На стартовата права на 30 октомври, сряда-добро утро от БНР-Бургас!
Извънредно общоградско събрание за обсъждане искането за концесия за добив на строителни материали в землището на Каблешково свиква Община Поморие. Срещата с местните хора е от 18 часа в читалище „Атанас Манчев“. Становището на общината е отрицателно. Какви са аргументите-след новините в 8 ще чуем кметът Иван Алексиев.
В рубриката „Говорим за здраве“ поставяме един много разпространен проблем –очното заболяване катаракта или както е по-популярно „перде“. За начините за лечение и рехабилитацията наш събеседник ще е д-р Мария Янева след 8.30.
След като спечелиха Световната хорова купа в Испания след завръщането си на родна земя първо пред БНР-Бургас диригентът Милена Добрева разказва за големия успех на вокалния ансамбъл „Фортисимо“.
Новият български филм „Заведи ме вкъщи“ ще бъде представен предпремиерно в Бургас. Прожекцията от 19 часа в Морското казино е част от програмата на кино-литературния фестивал „Синелибри“. Режисьорът Мартин Геновски ще се срещне с публиката заедно с 13-годишния изпълнител на главната роля. В аванс говорим за лентата в минутите за култура и изкуство след 9 часа.
Трафик информация, хороскоп, най-важните новини, с които стартира денят очаквайте до 10 с Петя Янакиева и Александра Маркарян.
Близо 10 екипа пожарникари, земеделци, доброволци, служители на горското стопанство се борят с голям пожар край Карнобат. Няма опасност огънят да стигне до населени места, обясни за БНР Бургас кметът Георги Димитров. С голям пожар край Карнобат се борят пожарникари и огнеборци Изгорели са няколко постройки и три пчелина, опитваме се да..
Във връзка с разпространението на шарка и син език по дребните преживни животни в страната в област Сливен се въвежда едномесечна забрана за придвижване на дребни преживни животни . Превантивни мерки бяха набелязани и в областите Шумен и Перник. Българската агенция по безопасност на храните удължава от днес мерките срещу разпространението на шарка по..
Ден на отворените врати по повод 146-та годишнина от създаването на Военноморските сили на Република България ще има в Морска гара-Бургас. Бургас ще бъде домакин на тържествени мероприятия, посветени на 146-та годишнина от създаването на Военноморските сили на Република България. Военен ритуал по поднасяне на венци и цветя ще се проведе пред паметника..
С два лева по-малко е струвала потребителската кошница за миналата седмица. Тази седмица сме платили 97 лева за продуктите от първа необходимост - срещу 99 лева спрямо предходната. Това стана ясно по време на пресконференция на председателя на Държавната комисия по стоковите борси и тържищата Владимир Иванов. Намаление на цените е отчетено при..
Бургаската метъл група Hellbound взеха участие на най-големия метъл фестивал в света – Wacken Open Air в Германия. В конкурсната програма Wacken Metal Battle младите музиканти заеха трето място сред близо 40 банди от различни държави. Всеки участник имаше по 30 минути сценично време, а журито отличи петте най-добри групи, сред които и Hellbound –..
По-високи средни добиви при пшеницата, отчитат зърнопроизводителите в Ямболска област, в сравнение с миналата година. По- добра се оказва реколтата и при ечемика, въпреки неблагоприятните прогнози. Средният добив от декар пшеница е почти 600 кг, отчитат стопаните в региона, докато година по рано е 525 кг. Качеството на зърното също е високо, но..
В разгара на лятото билетите в междуселищния обществен транспорт в Бургаска област са с нови, по-високи цени. От 1 август „Бургасбус“ повиши с около 10% цената за пътуванията във всички направления от междуселищните си линии. Това по-рано вече направиха останалите превозвачи . Управителят на Бургас инж. Петко Драгнево за причините:..
Регистрацията на електрическите тротинетки ще започне най-рано след Нова година, прогнозира депутатът Андрей Рунчев и председател на парламентарната..
В разгара на лятото билетите в междуселищния обществен транспорт в Бургаска област са с нови, по-високи цени. От 1 август „Бургасбус“ повиши с..
Близо 10 екипа пожарникари, земеделци, доброволци, служители на горското стопанство се борят с голям пожар край Карнобат. Няма опасност огънят да стигне..