Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Златен медал за Никола Петров от клуба по борба „Станка Златева“

 Никола Петров – състезател на клуба по борба „Станка Златева“ в Сливен, завоюва шампионска титла на Държавния личен шампионат за кадети, който се проведе в Горна Оряховица от 18 до 20 януари.Никола се състезава в категория 92 килограма и убедително завоюва първото място. При кадетките, в категория 43 килограма, втора стана Веска Тодорова, за която това бе първо участие в състезание.  

Достойно представяна имаха и други състезатели на сливенския клуб. На държавното първенство по борба, което се проведе  в  Стара Загора от 5 до 7 януари, Емине Осман, Несрин Сюлейманова и Таньо Танев донесоха три сребърни медала. Момичетата станаха втори след като се бориха с европейските медалистки Евелина Николова и Миглена Селишка. Таньо Танев, който е студент първа година в НСА, продължава да ни радва с успехите си, стана втори в борба с титуляра в категорията при мъжете.

 Тази седмица шампионатите продължават в Сливен. В четвъртък – 25 януари, ще има състезание по борба свободен стил, в петък – жени, а в събота – борба класически стил.  

 В клуб „Станка Златева“ има ново попълнение. Мирослав Киров, който все още е действащ състезател, вече е треньор в клуба.


По публикацията работи: Ивайло Пеев


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Предлагат парична награда на хандбалистите от „Фрегата“ за Купа България

Кметът на Бургас Димитър Николов ще предложи на Общинския съвет отпускане на парична награда за хандбалисти от „Фрегата“ за спечелването на Купа България.  Преди броени дни бургаският клуб победи във финалния мач домакина „Спартак“ - Варна и прибави втора Купа България в историята си.  За най-добър вратар във финалният турнир бе определен вратарят..

публикувано на 15.04.25 в 17:50

Бургаски ученици със злато и сребро от Европейското по акробатика

Бургаските състезатели от спортно училище „Юрий Гагарин“ спечелиха злато, сребро и бронз на Европейското първенство по спортна акробатика в Люксембург. Хасан Исмаил и Симона Иванова станаха европейски шампиони при смесените двойки от 11 до 16 години, а Борислав Младенов и Гриша Колев завоюваха сребърни медали при мъжките двойки в същата възрастова..

публикувано на 14.04.25 в 16:30

Цанко Цанков с премиера в Царево на филма "Дунавски герой"

В Царево днес предстои премиера на филма „Дунавски герои“ с плувеца Цанко Цанков. С лентата ще бъде отбелязано историческото постижение плуването на 100 км по река Дунав на Цанко. Световният шампион е посланик на спорта и туризма в Царево. След излъчването на филма, който ще започне от 18:00 ч. в НЧ "Георги Кондолов - 1914", всеки ще има възможност..

публикувано на 14.04.25 в 08:30

В Бургас ще се проведе 19-то първенство по карате киокушин за деца

Община Бургас и спортен карате клуб “Киокушин Спирит” - Бургас организират тази събота, 12 април, в зала "Никола Станчев", за 19-та поредна година първенство по карате киокушин за деца (възрастова група от 4 до 15 г.).  Заявки за участие до момента са подали над 150 каратеки от цялата страна, членове на БКА - ИКО България с председател - световния..

публикувано на 10.04.25 в 15:30

Успех за състезателите на КСТ "Бургас" в Анкара

Състезателите от клуб по спортни танци „Бургас“ - Артур Власенко и Ивелина Карчева, се завърнаха в България с пореден успех.  Само на 17 години Власенко и Карчева завоюваха четвъртото място в оспорвания финал на турнира, който се проведе в турската столица Анкара, и събра на едно място едни от най-добрите европейски танцьори до 21 години..

публикувано на 11.04.25 в 11:00

„Звездичка“ с трето място в групата на международен турнир в Хърватска

Отборът на „Звездичка“, набор 2013, се завърна с добро представяне от международен футболен турнир в Хърватска, където се състезаваха общо 64 отбора. В своята група бургаските момчета завършиха на трето място. Турнирът започна с две победи – 2:0 срещу словенския „Ихан“ и 1:0 срещу австрийския „Хартберг“. Последва равенство 2:2 със „Слован Братислава“..

публикувано на 08.04.25 в 17:00

Веселин Николов от КК „Ронин“ стана вицеевропейски шампион по карате в Италия

Състезателят на бургаския карате клуб „Ронин“ Веселин Николов спечели вицеевропейската титла при мъжете на Европейското първенство по карате в Линяно Сабиадоро, Италия. Турнирът се проведе между 4 и 6 април, като бургаският клуб завоюва общо пет медала. Веселин Николов се класира втори в дисциплината „Мастерс“, в която всяка държава излъчва един..

публикувано на 08.04.25 в 14:00