с по-малките. Това е поредното..

публикувано на 17.02.24 в 08:00

"Дея Волей" надигра "Левски" с 3:1

Победа №16 е факт за бургаския волейболен мъжки тим на „Дея“. Въпреки контузиите на състезателите Ники Николов и Ники Учиков с пълна мобилизация те победиха Левски – София, като гости с 3:1 гейма.  „Дея“ има 46 точки (16 победи, 1 загуба) и е на върха, "сините" са втори с 38 точки (13 победи, 4 загуби).  Във фейсбук страницата си бургаските волейболисти..

публикувано на 17.02.24 в 07:46