Министърът на регионалното развитие и благоустройството инж. Виолета Коритарова ще посети област Бургас в сряда и четвъртък. Програмата ѝ включва инспекция на изпълнението на ключови инфраструктурни обекти в региона, както и среща с представители на местната власт за обсъждане на ситуацията с водоснабдяването в региона.
Регионалният министър ще инспектира язовир „Порой“ в община Поморие. Водоемът се намира по поречието на Хаджийска река между селата Порой и Оризаре. По-късно тя ще провери и състоянието на яз. „Ахелой“, изграден по поречието на река Ахелой, край село Каблешково, община Поморие. Двата язовира са от стратегическо значение за водоснабдяването на област Бургас.
Министър Коритарова ще инспектира състоянието и на яз. „Ясна поляна“ и пречиствателната станция за питейни води към него, както и мостовото съоръжение, което свързва град Черноморец със Созопол и Бургас. По-късно следобеда Виолета Коритарова ще инспектира основния ремонт на третокласния път Бургас-Созопол - Ясна поляна.
На следващия ден е планирано да се срещне с кметовете на общините Бургас, Айтос, Карнобат, Сунгурларе, Царево, Руен, Средец, Приморско, Созопол, Несебър, Поморие. На нея ще бъдат обсъдени проблемите с водоснабдяването в региона.
По-късно регионалният министър ще инспектира изпълнението на проекти в региона, финансирани по правителствената инвестиционна програма със средства от бюджета.
Кметовете на кметства от страната, заедно с централната власт се събраха за първи път на Национален форум. Той е двудневен и е под патронажа на Министерството на регионалното развитие и благоустройството и се провежда в Обзор. Събитието се организира от Националното сдружение на кметовете. Целта му е представителите на най-малките..
При едни евентуални избори днес в парламента биха влезли 7 политически сили, а две от формациите в сегашното народно събрание биха изпаднали. Това показват данните от национално проучване, финансирано и реализирано съвместно от bTV и "Маркет ЛИНКС" , проведено сред 1004 лица над 18 г., в периода 22 - 30 август 2025 г., по методите на пряко-лично..
Предстои техническо събиране на подписи и очаквам до няколко часа днес от ПП-ДБ да обявим внасяне на вота на недоверие към правителството. Следващата седмица трябва да има обсъждане, съобщи бившият правосъден министър и депутат от ПП-ДБ Атанас Славов в интервю пред БНР. Той беше категоричен, че от ДБ няма да дадат подкрепа за вота на недоверие на..
Ахмед Доган създава нова партия след разцеплението в ДПС. Името на втория му политически проект е "Алианс за права и свободи". Вече е сформиран инициативен комитет за регистрация на формацията, обяви Ахмед Доган. "За мен какви ли не приказки се носят от социалната медия. Жив съм, здрав съм, не съм получил нито един инфаркт или инсулт. Не ходя..
Преди дни народните представители от „Възраждане“ - Борис Аладжов, Александър Койчев и Петър Петров, са получили официален отговор от Върховна касационна прокуратура, с който и.ф. главен прокурор оставя без уважение отправеното от тях искане да бъде прехвърлено досъдебното производство за трагичния случай с АТВ в Слънчев бряг към друга прокуратура,..
Без дебат парламентът отхвърли ветото на президента Румен Радев върху промените в Закона за държавната собственост. Правната комисия отхвърли ветото върху промените в Закона за държавната собственост За повторното приемане на измененията в пленарната зала гласуваха 126 депутати от ГЕРБ-СДС, "ДПС-Ново начало", "БСП-Обединена левица", ИТН и..
От парламентарната трибуна премиерът Росен Желязков отхвърли възможността затрудненията с GPS сигнала по време на кацането на самолета с председателя на ЕК Урсула фон дер Лайен на летище "Пловдив" в неделя да са "хибридна атака“. МС: Имаше неутрализиране на GPS сигнала на летище "Пловдив", но самолетът кацна нормално "По информация от структурите..
Кметовете на кметства от страната, заедно с централната власт се събраха за първи път на Национален форум. Той е двудневен и е под патронажа на..
Ахмед Доган създава нова партия след разцеплението в ДПС. Името на втория му политически проект е "Алианс за права и свободи". Вече е сформиран..
Предстои техническо събиране на подписи и очаквам до няколко часа днес от ПП-ДБ да обявим внасяне на вота на недоверие към правителството. Следващата..