Двете учителки, разработили и публикували най-много уроци в Дигиталната раница в цяла България, преподават в един клас в едно и също училище – ОУ „Христо Ботев“ в село Екзарх Антимово, община Карнобат.
Гергана Колева работи в училището от над 2 години, тя сподели:
„Изобщо не очаквахме да сме първи в страната. Това за нас беше изключително голяма новина. Зарадвахме се, защото осъзнахме, че по този начин можем да споделим труда си с колеги от цялата страна. Споделяме ресурси, като се надяваме да мотивираме и другите да го направят, за да черпим един от друг. За Дигиталната раница разбрахме пролетта, но започнахме да качваме от май или юни.“
Гергана Колева, заедно с колежката си Стоянка Митева, класен ръководител на учениците от втори клас, имат общо около 82 публикувани дигитални урока:
„Основният ни акцент е математиката – таблично умножение и деление.“, посочва Гергана Колева.
Голяма част от децата в основното училище са от малцинствени групи, но до колко това затруднява работата на учителите. Стоянка Митева уточнява:
„Предизвикателство е, но това, което наистина много ни помага, е сплотеният колектив и ръководството, което винаги е зад нас и ни помага.“
За Гергана Колева работата в ОУ „Христо Ботев“ е сантиментална, тъй като тя е била възпитаник на учебното заведение:
„Има една емоционална нотка в това да се върна тук. Не съжалявам. Щастлива съм, че съм част от институцията. Училището ме мотивира да продължавам да се развивам, да искам и да надграждам.“
Директор на основното училище в село Екзарх Антимово е Христина Козарова, която също е останала изненадана от първото място в страната по брой дигитални уроци:
„За нас това бе изненада, тъй като ние сме едно малко училище. Предположихме, че училищата в по-големите градове ще са работили по-усилено по този проект. Дигиталната раница е един нов метод на преподаване, който е по-лесен, интересен и адаптивен за децата. Ново е за училището, надявам се и за в бъдеще да продължим да ползваме платформата.“
Те могат да предоставят разработените от тях уроци за свободно ползване в Дигиталната раница. Ако те бъдат одобрени и публикувани в платформата, авторите им имат право на заплащане в размер на 179 лева за всеки урок.
Платформата „Дигитална раница“ е финансирана по проект BG05M2ОP001-2.012-0001 „Образование за утрешния ден“, финансиран от Оперативна програма „Наука и образование за интелигентен растеж“.
В детска градина „Теменуга“ в с. Равнец бе открито STEAM пространство, съобщи Общината. То е реализирано по проекта „Заедно можем повече“ и бе представено пред родители и гости. Основна цел на проекта е да популяризира STEAM подхода в предучилищна възраст, като изгради цялостна среда както физическа така и технологично оборудвана, за да обезпечи..
53 бургаски преподаватели преминаха обучение по обновената програма на Община Бургас – „Млади учители“. Целта е педагозите с повече опит да оказват подкрепа и да бъдат ментори на новоназначените учители в началото на кариерния им път. Те ще предоставят ценна подкрепа и съдействие на младите специалисти, за да улеснят тяхното адаптиране и професионално..
Начално базово училище „Михаил Лъкатник“ в Бургас чества 45 години от своето основаване. Образователната институция предоставя връзка между учители и студенти, които учат педагогика. Работи съвместно с университет „Проф. д-р Асен Златаров“. Базовото училище е първото еко училище в Централна и Източна Европа. В кратката си история, до този момент,..
Деца ще учат немски език с творческо ателие в Етно кафенето и музей в Бургас. Събитието се подготвя съвместно с дамите от Coworking Family Burgas. Днес от 11.00 ч. до 14.00, часа организаторите очакват всички любознателни деца, които искат да научат повече за немския език и култура. „Децата ще могат да срещнат нови приятели, да научат нови думи и да..
С близо 2,5 млн. лева ще бъде преобразено единственото средно училище на община Болярово. Вече е поставена топлоизолация на покривното пространство, подменени са част от стъклопакетите, изградена е климатична инсталация за отопление и охлаждане. „По проекта ще се подмени и оборудването в училище "Д-р Петър Берон" . Включително ще се..
В бургаския университет „Проф. д-р Асен Златаров” се проведе вторият ден на конференцията „Полското & българското електронно здравеопазване – възможности и перспективи. Полска телемедицинска мисия в България”. Събитието събра водещи български и полски експерти, институции и компании, които обсъдиха иновациите и перспективите за развитие на електронното..
Ученици от Професионалната гимназия по транспорт в Бургас се завърнаха с награди от изложението "Младежко техническо творчество 2024", съобщават от Общината. "Участието в изложението ни предостави уникална възможност да покажем какво сме научили в училище и да обменим опит с млади таланти от цялата страна. Горди сме с постигнатите резултати и..
53 бургаски преподаватели преминаха обучение по обновената програма на Община Бургас – „Млади учители“. Целта е педагозите с повече опит да оказват..
Начално базово училище „Михаил Лъкатник“ в Бургас чества 45 години от своето основаване. Образователната институция предоставя връзка между учители и..
В детска градина „Теменуга“ в с. Равнец бе открито STEAM пространство, съобщи Общината. То е реализирано по проекта „Заедно можем повече“ и бе представено..