Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Започва обновяване на пътя при входа на Поморие откъм Слънчев бряг

Срокът за изпълнение е 180 дни, ремонтът започва в началото на април

През април започва обновяване на пространството при входа на Поморие откъм Слънчев бряг и Ахелой, това съобщи кметът Иван Алексиев.

Ремонтът е по проект чрез Държавен фонд „Земеделие“ на стойност 1 милион и 500 хил. лева, като вече е избран изпълнител, посочи още градоначалникът:

„Стартираме важния проект за благоустрояване на входа на Поморие, там е ул. „Манастирска“, която не е много лицеприятна. Разработихме проект, кандидатствахме и сме одобрени. Проектът включва цялостно преасфалтиране на съществуващия път, но изграждане от двете страни на зелен пояс, ново улично осветление, както и тротоари. От там вече влизаме в квартал „Св. Георги“ – преасфалтиране на „Манастирска“ до кръговото на манастир „Св. Георги“. Финансирането е чрез фонд „Земеделие“, като една малка част е и от общинския бюджет. Срокът е 180 дни, като може да прекъснем дейностите през активния летен сезон – юли и август, и да продължим през септември.“

Заради ремонта ще бъдат въвеждани поетапно ограничения в движението.

Друг проект, който ще стартира, е изграждането на светофарна уредба на кръстовището на улиците „Княз Борис I“ и „Мусала“:

„Това бе предложение на граждани“, уточни Иван Алексиев. Финансирането за светофара е от общинския бюджет.

Днес от 18 часа ще се проведе и обществено обсъждане по темата в читалище „Светлина 1939“ в морския град.

Чуйте повече в звуковия файл:




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Бургазлии: Между съмнения за картел и скептицизъм относно бойкота на големите вериги

Картелно споразумение стои зад високите цени на основните хранителни продукти. Така коментираха някои бургазлии причината да се стигне до бойкот на големите търговски вериги. Днес обаче повечето хора подкрепиха протеста само символично, защото магазините в Бургас отново бяха пълни.  Нищо необичайно не се случи днес в Бургас, въпреки призивите за..

публикувано на 13.02.25 в 17:20

Общинските съветници от ГЕРБ в Бургас настояват за ремонт на част от пътя Бургас-Варна

Пътят Бургас – Варна е част от републиканската пътна мрежа, като с разширението му километри преди Поморие до Слънчев бряг и с изграждането на Северния обход бяха улеснени пътуващите на север. Малък участък, който остана, от т. н Тромпет до  Военния дом на Сарафово, не е ремонтиран от години и е в крайно лошо състояние. През него преминава целият..

публикувано на 13.02.25 в 14:00

Туристическият бранш очаква реални мерки срещу сивия сектор

Реални мерки срещу сивия сектор в туризма очакват от бранша преди новия сезон. Това коментира пред БНР-Бургас Евелина Пулева, заместник-председател на Бургаската регионална туристическа камара: "Виждате какво става-нелегални екскурзоводи, постоянно слушаме истории на пострадали от нелегални туроператори. Отделно апартаментното отдаване на..

публикувано на 13.02.25 в 13:30

Денят без пазаруване не опразни магазините в Ямбол

Обявеният за Ден без пазаруване в големите търговски вериги не опразни магазините в Ямбол. Клиентите са значително по- малко, а охранителните служители видимо изнервени.  В предобедните часове във веригите пазаруват предимно пенсионери. Повечето от тях знаят за обявеният бойкот на  хипермаркетите, но не виждат смисъл от него. "С каква цел е този..

публикувано на 13.02.25 в 12:30

Ресторантьорите с национална среща за защита на 9% ДДС

Ресторантьори от страната се събират на национална среща във Велико Търново, за да приемат мерки за защита на диференцираната ставка от 9% за Данъка върху добавената стойност за заведенията. В проектобюджета на държавата, който предстои да бъде приет от парламента, се предвижда ДДС за заведенията за хранене да се върне на 20%, както беше преди Ковид..

публикувано на 13.02.25 в 08:45

Очаква се през април целият к-с "Възраждане" в Бургас да стане синя зона

Две нови подзони на платеното паркиране ще се въведат в к-с"Възраждане" в Бургас. Така целият ще стане синя зона, каза управителят на общинското предприятие "Транспорт"  Пламен Димитров. Постъпили са много сигнали и молби до местната администрация, в които се настоява платените места да се увеличат, уточни той. В момента предложенията за разширението..

обновено на 12.02.25 в 15:30

Министърът на туризма се срещна с представители на Националния борд по туризъм

Министърът на туризма Мирослав Боршош проведе среща с представители на Националния борд по туризъм, на която обсъдиха предстоящите законодателни промени в Закона за туризма, маркетинговите и рекламните стратегии, развитието на отделните видове туризъм, както и необходимостта от дигитална трансформация в сектора. Туристическият бранш обсъжда..

публикувано на 11.02.25 в 17:00