Карнобат отбелязва днес своя празник. В програмата за деня са предвидени празнична света литургия и концерт. А утре е началото на тридневния Балкански фестивал на изкуствата.
Днешните събития започват в 8 часа в храм „Св. Йоан Богослов“, където ще се проведе празнична света литургия.
„На този ден честваме успението на този светец", обясни Мария Генова от общината.
От 18 часа на площад „Трети март" празникът ще бъде официално открит с издигане на националния флаг. Вечерта ще завърши с голям празничен концерт с участието на Марияна Попова, Орлин Горанов и група "Вакали".
За празника в Карнобат се очакват много гости, сред които кметове от РАО "Тракия" и страната.
Целият септември Карнобат бе изпълнен с празнични прояви, като те ще приключат с Деветия Балкански фестивал на изкуствата, който започва утре и ще продължи до 29 септември. В него ще се включат участници от Албания, Гърция, Турция и Сърбия. Те ще представят традиционен фолклор.
В рамките на фестивала ще се проведе и 17-ото издание на Националния конкурс "С песните на Стайка Гьокова". Изпълнения ще прозвучат както на индивидуални изпълнители и групи, така и на оркестри, които ще направят сватбарско надсвирване.
„На 27 септември за откриването на фестивала ще гостува ансамбъл „Тракия“ от Пловдив, на 28 септември ще пее Цветелина Грахич, а последният фестивален ден ще закрият Емилия и рок група „Диана експрес“, каза Марияна Генова.
Концертите ще са всяка вечер от 21 часа.Премиера на най-новия си роман "Надарена или прокълната" ще направи днес бургазлийката, която живее и твори в Торонто, Канада - Лина Михова. Романът е смел и вълнуващ разказ за границите между дара и тежестта, между призванието и проклятието. История, която се докосва до дълбините на човешката психология и оставя дълъг послевкус. Представянето..
Операта "Трубадур" е второто заглавие в тазгодишното издание на летния фестивал "Опера на светилището" и ще бъде представена тази вечер от 20:30ч, на сцената на Тракийско светилище Бегликташ, край Приморско. Фестивалът се провежда за шеста поредна година, с организатори Община Приморско и Държавна опера - Бургас. "Трубадур" е една..
16-то издание на един от емблематичните за Бургас фестивали за електронна музика продължава и днес. "Сън Трайб фест" по традиция се провежда в парк "Росенец". Тази година изданието е в два дни и има две сцени с различна музика . Ще гостуват едни от най-големите имена в транс музиката, каза един от организаторите Мартин Стайков: "Тази..
С музика, светлини и бурни аплодисменти стартира Lozenets Music Fest 2025. Хиляди изпълниха парк Лозенец, за да станат част от грандиозната първа вечер на феста. Сцената бе завладяна от енергията на изпълнителите, а публиката им отвърна подобаващо. Фестивалът продължава и тази вечер.
Броени часове остават до концерта на ирландската изпълнителка Ройшин Мърфи в Бургас. Тя е част от тазгодишното издание на BURGAS SUMMER LIVE, което ще се проведе на Морска гара. Мърфи е добре позната от поп дуото Moloko, създало емблематични хитове като „The Time Is Now“, „Sing It Back“ и „Party Weirdo“. Самостоятелната ѝ кариера обаче е не по-малко..
Един от вокалистите на Gipsy Кings Чико Кастийо идва с групата си Chico & The Gypsies в Несебър за празника на града 15 август.Концертът им е от 22 часа на сцената на Крепостните стени. Празникът започва още предходния ден на 14 август в Градска галерия „Радослав Ралев“ с тематична изложба, вечерно богослужение и литийно шествие, а акцент в..
Започва второто издание на конкурса за студенти, завършващи режисура, носещ името на дългогодишния режисьор и директор на Бургаския театър Борислав Чакринов - учител и ментор на голяма част от вече утвърдените имена от режисьорската гилдия в България и се провежда с подкрепата на Община Бургас. Драматичен театър „Адриана Будевска" отново ще даде шанс..
Операта "Трубадур" е второто заглавие в тазгодишното издание на летния фестивал "Опера на светилището" и ще бъде представена тази вечер от..
Започва второто издание на конкурса за студенти, завършващи режисура, носещ името на дългогодишния режисьор и директор на Бургаския театър Борислав..
Броени часове остават до концерта на ирландската изпълнителка Ройшин Мърфи в Бургас. Тя е част от тазгодишното издание на BURGAS SUMMER LIVE, което ще се..