Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Ахмед Доган не е собственик на имота в Лесопарк „Росенец“

Снимка: Архив

По документи и според официалните регистри Почетният председател на ДПС Ахмед Доган не е собственик на лятното имение в Лесопарк „Росенец“. От справка в имотния регистър става ясно, че собственик на имота е дружеството с ограничена отговорност „Хермес солар“. Негов управител е бившият министър на информационните технологии, транспорта и съобщенията от правителството на Пламен Орешарски - Данаил Папазов. Той ръководи фирмата в съдружие с руския гражданин Георгий Серопян и компанията „Сигда пропърти“. 

От Община Бургас потвърдиха информацията като посочиха, че данък сгради и такса смет за имота в парк „Росенец“ се плащат от фирма „Хермес солар“. Според търговския регистър към дата 28-и авгост 2024-а година фирмата се води с регистрация в София. Занимава се с алтернативна енергетика, производство на електрическа и топлинна енергия от възобновяеми източници. Собственик е Данаил Папазов, а негови съдружници са Георгий Серопян и фирма „Сигда пропърти“. Самата фирма „Сигда пропърти“ е регистрирана във Варна, а неин едноличен собственик отново е Данаил Папазов. Това е информацията конкретно за собствеността на земята, както и на имението построено в парк „Росенец“. На негова територия има и други сгради – като бунгала и оранжерия, но те са незаконни и се търси фирма, която да ги събори.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Стартира коледната кампания на Община Бургас „Подари от сърце“

Стартира традиционната благотворителна кампания на Община Бургас „Подари от сърце“. Тя дава възможност на всяко дете, младеж или възрастен в неравностойно положение, ползващ социални услуги, да получи своя мечтан подарък за Коледа и да почувства истинската магия на празника. В инициативата участват потребители от общо 30 социални центъра на територията..

публикувано на 20.11.25 в 17:55

Продължава ремонтът на 11 км от АМ „Тракия“ в област Сливен

Продължава ремонтът в платното за Бургас на 11 км от АМ „Тракия“ в област Сливен - в участъка от 262-и до 273-и км. Трафикът преминава двупосочно в платното за София, в което са обособени по една лента за пътуващите, информират от АПИ.  През последната седмица там се полага асфалт в средната разделителна ивица, попълват се банкети, премахва се..

публикувано на 20.11.25 в 17:20
в.с.„Елените“

ДНСК издаде заповед да бъде разрушена корекцията на реката в "Елените"

ДНСК издаде заповед за премахване на незаконен строеж „Корекция на коритото на река „Козлука“ във ваканционно селище „Елените“.  Заповедта е от днес и е качена на сайта на институцията. Тя идва след съставения по-рано констативен акт за незаконно строителство в дерето на реката. От ДНСК съобщават още, че започват процедура по съобщаването на..

публикувано на 20.11.25 в 16:54

БЧК Ямбол с кампания за бездомните

За 10 -а поредна година от организацията на БЧК в Ямбол предоставят през зимните месеци храна и хигиенни материали на хора, живеещи на улицата.  Три пъти седмично на бездомниците се предоставят пакети, уточни директорът на червенокръстката организация Митко Филипов. „Като освен хигиенните материали като сапун, тоалетна хартия, четки,..

публикувано на 20.11.25 в 16:40
Оперативната група за противоминни действия в Черно море

Вицепремиерът Зафиров ще открие в Бургас форум за устойчивото развитие на Черноморския регион

Дискусия на тема „България - активен партньор в европейската стратегия за сигурно и устойчиво Черно море“ ще се проведе в Бургас утре. Заместник министър-председателят Атанас Зафиров ще открие събитието в Международния конгресен център на Морска гара.  Във форума ще се включат министри, представители на националната и местната власт,..

публикувано на 20.11.25 в 16:30

И в Сливен служителите на НСИ поискаха на протест по-високи заплати

Ниски заплати и текучество на кадри. Така работещите в отдел „Статистически изследвания “ към НСИ в Сливен описаха ситуацията на работното си място. Всички работещи в отдела се присъединиха към националния протест на колегите си от страната с искане за 20% увеличение на заплатите.  Сребрина Ганушева, синдикален лидер на работещите и главен експерт в..

публикувано на 20.11.25 в 15:45

Трудова борса събра безработни и работодатели в Бургас

Трудова борса събра стотици бургазлии, търсещи работа с представители на фирми от различни браншове.     От декември месец започва наемането на персонал за новата детска болница в Бургас. Търсят се както медицински специалисти, така и рецепционисти и администратори за лечебното заведение. То също имаше своя щанд на трудовата борса. За..

обновено на 20.11.25 в 14:13