Анна Йончева е фотограф, който организира редица благотворителни каузи. Тя иска и знае как да направи света по – добър и действа в тази посока с ентусиазъм и постоянство. Чрез благотворителни базари реализира идеята за поставянето на люлки за деца в инвалидни колички, помага за създаването на специална база за терапия с коне „Ахил“ и чрез фотографски изложби разказва за деца със специфични потребности.
Анна е инициатор на фотопроекта „Различните“ деца на на България“, който е факт вече пет години и на 20 април е неговият рожден ден.
"Проектът ми е изцяло личен, създаден от мен като майка на две деца без увреждания, която се сблъска с нетърпимостта, най-вече на другите родители към “различните” деца на детската площадка. Стартирах го в началото на месец март 2019 след неприятна за мен случка на детската площадка, когато съученик на дъщеря ми се опита да я убеди да НЕ играе с момиче в инвалидна количка, казвайки, че е болна и заразна…Тогава реших, че мога да снимам всички онези деца, които обществото приема за “различни” и да ги показвам, за да свикнат останалите с тяхното присъствие. И да се научат да не ги игнорират", разказа Йончева.
повече може да чуете в звуковия файл:
За да играят заедно децата на площадките, тя инициира кампания за поставяне на специални люлки за деца в инвалидни колички, така стартира кампанията “Да играем ЗАЕДНО”. Чрез благотворителни базари и дарителски кампании Анна успява да събере средства за специалните съоръжения и те са вече над 20 в цялата страна.
Рожденият ден на проекта „Различните деца на България“ е на 20 април и тогава те ще празнуват живота, категорична е Анна Йончева. Сега тя подготвя нова изложба, в която ще покаже снимки на бащи останали до децата си с увреждания.
повече може да чуете в звуковия файл:
Цвети Асенова изрисува коридорите на Медицинския център в Царево и направи това безвъзмедно. Ще ви припомня, че тя е художничката, която по своя инициатива разкраси и кея на Приморско. Морското дъно с обитатели от Черно море и световния океан през миналото лято се превърна в атракция за туристите. Цвети Асенова изрисува с морски..
От 15 до 24 август Морска гара Бургас ще бъде домакин на World Taste Fest 2025 – мащабен гастрономически фестивал, който обединява вкусовете на света в едно незабравимо кулинарно преживяване. Топ готвачи от Сърбия, Турция и Испания пристигат специално за събитието, за да представят емблематични ястия в цялото им многообразие и автентичност. Посетителите..
Седемнадесето издание на празника на пъпеша се провежда в каварненското село Българево. Събитието за поредна година събира местни жители, гости и любители на сладкия летен плод на централния площад в селото. Тазгодишното издание се организира от Община Каварна със съдействието на кметството и Народно читалище „Народен Будител – 1940“ в Българево. В..
Лонгозните гори по нашето Черноморие представляват крайречни гори, разположени в долните течения на някои черноморски реки, където климатичното влияние на морето е най-ясно изразено. Характерният облик на лонгозните гори по Българското Черноморие е свързан с участието на редица растения с дълги увивни стъбла (лиани). Тези горски формации са..
14 – ти Фестивал на занаятите „По Малкотърновски – от извора на Странджа“ 2025 ще се проведе днес и утре в Малко Търново . По време на събитието отново ще бъдат представени елементи от уникалните странджански занаяти, кухня, традиции и фолклор, съобщи Милена Райчева, секретар на читалище „Георги Попаянов 1914“, организатор на..
Националният археологически резерват „Деултум“ край село Дебелт ще бъде домакин днес на античния фестивал „Деултум - малкият Рим в Тракия“. " Събитието отбелязва 45 години от началото на археологическите проучвания на първата римска колония на територията на днешна България, а именно Деултум “ - казва директорът на общинския исторически музей в..
Бургас е домакин за 13-ти път на Wine & Spirits Fest 2025. Международният конгресен център на Морска гара ще събере почитатели на виното, спиртните напитки и автентичната фермерска храна в три дни, посветени на вкуса и вдъхновението между 25 и 27 юли. За първи път събитието ще се проведе под патронажа на Президента на Република България – Румен..
От 15 до 24 август Морска гара Бургас ще бъде домакин на World Taste Fest 2025 – мащабен гастрономически фестивал, който обединява вкусовете на света в едно..
Цвети Асенова изрисува коридорите на Медицинския център в Царево и направи това безвъзмедно. Ще ви припомня, че тя е художничката, която по..