Летният сезон за поредна година ще бъде предизвикателство, каза Павлина Русева – от туроператорска агенция. Тя посочи, че резервации има, но процесът е бавен и ще се надяват на заявки в последния момент:
„Макар и да са отминали почти 4 години от Ковид пандемията, ние все още се възстановяваме. Някои наши конкуренти използваха този период, за да променят продукта, който предлагат. Бих казала, че за момента у нас нещата не са точно в такава насока. Нямаме никаква реализация, по-скоро ще разчитаме на резервации в последния момент. Има резервации за сега, но текат бавно. Трябва наистина да почнем да търсим нови пазари.“
Друг фактор за все още малкото резервации е и войната в Украйна, тъй като сме сравнително близо до военния конфликт, подчерта Павлина Русева:
„На голяма част от изложенията, които вече приключиха в голяма част от европейските страни, България е разпознаваема като страна, близо до този военен конфликт. Може би това плаши хората да правят резервации.“
Сред основните пазари по българското Черноморие ще останат Полша, Чехия и Румъния. А относно това, остава ли дилемата на туристите между Южното и Северното ни Черноморие, Павлина Русева коментира:
„Тенденцията за Севера и Юга може би по някакъв начин е предначертана от факта, ограничаващ възможността за настаняване, която е съществувала преди години. В действителност бих казала, че възможностите по Южното Черноморие са малко по-големи от гледна точка на това, че тук можем да развиваме и културно-опознавателен туризъм.“
Тя допълни, че през последните няколко години района на Странджа започва да събужда интереса на хората, които търсят индивидуално отношение, природа и чист въздух.
Чуйте повече в звуковия файл:
България да бъде представена като дестинация за чиста почивка на предстоящия летен сезон. Около това предложение на генералния директор на БТА Кирил Вълчев се обединиха представители на държавната и местната власт, експерти от туристическия бранш и ръководствата на водещи български медии. В Поморие се проведе 7-то издание на форума „БГ туризъм – Лято..
За първи път летният туристически сезон беше открит в Поморие. Началото бе дадено пред многобройна публика на Южния плаж. Стефан Вълдобрев и Обичайните заподозрени, Мистерията на българските гласове, Папи Ханс, Молец и други се качиха на сцената, а оттам кметът на общината Иван Алексиев заяви: "Няма нищо по-хубаво от плажа, от морето, от слънцето..
Официалният старт на летния туристически сезон 2025 ще бъде даден днес в Поморие с концерт на брега на морето. Събитието е от 19 часа на Южния плаж в курорта. С откриването на сезона в Поморие Министерството на туризма поставя фокус върху насърчаването на разнообразен и устойчив туристически продукт, който съчетава природни ресурси,..
Присъединяването на България към Eврозоната ще направи финансовата ни система устойчива, категоричен е водещият финансист и анализатор на пазари Бисер Манолов. По думите му това ще благоприятства развитието на бизнеса. Хората не бива да се притесняват от скок на стоките, категоричен е експертът. Бисер Манолов ще е лектор в Бургас на..
Палитра от събития, обединени под мотото Fun&Sun, ще се проведе в Бургас по повод Международния ден на детето – 1 юни. Инициативите започват още на 30 май и включват прояви на различни локации в града. На 30 май в паркa до бл. 128 в ж.к. „Меден рудник“ ще се състои годишният концерт на фолклорните школи към народно читалище „Паисий Хилендарски 1928“...
На Спасовден Ахелой отбелязва празника на града. Акцент в програмата е 18-тият Тракийски регионален събор, на който участие ще вземе народната певица Жечка Сланинкова, а за финал на програмата е предвидена празнична заря. Междувременно върви и подготовката на курортния град за летния сезон, като основните приоритети за тази година са..
Липсата на работна ръка е сред големите проблеми в хлебопроизводството, посочи Димитър Людиев, който е собственик на верига пекарни и председател на Регионалния съюз на хлебопроизводителите и сладкарите. Това пък е причина много фирми да се върнат в сивия сектор, за да си спестят разходи за заплати и осигуровки. „Проблем в бранша..
За първи път летният туристически сезон беше открит в Поморие. Началото бе дадено пред многобройна публика на Южния плаж. Стефан Вълдобрев и Обичайните..
България да бъде представена като дестинация за чиста почивка на предстоящия летен сезон. Около това предложение на генералния директор на БТА Кирил Вълчев..