Мамарчево празнува 90 години от преименуването си
Някогашното боляровско село Мураданлъ – вече Мамарчево – отпразнува настъпването на 90-ата година от преименуването си. Кметът Болярово Христо Христов пожела на събралите се за празника жители и гости на селото да са здрави и все така обединени и им разказа за предстоящите проекти, свързани с Мамарчево.
„Само до дни започва пълна подмяна на водопроводната система, предстоят и още други строителни дейности", каза Христов.
Началото на празненството даде кметът на селото Марчо Добрев, а за доброто настроение се погрижиха народната певица Николина Савова с оркестър Елхово. Гост на празника беше и Петър Ралчев, който впечатли гостите и домакините със своя акордеон. Дария Петрова поздрави всички с песните „Пътят.." и „Хубава си моя горо". Програмата включваше и изпълнения на нестинарски танци от Станислав Камалиев и празнична заря.
Организаторите благодариха на своите спонсори, сред които са Община Болярово, Пенка Драгоманова, земеделският производител Георги Христов, местната инициативна група „Елхово – Болярово“ и депутата Никола Димитров.
В Мамарчево бяха и съветниците на общината, всички кметове и кметски наместници на селата, секретарят на общината Мария Чанева и др
Християнско братство „Александър Георгиев – Коджакафалията“ – Бургас, с благословията на Сливенския митрополит Арсений, зарадва 13 деца от село Зидарово, община Созопол, като им подари училищни раници и учебни материали. В храм „Св. Георги Победоносец“ отец Стелиян Кунев посрещна децата и им разказа за делото на светите братя Кирил и Методий – за..
Бургас е домакин на 16-ата конференция на Zonta International District 30. Международното събитие събра близо 200 участници от различни държави. Форумът се провежда в Международния конгресен център Бургас и е посветен на каузата за равенство между половете и овластяване на жените и момичетата, като предоставя платформа за обмен на идеи, добри практики..
Концесионерите на морски плажове да ги почистват и извън активния туристически сезон. Затова призовават от фондация "LessPlastic-България". Пред БНР Бургас Никола Бобчев от фондацията посочи: "Плажовете все още се почистват от концесионерите, но след септември-октомври и ноември, когато морето стане по-бурно, вълнението ще изхвърли..
Тържественото откриване на паметник на капитан Георги Мамарчев ще бъде открит в Мамарчево тази вечер. Тържественият ритуал е насрочен за 19.30 часа. Името на капитана селото носи повече от половин век, съобщават от община Болярово. Събитието е част от празничната програма по случай празника на Мамарчево. Очаква се церемонията да бъде уважена от..
Община Елхово и НЧ „Развитие – 1893“ – Елхово организират тринадесети пореден празник на традиционната тракийска баница „Баница вита – два пъти превита“. Той започва днес от 10:00 часа на централния площад. Празникът е съревнование на майсторството и въображението в приготвянето на традиционната българска баница. Участниците имат право да представят..
Средец чества 65 години от обявяването му за град. Цялата година и наситеният с прояви септември минават под този знак, но кулминацията на тържествата е днес. Президентският указ, с който Средец става град е издаден на 6 февруари 1960 година . Събитията днес по този повод започват с поднасяне на венци и цветя пред паметника..
Улицата „Конт Андрованти“ в Бургас ще бъде затворена за движение при кръстовището с ул. „Цар Петър“ заради товаро-разтоварни дейности, свързани със строителни материали и техника в района на ул. „Тракийска“ до сградата на НАП. Ограничението ще важи днес и утре в часовете от 9:00 до 17:00 ч. Информацията е предоставена от Общината в Бургас...
Общинският съвет на Несебър гласува днес кметът Николай Димитров да бъде обявен за почетен гражданин на хилядолетния град. Предложението е на..
Средец чества 65 години от обявяването му за град. Цялата година и наситеният с прояви септември минават под този знак, но кулминацията на..
Покана за валс и ръчно приготвени сладки получиха днес бургазлии от хора с деменция. В центъра на града, на площад "Тройката", танците бяха много,..