Министърът на туризма Евтим Милошев се срещна с д-р Франк Кванте – глaвeн изпълнитeлeн диpeĸтop нa "Фpaпopт Tyин Cтap Eъpпopт Meниджмънт" AД, опepaтop нa Лeтищe „Bapнa“ и Лeтищe „Бypгac“.
„Знам и оценявам високо ролята както на „Фрапорт“ АД, така и Вашата лична, в развитието на туризма у нас.“, каза министър Милошев по време на срещата.
Д-р Кванте представи своите предложения и стратегии за повишаване на туристопотока по българското Черноморие.
„Сред възможните решения за преодоляване на спада от 49% на немския пазар в последните години е бъдещото сътрудничество между немската авиокомпания SunExpress и българската – Електра Еъруейс. Ние като летищен оператор ще подкрепим това сътрудничество, защото сме сигурни в неговия успех“, заяви д-р Кванте.
По време на срещата бяха обсъдени и предстоящите пътуващи събития, които представят страната ни пред граждани и бизнеса в различни европейски страни, като Полша и Великобритания. Събитията са организирани от Министерството на туризма и Сдружение „Алианс Българско Черноморие“, като последното събитие се проведе в Полша при засилен интерес от близо 40 представители на различни местни туроператори, агенти и журналисти. Събитието се проведе в рамките на 4 дни – от 22 до 25 април, в градовете Гданск, Познан, Вроцлав и Варшава.
Министър Милошев и д-р Кванте обсъдиха съвместните и действия на министерството и сдружението при подготовката за провеждането на опознавателен тур за възможностите за туризъм в България и в Германия през октомври.
Пожарът в района на село Скала, община Сунгурларе, е овладян, съобщават от пресцентъра на Областната администрация в Бургас. Но огънят продължава да гори в обхванат периметър, а вятърът се е усилил. На място работят 21 екипа на пожарната и хеликоптер от базата в Ново село. Гасенето продължава, а екипите са в готовност при промяна на ситуацията заради..
Екип на БЧК - Бургас е оказал първа долекарска помощ и психосоциална подкрепа на евакуираните снощи жители от сунгурларското село Скала. В такива случаи има и логистична подкрепа за пострадалите хора, която е под формата на храна и вода. Това обясни за общественото радио Виолета Радева, директор на областната организация на БЧК. „Българският червен..
Няма непосредствена опасност за населението при пожара край село Скала. Огънят остава в труднодостъпни участъци, но периметърът към населените места е обезопасен. Това съобщи старши комисар Любомир Баров, заместник-директор на Главната дирекция "Пожарна безопасност и защита на населението". "Работим върху фронта, който не беше локализиран през целия..
Първото издание на фермерския и занаятчийски пазар „ЗадругатА“ предстои утре, 13 август в Бургас. Производители и занаятчии от различни градове в страната ще представят своята продукция, съобщи един от организаторите Станислава Тодорова: „ Двигателят на идеята е моята приятелка и колежка Велислава. Желанието ни да реализираме..
Остров "Света Анастасия" е познат на хората от хилядолетия. Той се е появил след изригването на вулкан, а в резултат на бурите и морските вълни са се появили причудливи скални образувания. През Средновековието там е построен манастир, нападан и опожаряван няколко пъти, а за над 40 години островът се нарича "Болшевик". Преди 11 години, обаче, на..
Районната прокуратура – Бургас се самосезира по публикации за посегателство върху Паметника на спасителите на бургаските евреи. Образувана е преписка и е възложена проверка на Областната дирекция на МВР – Бургас. Върху паметника са поставени стикери, които закриват част от надписите. По данни на Центъра за еврейско-българско сътрудничество „Алеф“..
Бургас е домакин на еднодневна международна работна среща "Черноморски иновационен хъб: Наука, иновации, морски индустрии и цифрова свързаност". Тя е част от проекта "В подкрепа на синята и интелигентна трансформация на Черноморския басейн - Сини порти"/Empowering Blue and Smart Transformation of Black sea Basin- Blue Gates BSB 00189, финансиран от..
Бургас е домакин на еднодневна международна работна среща "Черноморски иновационен хъб: Наука, иновации, морски индустрии и цифрова свързаност". Тя е..
Липсата на вода и сушата са едно от големите предизвикателства при гасенето на пожарите край село Скала, община Сунгурларе. Днес на помощ на огнеборците..
Иван Тодоров, баща на две деца и дългогодишен служител на Българската армия и Военноморските сили на България, се нуждае спешно от бъбречна..