Университет "Проф.д-р Асен Златаров" откри новата академична година за чуждестранните си студенти. Първокурсниците са от 12 държави и се обучават в Медицинския факултет. Сред тях има и такива с двойно гражданство.
Реално за втора година бургаския ВУЗ приема студенти от чужбина.
"Дипломите ни са признати в Европа и Великобритания, предстои това да се случи и в Щатите.Това ще подобри значително реализацията на завършилите в Бургас студенти. Надявам се някои от тях да останат да работят тук още повече че имаме добра болнична база", подчерта ректорът проф. д-р Христо Бозов.
Университетът прави всичко възможно студентите да се чувстват комфортно. Например за тези, които са мюсюлмани е осигурил специална стая за молитви. Сред студентите има такива от Непал, Индия, Норвегия, Швеция, Германия и Франция.
ВУЗ-ът си партнира с Кралство Мароко, където от около година работи образователен център за популяризиране на българската култура. В резултат на добрата съвместна работа, в Бургас се обучава вече студентка от тази страна.
Университетът работи активно и по разкриване на свои филиали в Казанлък, където ще се обучават медицински сестри, както и в Банско и Добрич.
Повече чуйте в звуковия файл:
На 4-ти март от 13 часа едно от най-старите училища в Бургас – Професионалната гимназия по механоелектротехника и електроника (ПГМЕЕ) официално ще даде старт на честванията по случай своя 100-годишен юбилей. Празничните събития започват с тържествена церемония, която ще се проведе в Актовата зала на Механото и ще бъде първата от много инициативи,..
Откриха обновения многофункционален физкултурен салон в СУ „Любен Каравелов“ – Несебър. Ремонтът е стъпка към модернизиране на учебната база в най-голямото училище на територията на общината и е реализирано по Програма за изграждане и основен ремонт на спортни площадки и физкултурни салони в държавните и общински училища за периода 2024-2026 г...
Общинският съвет в Бургас даде зелена светлина за разкриване на филиал на НАТФИЗ „Кръстьо Сарафов“ в морския град. Предстои акредитация на филиала в професионално направление „Театрално и филмово изкуство“ с две бакалавърски и четири магистърски програми. За обезпечаването им днес съветниците единодушно решиха да бъдат предоставени зали в Културен..
С решение на Министерския съвет Бургаският държавен университет „Професор д-р Асен Златаров“ е включен в списъка на изследователските висши училища в България. Това съобщи в началото на днешното заседание на Общинския съвет председателят на местния парламент Михаил Хаджиянев. Това е достижение, което е повод за гордост и е доказателство..
Победителите в тазгодишното издание на Национален литературен конкурс „И децата покоряват светове. Покажи, че можеш!“ на Фондация „Шанс за децата и природата на България“ вече са ясни. Есетата, които участниците изпратиха, бяха на тема „Бих се родил отново“. Младежи между 14 и 20 години от цялата страна имаха възможността да..
Екип от специалисти да проучи възможностите за разкриване в Бургас на нови филиали на висши учебни заведения в направленията „Авиационна техника“ и „Електрически и хибридни автомобили“ поискаха общински съветници от „Продължаваме промяната-Демократична България“. Предстоящи инвестиции в Бургас на фирма от авиационно-поддържащия сектор и..
На 12-и април предстои първият кръг на Националната олимпиадата по орнитология за тази година. Всички ученици между 5-и и 8-и клас могат да се регистрират за участие до 11-ти април. Националната олимпиада се организира от Българско дружество за защита на птиците (БДЗП) и е една от най-значимите образователни дейности на организацията. Провеждана в..
На 4-ти март от 13 часа едно от най-старите училища в Бургас – Професионалната гимназия по механоелектротехника и електроника (ПГМЕЕ) официално ще даде..