Във връзка прокопаване на две места на бул. „Тракия“ за реконструкция на ВиК мрежата на гр. Бургас, от 11:00 часа днес, до 22 ноември, се въвежда временна организация на движението, както следва:
- по бул. „Тракия“ в кръстовището с ул. „Янко Комитов“ се затваря платното за движение от бул. „Янко Комитов“ към ул. „Яни Попов“ от страната на блокове 18 и 213 в ж.к. „Славейков“. Движението на превозни средства през кръстовището ще се осъществява еднопосочно от ул. „Яни Попов“ към ул. „Янко Комитов“.
- по бул. „Тракия“ в кръстовището с ул. „Яни Попов“ се затваря дясната лента за движение в посока от ул. „Яни Попов“ към бул. „Стефан Стамболов“ от страната на парк „Славейков“. Движението на превозни средства в посока от ул. „Яни Попов“ към бул. „Стефан Стамболов“ ще се осъществява в лявата лента.
Маршрутът на автобусите по линии № Б2 и Н /нощната линия/ ще бъде променен. В посока център автобусите ще пътуват както следва:
- Терминал „Славейков“ - ул. "Янко Комитов" - ул. "Лазар Маджаров" - бул. "Стефан Стамболов".
Няма да се обслужват спирките „Антон Страшимиров“, „Тракия“ и „Младост“, като автобусите ще спират на всички спирки по изменения маршрут: „Славейков, бл. 16“ и „Славейков, бл. 9“. На този етап, в обратна посока - към Терминал „Славейков“, маршрутът се запазва без промяна.
" Ние не приемаме чужда валута, а общата европейска валута на близо 400 млн. души на страни в ЕС , за да функционира по-добре общия еврепейски пазар , а той ще функционира още по-добре колкото сме повече". Това заяви премиерът Росен Желязков на старта на национална информационна кампания за въвеждане на еврото у нас, чието начало бе дадено..
Общинският превозвач “Бургасбус” ЕООД спира изпълнението на линия 17А. Така наречената лятна линия, която свързваше през почивните дни кварталите „Меден рудник“ и „Крайморие“ тази седмица вече няма да се изпълнява.
Единствената реликва, съхранена от земния живот на Божията Майка до днес- Честния и Свещен Пояс на Пресвета Богородица пристига в Бургас за поклонение и благословение. Тя идва по покана на Негово Високопреосвещенство Сливенския митрополит Арсений и с благословението на Негово Високопреосвещенство Димитриадския митрополит Игнатий от Гръцката православна..
Барата в град Болярово временно преустанови дейността си поради рязък спад в нивото на водата в язовир „Малко Шарково“, който я захранва. Общинските власти призовават жителите и гостите на региона да пестят водата и да проявяват отговорност при нейното използване. „Водата е ценен ресурс, особено в условията на продължително засушаване. Нека всички..
Община Сливен започва обновяване на раздавателния пункт на Детската млечна кухня в кв. „Република“, бл. 39. Ще се извърши текущ ремонт за около месец. Предвижда се боядисване на стените, монтиране на плот, обособяване на санитарна и складова част, поставяне на окачен таван. Ще бъдат подменена и дограмата на прозорците. Пунктът в кв...
Националният съвет за тристранно сътрудничество ще обсъди новия размер на линията на бедност за 2026 година. Правителството предлага той да е 764 лева вместо досегашните 638 лева, което е ръст от почти 20 процента. От КНСБ оповестиха становище, според което линията на бедност трябва да е 782 лева или 400 евро, за да отразява инфлацията на малката..
Днес ще бъде предимно слънчево, след обяд главно над Източна България с временни увеличения на облачността, съобщават от НИМХ. Ще духа слаб до умерен вятър от изток-североизток. Максималните температури ще бъдат между 30° и 35°. В планините ще бъде слънчево. Ще духа умерен север-северозападен вятър. Максималната температура на височина 1200 метра ще..
Домашният социален патронаж в Бургас ще чества 50 години от създаването си с концерт-спектакъл днес. Събитието ще се проведе в залата на Културен дом НХК..
Международната академия за морски възобновяеми енергийни източници (MREA 2025) ще се проведе в Конгресния център на Морска гара – Бургас от днес до 5..
Над 100 подписа са събрали жителите на Ахелой с настояване институциите да решат дългогодишния им проблем с нощния шум от пречиствателната..