Доктор Христо Хлебаров, асистент по обща хирургия към Медицински факултет в Университет „Проф. д-р Асен Златаров“, бе отличен с приз в категория „Най-добър клиничен случай от млад лекар“.
Това се случи на провелия се ежегоден венозен форум – Phlebacademy 2024, организиран под егидата на Българското национално дружество по съдова и ендоваскуларна хирургия и ангиология. В конгреса, който се проведе в град Банско, взеха участие повече от 100 съдови хирурзи.
Доктор Хлебаров участва с постер, представящ клиничен случай от практиката на Клиниката по съдова и ендоваскуларна хирургия към УМБАЛ Бургас, където работи. От общо единайсет постера, неговият бе избран на първо място.
На събитието присъства проф. д-р Валентин Василев, дм, който е началник на Клиника по съдова и ендоваскуларна хирургия към УМБАЛ Бургас и председател на Общото събрание на Университет „Проф. д-р Асен Златаров“, както и преподавател по хирургия във висшето учебно заведение. В конгреса участие взе и д-р Майя Стоянова, която е преподавател по физиология към Факултет по обществено здраве и здравни грижи. Тя бе отличена с грамота в категорията за най-добър клиничен случай от млад лекар.
Първите национални награди " Тийн тайм" стартира Българското национално радио. Кампанията е инициирана от предаването "Тийн тайм" на програма "Христо Ботев" и се реализира с подкрепата на Регионалния Център София-ЮНЕСКО за опазване на нематериалното културно наследство в Югоизточна Европа под мотото "Създавай! Не наранявай!". "Като..
Петокласничката Румина Керчева от Основно училище „П. Р. Славейков“ спечели първо място в категория „Музикално изпълнение“ на XI Национален ученически конкурс „Вазовата България“. Инициативата бе посветена на две значими годишнини – 175 години от рождението на Иван Вазов, Патриарха на българската литература, и 90 години от създаването на къщата-музей..
Бургаският държавен университет „Проф. д-р А. Златаров“ обяви допълнителен прием за специалности, в които има незаети места след третото класиране, за учебната 2025/2026 година. Кандидатстудентските документи ще се приемат в Учебно-информационен отдел на Университета, на бул. „Проф. Якимов“, №1, студентско общежитие, от 9 до 12 ч. и от 13:30 до..
Бургаският държавен университет „Проф. д-р А. Златаров“ обявява допълнителен прием за специалности, в които има незаети места след третото класиране, за учебната 2025/2026 година. Кандидатстудентските документи ще се приемат в Учебно-информационен отдел на Университета, който е на бул. „Проф. Якимов“, №1, студентско общежитие, бл. №1, от 9 до 12..
Общинският съвет в Бургас подкрепи докладната записка на кмета за подобряване на образователната инфраструктура в най-големия си жилищен район – ж.к. „Меден рудник“, чрез изграждане на нов павилион на иновативната детска градина "Пинокио". В отговор на нарастващите нужди на местната общност и демографския ръст в комплекса и за изпълнение на тази цел,..
Висшето училище по телекомуникации и пощи е най-старото специализирано висше училище в страната. Специалностите, които предлага за обучение в различните степени (бакалавър, магистър, професионален бакалавър, доктор) дават достъп до най-търсените професии на пазара на труда, с перспектива да запазят привлекателността си занапред. „ Институцията..
Конкурс за длъжността „началник на регионално управление на образованието” в Бургас е обявен със заповед на министъра на образованието Красимир Вълчев. Крайната дата за подаването на документи е 4 август. След напускането на Петя Петрова институцията се управлява временно от експерта Валентина Камалиева. Конкурси още са обявени за..
Първите национални награди " Тийн тайм" стартира Българското национално радио. Кампанията е инициирана от предаването "Тийн тайм" на програма..