Финансират изграждането на пет нови обекта в община Несебър. Това са: изграждането на подземен паркинг в Несебър, ремонтът на улица „Резвая“ в с. Равда, създаване на спортни игрища с огради, осветление и паркинг в Свети Влас, ново улично осветление на велоалея от кк „Слънчев бряг“ и изграждане на осветление на голямо игрище с изкуствена настилка до градски стадион в Несебър.
Това е възможно след подписано споразумение между общината и Министерството на регионалното развитие и благоустройството. Общата стойност възлиза на 6 734 300 лв.
До този момент Общината е получила финансиране за два мащабни проекта, които в момента се изпълняват. Това е водопроводната система на с. Гюльовца и водопроводната мрежа на с. Оризаре.
Очаква се да бъдат подписани споразуменията за още 10 обекта, чиято документация получи одобрението на министерството. Сред тях са: реконструкция на общинската сграда в центъра на с. Равда; изграждането на закрит плувен басейн; изграждане на археологически музей в гр. Обзор; изграждане на спортни площадки, улици, улично осветление и други.
В духа на съпричастност и човечност учениците, учителите и родителите на СУ „Христо Ботев“ в бургаския квартал "Черно море" организираха Великденски концерт и благотворителен базар под мотото „Доброто е избор“. Инициативата е в подкрепа на семейства с членове, страдащи от редки заболявания. „Изказваме искрената си благодарност към всички родители за..
На Разпети петък ви срещаме с митрополит Арсений. Как бургазлии ще посрещнат Възкресение Христово и равносметката на владиката година след неговото встъпване в длъжност е темата на разговора. Не подминаваме и зарята за Великден, която предизвика толкова противоречиви реакции. Интервюто на Десислава Златева с митрополита е в следобедния блок..
За трета поредна година жени от пенсионерския клуб в кв. Горно Езерово, читалище „Васил Левски 1937“ и община Бургас организират багрилница на Велики четвъртък. Пред погледа на жителите и гостите на града те показват как с естествени материали може да се боядисат яйца. Милена Дросева, секретар на читалището, обясни, че едно от най-важните..
И тази година потребителите на Домашен социален патронаж Бургас ще получат великденски ястия, боядисани яйца, козунак и подарък за предстоящите светли празници. Над 2500 са яйцата, които бяха боядисани, за да зарадват възрастните хора. Подаръците пък са изработени от деца и лица с увреждания от социалните услуги в града. Близо 1600 сувенири и..
Временна организация на движението се въвежда на две ключови места в Бургас заради ремонтни дейности. От 09:00 часа на 22 април до 09:00 часа на 24 април ще бъде затворено кръстовището между улиците „Георги Шагунов“ и „Антим I“ заради работа по ВиК мрежата. Ограничения се въвеждат и по кръговото кръстовище „Трапезица“, където ще продължат ремонтите..
С тържествена церемония и артистична програма основно училище „Георги Бенковски“ в бургаския комплекс „Зорница“ отбеляза 58 години от създаването си. Акцент в честването бе официалното откриване на бюст-паметник на патрона Георги Бенковски, изработен от световноизвестния скулптор Георги Андонов. Събитието събра настоящи и бивши възпитаници на..
Велики четвъртък, най-важният ден от Страстната седмица. Този ден се свързва с четири събития: умиването на нозете на апостолите от Христос, Тайната вечеря, на която е установено тайнството Причастие , молитвата в Гетсиманската градина и залавянето на Христос от фарисеите. На този ден се отслужва Света литургия, извършва се и Светото тайнство..
За първи път в Бургас ще се проведе празнична заря по повод Великден, новината дойде вчера от пресцентъра на Община Бургас. По мое предложение г-н..
Ремонтът на булевард „Мария Луиза“ не е включен в капиталовата програма на Община Бургас за 2025 година, съобщиха от администрацията. Въпросът бе..
Мащабна доброволческа акция за засаждане на дръвчета в парк „Славейков“, бе организирана от Община Бургас днес. Събитието бе открито от кмета на Бургас..