Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

16 блока в Сливен са одобрени за саниране по ПВУ

16 жилищни блока в Сливен са одобрени за саниране по Плана за възстановяване и устойчивост. За цялата Сливенска област са одобрени 26 сгради. Списъкът е публикуван на сайта на Министерство на регионалното развитие и благоустройството (МРРБ). 

След София, Варна и Бургас, Сливен е общината с най-много подадени сгради за енергийно обновяване. В министерството са подадени документите на 81 многофамилни жилищни сгради. 65 блока от тях остават в резервния списък. Всички 81 сгради в Сливен, подали документи за участие в първия етап на програмата имат издадени технически паспорти, за които община Сливен осигури финансиране от 1,1 милиона лева. Само одобрените за саниране ще върнат в общинския бюджет средствата, с които общината ги подпомогна за получаване на техническия паспорт. Очаква се неодобрените сгради, които сега са в резерва,  да имат възможност да кандидатстват в следващ етап на програмата за саниране, но със процентно самоучастие от страна на собствениците. В община Нова Загора са одобрени осем сгради за саниране. Две сгради ще бъдат санирани в градовете Твърдица и Шивачево.


По публикацията работи: Християна Йорданова


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Снимката е илюстративна

Затварят част от улица "Оборище" в Бургас

Във връзка със старта на ремонти дейности, включващи и подмяна на ВиК мрежа по ул. „Оборище“, от 09:00 часа на 30 юли (сряда) до 9 септември,включително, се въвежда временна организация в района. Затваря се за движение на превозни средства ул. „Оборище“ в участъка от ул. "Генерал Гурко" до ул. "Хан Аспарух".

публикувано на 29.07.25 в 22:43

Пожарът в Сливен е овладян, гасенето до елховското село Мелница продължава

Пожарът, пламнал в обедните часове във вилната зона на Сливен, в местността Андреева чешма, е овладян.  По предварителна информация огънят е тръгнал от частен имот.  В момента се проверяват три лица за евентуалната им съпричастност към инцидента. Продължава гасенето на пожара до елховското село Мелница Локализираха пожара край вилна..

публикувано на 29.07.25 в 22:16

Локализираха пожара край вилна зона в Ямбол

Локализиран е пожарът, пламнал по-рано днес във вилна зона край Ямбол. Изгорели са необитаеми постройки, засегната е и обитаема къща. Продължава гасенето на пожара и до село Мелница, прокарани са просеки към тополовградското село Срем. Хеликоптери, също участват в гасенето. Нов пожар в близост до Ямбол Според жители на местността Курткая край..

обновено на 29.07.25 в 14:58

Представиха проект за алтернативни грижи за децата бежанци за над 26 млн. лева

В четири общини - Бургас, Ивайловград, Малко Търново и Тунджа ще се изградят 6 услуги от резидентен тип , в които непридружените деца бежанци в България ще бъдат изведени от приемателните центрове и ще получават комплексни социални услуги за интеграция. Държавната агенция за бежанците вече работи по пилотен за страната ни и Европейският съюз проект, с..

публикувано на 29.07.25 в 13:51
Спешните действия са след поредния голям пожар

"Остриците“ в „Банево“ вече имат Подробен устройствен план

Общинските съветници в Бургас одобриха единодушно Подробния устройствен план – План за улична регулация в селищните образувания „Острица 1“ и „Острица 2“ в землищата на кв. „Банево“ и с. Миролюбово. Докладната е изключително важна, защото ще позволи да се урегулира територия, която става все по-населена. Ще се изградят улици с достатъчни..

публикувано на 29.07.25 в 12:39

Един от водещите преподаватели по Аюрведа, Юрий Ковачев с лекция в Бургас

Късното вечерно хранене и преяждането водят до здравословни проблеми, твърди един от водещите преподаватели по Аюрведа в България, Юрий Ковачев. В Бургас той ще изнесе лекция за това как храната може да се превърне в най-мощното ни лекарство. Аюрведичната медицина разглежда превенцията като основен принцип за поддържане на здравето. Тя използва..

публикувано на 29.07.25 в 12:36
село Козарево

Нов пожар в близост до Ямбол

Пет пожарни коли и огнеборци гасят пожар в местността Курткая до Ямбол. Огънят е обхванал сухи треви в изоставени имоти, засегната е сграда, горят и струпани автомобилни гуми. Продължат усилията  за овладяване на пожара в района на елховското село Мелница, където снощи областният управител на Ямбол Николай Костадинов превантивно задейства системата..

публикувано на 29.07.25 в 12:07