Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

С два мача завършва груповата фаза на Евро 2024

Снимка: Pixabay

С два мача във вторник, 18 юни, завършва първият кръг на груповата фаза на eвропейското първенство по футбол в Германия. 

Ще се изиграят първите двубои в последната група D на шампионата. От 19:00 часа българско време Турция се изправя срещу дебютанта на голям форум Грузия, а от 22:00 е срещата между Португалия и Чехия.

Европейските шампиони от 2016 Португалия са един от фаворитите за нов триумф от надпреварата. Избраниците на Роберто Мартинес са водени от 39-годишната суперзвезда Кристиано Роналдо, който ще участва на шестите си еврофинали. „Мореплавателите“ преодоляха разочарованието от финала през 2004, когато отстъпиха на Гърция, с победа над Франция в спора за трофея преди осем години. Сега отборът на Мартинес разполага не само с Роналдо, но и с други оръжия, които могат да го отведат до титлата. В състава личат имената на Бруно Фернандеш, Бернардо Силва, Рафаел Леао, Диого Жота и Гонсало Рамош.

Срещу себе си в Лайпциг португалците ще имат един състав на Чехия, който се очаква да се бори за второто място. Бивш победител в надпреварата от 1976 и финалист от 1996, чешкият състав е предвождан от капитана Томаш Соучек, който се подвизава в английския Уест Хем. В атака пък е дуото от шампиона на Байер Леверкузен Адам Хложек и Патрик Шик.

В ранния двубой един срещу друг ще се изправят Турция и Грузия, а арена на сблъсъка им ще бъде „Сигнал Идуна Парк“ в Дортмунд. Южните ни съседи са водени от селекционера Винченцо Монтела, като в тима са играчи като Хакан Чалханоглу, Арда Гюлер и Кенан Йълдъз. Монтела и компания обаче ще трябва да се справят и с някои ключови липси в лицето на Чаглар Союнджю, Енес Юнал и Озан Кабак.

Грузинците от своя страна ще дебютират за първи път на голям форум, след като разплакаха Гърция след изпълнение на дузпи. Селекцията на Вили Саньол е готова да изненада всеки, който я подцени, а в редиците на отбора е 23-годишният офанзивен футболист на Наполи Хвича Кварацхелия.


По публикацията работи: Петя Михова

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Рая Енергиева е шампион в държавното първенство по акробатика

Рая Енергиева от сливенския спортен клуб по акробатика „Стефан Данчев“ завоюва златния медал на държавното първенство в Кранево. Състезанието се проведе на 15 и 16 ноември и в него се включиха близо 300 от най-младите надежди на България. Те се състезаваха във възрастова група 6-8 години. 28 деца от цялата страна се надпреварваха за шампионската..

публикувано на 17.11.25 в 18:00

Димитър Димитров е новият треньор на Ботев (Пловдив)

Димитър Димитров - Херо е новият старши треньор на Ботев (Пловдив), съобщиха от клуба. Един от най-титулуваните български специалисти подписа в понеделник двугодишен договор с "жълто-черните". Димитров, който е трикратен шампион на България, ще направи първата си тренировка днес от 15:30 часа на клубната база. Първите 15 минути от заниманието ще бъдат..

публикувано на 17.11.25 в 16:30

Предстои поредното издание на традиционния пешеходен тур след Никулден

На 7 декември (неделя) за трета поредна година учениците от специалност „Екскурзоводско обслужване“ в СУ „Епископ Константин Преславски” ще влязат в ролята на екскурзоводи заедно с техния преподавател по теория и практика Николина Димитрова. Събитието е отворено за всички жители и гости на Бургас и напълно безплатно.  Тази година турът носи името „Ехо..

публикувано на 17.11.25 в 14:30

В Бургас откриват изложба с футболни екипи на наши звезди

32 години след паметната победа на България над Франция на „Парк де Пренс“ в Бургас ще бъде открита изложбата „За първи път на едно място: легендарните екипи на България“. В експозицията са подредени фланелки и спортни артикули от легендарни турнири - от Мондиал’66 в Англия до Мондиал’98 във Франция. Челно място заемат фланелките на..

публикувано на 17.11.25 в 10:00

ФК "Черноморец" победи "Спортист" с 1:0

ФК „Черноморец“ победи като гост „Спортист“ (Своге) с 1:0 и спечели за втори пореден мач във Втора лига.  Голът отбеляза Яя Драме в 19 минута.  Срещата предложи битка по целия терен, в която акулите се представиха ниво.  Момчетата на Иван Колев имаха още възможности за голово попадение.  Активът на „Черноморец“ е 19 точки, като тимът е вече на..

публикувано на 16.11.25 в 19:56

Селекционерът Александър Димитров защити играчите си

Селекционерът на българския национален отбор Александър Димитров обясни, че отборът се е опитал да направи максималното, но много фактори са оказали влияние за поражението с 0:2. Треньорът посочи разликата в класите на двата отбора, а също така обърна внимание и на дузпата за домакините. „Турският отбор е много силен и той го показа днес. Има много..

публикувано на 16.11.25 в 07:00

Хандбалният "Фрегата" Бургас приема днес "Локомотив" Горна Оряховица

Хандбалният "Фрегата" Бургас-носител на купа "България за миналия сезон, приема актуалния шампион "Локомотив" Горна Оряховица. Срещата ще се проведе днес  от 17:00 часа в зала „Никола Станчев“. Във временното класиране отбърът на "Фрегата" заема трета позиция с 5 победи от 6 срещи, докато гостите са безупречни и оглавяват таблицата на "А"РХГ с пълен..

публикувано на 15.11.25 в 08:26