Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Безплатни курсове за деца по компютърно програмиране в Бургас

Безплатен курс по програмиране със Scratch се организира в Бургас за ученици от 6 до 12 години – „Coding Kids Burgas“. И тази година курсът ще се проведе в лятната ваканция в периода: 08.07.2024 - 28.07.2024.

„Чрез „Coding Kids Burgas“ имаме амбицията да запалим любопитството на младежите към технологиите, да им помогнем да усвоят нови умения и да ги превърнем от консуматори на технологии в техни създатели. До момента за три години от стартиране на програмата над 1000 бургаски деца преминаха успешно обучението, което показва, че има силен интерес към програмата, затова ще продължим да я развиваме и надграждаме“, сподели кметът Димитър Николов.

След приключване на обучението, участниците ще получат поименен сертификат, който свидетелства за успешно придобитите знания и умения. Обучители в програмата отново ще бъдат изявени ученици от Професионалната гимназия по компютърно програмиране и иновации.

Локациите на провеждане на обученията ще бъдат отново Международния конгресен център до Морска гара, Професионалната гимназия по компютърно програмиране и иновации в ж.к. „Меден рудник“ и ОУ „Александър Георгиев – Коджакафалията“. Във формата за записване желаещите имат възможност да отбележат по-удобната за тях локация, както и периода, през който желаят да се обучават.

Програмата Coding Kids Burgas, организирана от Община Бургас и Професионалната гимназия по компютърно програмиране и иновации, със съдействието на EPAM Systems Bulgaria и ИТ Таланти, има за цел да предостави възможност на всяко дете от Бургас на възраст от 6 до 12 години да получи безплатно образование в сферата на дигиталните технологии и програмирането.


Местата са ограничени, затова трябва да се попълни формата: https://forms.gle/r2svZM1B64yK1J4m6 или на e-mail: kidsburgas@gmail.com

По публикацията работи: Ивайло Пеев

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Бургаски докторанти представиха изследвания за ИИ на международни форуми

Докторантите от Бургаския държавен университет Красимир Кралев, Даниел Стоянов и Димка Шивачева представиха доклади за приложения на невронните мрежи на два международни научни форума – във Варна и в Бургас. Те работят под научното ръководство на ректора проф. д-р Сотир Сотиров. В Икономическия университет – Варна тримата участваха в Международната..

публикувано на 08.10.25 в 11:30
д -р Артур Кордон, автор на книгата „Перспективата изкуствен интелект“

д-р Артур Кордон: ИТ секторът трябва да обучава учителите за работа с изкуствен интелект

Назряла е необходимостта българските учителите да бъдат обучени за работа с изкуствен интелект.  Опитът от САЩ показва, че IT специалистите активно помагат на учителите, а след това и на децата. Това обяви в Сливен д -р Артур Кордон, автор на книгата „Перспективата Изкуствен Интелект“, един от пионерите в прилагането на изкуствения интелект в..

публикувано на 06.10.25 в 23:00

БСУ откри новата академична година (ОБНОВЕНА) (СНИМКИ И ВИДЕО)

От тази година отново се върна формата на студентските практики, при която след ноември месец всеки един от тях може да започне, а за това студентите ще получат и стипендия от 1080 лева“, допълни още проф. Балтов. Откриват академичната година в БСУ Ресорният заместник-кмет на Община Бургас Михаил Ненов посочи, че БСУ създава успешни..

обновено на 06.10.25 в 14:57

Откриват академичната година в БСУ

Тържествената церемония по откриването на новата академична година в Бургаския свободен университет за първи път ще се състои в атриума на висшето учебно заведение и ще започне с академична процесия и внасяне на университетския жезъл.  В процесията ще участват президентът на БСУ, ректорското ръководство, деканските ръководства и преподавателите,..

публикувано на 06.10.25 в 09:00

Отличиха педагози ветерани с почетния знак „Поп Георги Джелебов“

В Световния ден на учителя, женската организация на ГЕРБ Бургас отличи достойни представители на професията.  Събитието се проведе в Регионална библиотека „Пейо К. Яворов“, съобщиха оттам.   Кметът на Бургас Димитър Николов отправи приветствие към преподавателите.  Учители-ветерани бяха наградени с Почетния знак „Поп Георги Джелебов“. Депутати..

публикувано на 05.10.25 в 14:00

СУ „Св. Климент Охридски“ - филиал Бургас откри третата академична година

Филиалът в Бургас на Софийския университет „Свети Климент Охридски“ откри своята трета академична година. От тази година той разшири базата си в морския град с нови учебни аудитории, които са в бизнес сградата срещу плувния басейн в к-с „Славейков“. Към момента общо 80 са студентите във висшето учебно заведение, а първокурсниците са над 30. Днес..

публикувано на 02.10.25 в 15:56

120 години чества Търговската гимназия в Бургас /СНИМКИ/

С тържествена церемония Търговската гимназия в Бургас отбеляза днес 120 години от своето основаване.  В двора на най-старата гимназия в Бургас бе открит монумент в чест на годишнината. Бе презентирано и ново лятно кино, което ще се ползва за образователни цели и за прожекция на филми за учениците . То е с голям екран, с 30..

публикувано на 01.10.25 в 12:20