Ултра крос триатлонът „Лъвско сърце“ приключи успешно за девети пореден път този уикенд.
Приморско събра хиляди атлети, доброволци и любители на спорта от цяла България и чужбина на вече традиционното тържество на издръжливостта и масовия спортен дух.
Близо 800 души участваха в няколко дисциплини – 3 км плуване в залива на север от Приморско, 96 км колоездене в Странджа планина и 21 км бягане около древните светилища Бегликташ и Лъвската глава. По същото време се проведоха щафетни надпревари и полумаратон.
На първо място при мъжете завърши Кристиян Цветанов с време от 6:58:28, който успя да пребори сили с Иван Гръблев с време 7:12:57, завършил на второ място. На трето място се нареди Светлозар Орелов с време от 7:28:35.
При жените приза взе Гергина Сугарева с време 9:13:32. На второ място застана Вероника Кузева от TriStarsElite с време от 9:16:30, а на трето – Венцислава Цачева с 10:36:50.
И тази година по трасето имаше участници от различни държави, сред които Белгия, Украйна, Румъния, Гърция, Великобритания, Германия, Франция и Мексико
Следващото десето юбилейно издание на триатлона ще се проведе в периода 4-6 септември 2025 г.
Спортна зала „Арена Бургас“ ще бъде домакин на две големи събития в спортната акробатика – Втория световен акро куп на Международната федерация по гимнастика (ФИГ) и Петия международен акро куп в Бургас. Това ще се случи от 30 май до 1 юни. В града ще пристигнат над 500 състезатели от 15 държави, сред които САЩ, Бразилия, Великобритания, Израел,..
Първи ученически турнир по плажен волейбол ще събере отбори от 13 бургаски училища на игрищата на “Бургас бийч арена”. Срещите ще се играят на 31 май и 1 юни от 08:30 часа, като вторият ден е част от празничния спортен полуден в програмата на Община Бургас. Организатори на инициативата са общинското предприятие “Международен младежки културен център” и..
Диана Маркова от ЯК Порт Бургас, стана победителка в женския олимпийски клас ILCA и спечели третото място на генералното класиране на клас ILCA6 в Европейската купа по ветроходство, провела се от 23 до 25 май в Приморско. При мъжете, в клас ILCA7, първото място грабна SEMEN KHASHCHYNA от Ukraine Sailing Team. В детския клас ILCA 4, победител стана..
На 78 години почина голямата легенда на футболния Левски Кирил Ивков. Той има общо 374 мача и 14 гола за "сините" във всеки турнири. С отбора от "Герена" славният защитник има четири шампионски титли (1968, 1970, 1974, 1977) и четирикратен носител на Купата на Съветската армия (1970,1971, 1976, 1977). Ивков е Футболист на България за 1974 и 1975..
За първи път акваторията на Приморско е домакин на Европейската купа по ветроходство, съобщи кметът Иван Гайков. Морското дерби ще се проведе от днес до неделя в олимпийските класове ILCA 6 и 7 и детския клас ILCA 4. В състезанието ще вземат участие 50 яхти от 10 държави. България ще бъде представена от няколко яхти, като участие ще вземат и..
Александра Лукоянова от Яхтклуб „Черноморец Бургас“ постигна силно представяне на Световното първенство в олимпийския клас ILCA 6, проведено в Кингдао, Китай. Състезателката на националния отбор на България записа победа в една от гонките и завърши сред водещите в световната надпревара. Първенството се проведе при необичайни условия – четири поредни..
Мариян Димитров от Стара Загора ще се изправи в ММА двубой срещу французина Софиян Буафия като част от събитието BRAVE 97. То ще се проведе на 12 юли в спортна зала „Арена Бургас“. Българският състезател има 10 професионални победи, 7 от които с нокаут. Опонентът му е с баланс 7 победи и 3 загуби и също разчита на силна игра в стойка. Главната..
Първи ученически турнир по плажен волейбол ще събере отбори от 13 бургаски училища на игрищата на “Бургас бийч арена”. Срещите ще се играят на 31 май и 1 юни..
Спортна зала „Арена Бургас“ ще бъде домакин на две големи събития в спортната акробатика – Втория световен акро куп на Международната федерация по..