Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Синоптиците предупреждават: Опасни горещини в цялата страна днес

Снимка: БТА

"Жълт" код за високи температури в цялата страна е обявен  за днес от Националния институт по метеорология и хидрология . Метеоролозите призовават да бъдем внимателни, защото са възможни здравни проблеми за чувствителни и болни хора, възрастни и деца заради горещините.

Днес ще бъде слънчево. Ще духа слаб, в източните райони - до умерен вятър от юг-югоизток. Максималните температури ще са между 34° и 39°, в София - около 34°.

В планините ще е слънчево. Ще духа слаб до умерен северен вятър. Максималната температура на височина 1200 метра ще е около 29°, на 2000 метра - около 23°.

По Черноморието днес ще бъде слънчево и горещо. Ще духа до умерен вятър от юг-югоизток. Максималните температури ще са между 29°-33°. Температурата на морската вода е 26°-27°. Вълнението на морето ще е около 2 бала.


По публикацията работи: Свобода Атанасова


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Ремонтират главната улица на боляровското село Воден

Проблемът с ремонта на пътя до село Воден все още не е решен. Сигнали до отговорните институции са пращани неведнъж от местната администрация.Такива са пратени отново след пожарите миналата година, уточни кметът на Болярово Христо Христов. Към днешна дата промяна няма, само канавките се почистват, уточни той : "Дупките са отворени, пътят е под всякаква..

публикувано на 22.07.25 в 15:37

Казусът със сечта по ул. „Асен Златаров“ влезе в екокомисията в Общинския съвет

Комисията по околна среда към Общинския съвет в Бургас днес разгледа казуса с изсичането на дървета по улица „Асен Златаров“. Питането относно законността на сечта бе внесено от общинския съветник Иван Иванов, а темата се превърна в основна по време на заседанието, предизвиквайки много въпроси и отговори. На спонтанен протест граждани се..

обновено на 22.07.25 в 15:00

ВиК авария ограничава движението през сливенския проход Вратник

Днес до 17 часа движението на превозни средства по прохода Вратник /Елена-Сливен-Ямбол/, при км. 115, е ограничено за отстраняване на ВИК авария. Обходният маршрут до посочения час е по общински път село Гавраилово-Сливен и обратно. Трафикът се регулира от "Пътна полиция". Шофьорите да се движат с повишено внимание и съобразена скорост. 

публикувано на 22.07.25 в 13:08

Здравната комисия в НС обсъжда правила за минимално заплащане за медиците

Здравната комисия в парламента ще разгледа четири законопроекта, с които се предлагат правила за гарантиране на минималното заплащане на работещите в болничната помощ.  Сред тях е законопроектът на управляващите партии, който обвързва това заплащане с колективния трудов договор в здравеопазването.  На заседанието ще присъстват протестиращите лекари..

публикувано на 22.07.25 в 08:23

Починал е Тодор Славков

Тодор Славков, внук на последния комунистически лидер на България Тодор Живков, е починал внезапно на 54-годишна възраст, в къща за гости в казанлъшкото село Асен.  Славков е намерен от свои приятели, които повикали полиция. Той е син на Иван Славков, дългогодишен председател на Българския олимпийски комитет и Българската национална телевизия, и на..

публикувано на 22.07.25 в 08:08

Къде няма да има вода днес:

Във връзка с отстраняване на авария на магистрален водопровод днес са възможни аномалии и спиране на водоподаването в няколко населени места в Бургаска област. Това съобщи ВиК - Бургас. Ще бъдат засегнати общините Сунгурларе, Карнобат, Айтос, Камено и бургаския квартал Ветрен, които са водоснабдени от деривация „Камчия-юг“. Водопадаването ще бъде..

публикувано на 22.07.25 в 07:45

Овладян е пожарът в землището на село Скобелево (обобщение)

Самозапалил се автомобил на Автомагистрала „Тракия“ при километър 268 стана причина за голям пожар в землището на сливенското село Скобелево. Огънят е обхванал площ от 300 декара, изгорели са и 30 декара овощни насаждения, както и изоставени стопански постройки.  Пожарът вече е локализиран и е под наблюдение. Комисар Димитър Кикьов, началник..

публикувано на 21.07.25 в 22:03