Завърши 4-ото издание на Младежкия арт фестивал “Солинария” в Созопол. На сцената излязоха талантливите изпълнители от „Еврохор“ - уникален проект, който популяризира хоровата музика и насърчава културния обмен в Европа. Под диригентската палка на Марко Амхерд и Донка Митева, 40 изпълнители от 19 държави впечатлиха публиката със своята програма.
Младежкият арт фестивал „Солинария“ стартира на 2 юли, а в 5-те фестивални вечери на магичната сцена излязоха десетки талантливи музиканти.
В последните дни Созопол се превърна в център на изкуството, където млади изпълнители споделяха своята страст и креативност.
„Солинария“ не е просто събитие, то е идея, която обединява хора от различни националности и култури, споделят организаторите. Те създават приятелства, споделят бъдещи проекти и се вдъхновяват един друг.
Фестивалът напомня, че изкуството е универсален език, който преодолява граници и създава връзки между хората.
Актьорът Владимир Зомбори влиза в ролята на Зоро тази вечер в Бургас. Популярният актьор ще пресъздаде легендарния герой в едноименния мюзикъл на Държавна опера Русе.Представлението е от 21.00 часа на сцената на Летния театър. Спектакълът обещава да ни потопи в свят, където любовта, свободата и смелостта се преплитат в едно. От романтичния силует..
Премиера на най-новия си роман "Надарена или прокълната" ще направи днес бургазлийката, която живее и твори в Торонто, Канада - Лина Михова. Романът е смел и вълнуващ разказ за границите между дара и тежестта, между призванието и проклятието. История, която се докосва до дълбините на човешката психология и оставя дълъг послевкус. Представянето..
Операта "Трубадур" е второто заглавие в тазгодишното издание на летния фестивал "Опера на светилището" и ще бъде представена тази вечер от 20:30ч, на сцената на Тракийско светилище Бегликташ, край Приморско. Фестивалът се провежда за шеста поредна година, с организатори Община Приморско и Държавна опера - Бургас. "Трубадур" е една..
16-то издание на един от емблематичните за Бургас фестивали за електронна музика продължава и днес. "Сън Трайб фест" по традиция се провежда в парк "Росенец". Тази година изданието е в два дни и има две сцени с различна музика . Ще гостуват едни от най-големите имена в транс музиката, каза един от организаторите Мартин Стайков: "Тази..
С музика, светлини и бурни аплодисменти стартира Lozenets Music Fest 2025. Хиляди изпълниха парк Лозенец, за да станат част от грандиозната първа вечер на феста. Сцената бе завладяна от енергията на изпълнителите, а публиката им отвърна подобаващо. Фестивалът продължава и тази вечер.
Броени часове остават до концерта на ирландската изпълнителка Ройшин Мърфи в Бургас. Тя е част от тазгодишното издание на BURGAS SUMMER LIVE, което ще се проведе на Морска гара. Мърфи е добре позната от поп дуото Moloko, създало емблематични хитове като „The Time Is Now“, „Sing It Back“ и „Party Weirdo“. Самостоятелната ѝ кариера обаче е не по-малко..
Един от вокалистите на Gipsy Кings Чико Кастийо идва с групата си Chico & The Gypsies в Несебър за празника на града 15 август.Концертът им е от 22 часа на сцената на Крепостните стени. Празникът започва още предходния ден на 14 август в Градска галерия „Радослав Ралев“ с тематична изложба, вечерно богослужение и литийно шествие, а акцент в..
Операта "Трубадур" е второто заглавие в тазгодишното издание на летния фестивал "Опера на светилището" и ще бъде представена тази вечер от..
С музика, светлини и бурни аплодисменти стартира Lozenets Music Fest 2025. Хиляди изпълниха парк Лозенец, за да станат част от грандиозната първа..
Броени часове остават до концерта на ирландската изпълнителка Ройшин Мърфи в Бургас. Тя е част от тазгодишното издание на BURGAS SUMMER LIVE, което ще се..