Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Министър Коритарова провери ремонта на Дюлински проход

Започнаха от днес строителните дейности по 34 км от трасето между областите Варна и Бургас.

Министърът на регионалното развитие и благоустройството инж. Виолета Коритарова провери как стартира основният ремонт на Дюлински проход, по трасето на третокласния път Старо Оряхово–Гюльовца–Каблешково–път I-9 Слънчев бряг–Бургас за 34 км от трасето.

До края на юни ще стартират останалите 32 км в Бургаско. Пътната отсечка е особено важна за Черноморието, защото свързва областите Варна и Бургас и се ползва като алтернативен маршрут на пътищата I-9 Слънчев бряг–Обзор и ІІІ-208 Дъскотна–Айтос през Айтоския проход. Основният ремонт на третокласния път се финансира със средства от републиканския бюджет. Общият размер на инвестицията е над 168 млн. лв., а срокът на изпълнение е 540 дни.


“Трябва да се постараем належащите ремонти да не забавят трафика, за да не създаваме затруднения както за бизнеса, така и за всички граждани, особено предвид започващия туристически сезон”, каза министър Коритарова по време на инспекцията.

За да не се ограничава придвижването през Дюлинския проход, се предвижда строително-монтажните работи да се извършват без спиране на движението. Автомобилите ще преминават в платното, в което не се изпълняват строителни дейности. При необходимост от ограничаване на трафика като обходен маршрут ще се ползва път I-9 Старо Оряхово–Бяла–Обзор–Ахелой–Бургас. След приключване на ремонтните дейности в Дюлински проход, движението по първокласния път през Обзор ще бъде облекчено.


В проведената от министър Коритарова проверка участваха инж. Стоян Николов – член на Управителния съвет на Агенция „Пътна инфраструктура“, и инж. Митко Порязов – директор на Областно пътно управление - Бургас, инж. Явор Пасев – директор на Областно пътно управление - Варна, представители на строителя и на надзора.

При посещението си в региона министър Коритарова посети регионалните структури на Дирекция за национален строителен контрол и Агенцията по геодезия, картография и кадастър в Бургас, за да се запознае със ситуацията, около възникналия вчера пожар в сградата. Министър Коритарова проведе и работна среща със служителите на двете структури.

По-късно регионалният министър ще присъства и на официалното откриване на летния туристически сезон в България за 2024 г. в Старинен град Несебър.


По публикацията работи: Свобода Атанасова

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Бургаски социални услуги с отличия на фестивал в Разград

Бургаските социални услуги получиха висока оценка за представените ефективни социални модели по време на второто издание на фестивала „Пътеводител на доброто“ в Разград. Това е единственият в България фестивал, който събира социални работници и потребители на социални услуги. В събитието участваха 52 социални услуги и близо 500 участници от цялата..

публикувано на 23.06.25 в 18:30

Калоян Колев ще представя България на кулинарен конкурс във Валенсия

Бургас беше домакин на националната квалификация за World Paella Day Cup на 22 юни във Флора Експо Център. Калоян Колев, преподавател от Института по кулинарни изкуства във Варна, спечели състезанието и ще представлява България на световния финал в септември във Валенсия. В надпреварата участваха осем готвачи, всеки приготвил по две авторски паели,..

публикувано на 23.06.25 в 16:30

Традиционен Еньовски венец ще бъде изплетен в Етнографския музей в Бургас

Традиционен Еньовски венец от 77 билки и половина ще бъде изплетен в Етнографския музей на ул. „Славянска“ 69 по повод празника Еньовден. Ритуалът ще започне в 10:30 часа, като за плетенето ще бъдат използвани билки, събрани в ранните часове на деня – според народните вярвания тогава те имат най-силна лечебна сила. Еньовден съвпада с рождението..

публикувано на 23.06.25 в 15:30

Премиум Рали София – Свети Влас със спирка и в Бургас на 25 юни

Премиум Рали София – Свети Влас, едно от най-големите автомобилни събития през лятото, ще премине през Бургас на 25 юни. В колоната ще участват над 30 спортни и луксозни автомобила, които ще спрат около 12:00 ч. в района на Пантеона в Морската градина. Градът е сред основните точки в маршрута на ралито, което свързва София със Свети Влас и включва..

публикувано на 23.06.25 в 12:00

Затварят част от ул. „Георги Шагунов“ в Бургас заради ВиК ремонт

Временна организация на движението се въвежда по ул. „Георги Шагунов“ в Бургас заради подмяна на канализационната мрежа. За периода от 23 юни до 7 юли ще бъде затворен участъкът от ул. "Антим I" до паркинга зад жилищния блок на ул. "Константин Фотинов". Община Бургас призовава водачите да спазват временните ограничения и да използват обходни..

публикувано на 23.06.25 в 11:30
Снимката е илюстративна

Проверявайте задълженията към НАП преди сделки с имоти и автомобили

Преди продажба на недвижим имот или моторно превозно средство е важно продавачите да проверят дали имат неплатени задължения към Националната агенция за приходите (НАП). Това се препоръчва, за да се избегнат забавяния и неудобства при сключването на сделки пред нотариус. Проверката може да се направи лесно чрез електронната услуга „Справка за..

публикувано на 23.06.25 в 11:00

Къде няма да има вода днес:

В Бургас от 9 до 17 часа днес ще бъде спряно водоподаването в к-с "Братя Миладинови", участъка между улиците „Вардар“, ул. „Одрин“, ул. „Родопи“ и ул. „София“. Посочените причини за спирането на водата от ВиК Бургас са ремонтни дейности.  Също днес, но в Малко Търново , поради ремонт на водопроводно отклонение ще бъде спряно водоподаването от 9 до 12..

публикувано на 23.06.25 в 08:33