Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Сдружение "Усмивка" провежда благотворителна кампания в подкрепа на 700 възрастни хора в Бургаско

Сдружение "Усмивка" провежда Благотворителна Коледна кампания в подкрепа на близо 700 възрастни хора в Бургас. Всеки, който желае да помогне може да се включи като дари пакетирани продукти, топли дрехи или да направи парично дарение. Кампанията е под надслов  „ Доброто продължава  –  Да дарим УсмиВка на възрастните хора  в Бургас “, каза председателят на сдружението Митка Георгиева: 

"През изминалите четири години успяхме да реализираме изключително успешни Великденска и Коледни благотворителни  кампании в подкрепа на  близо 600 възрастни хора  на територията на Бургас и региона, защитени жилища за деца и домове за жени и мъже с психични отклонения. Това ни мотивира да организираме нова Коледна кампания, която посвещаваме на всички наши клиенти  възрастни, баби, дядовци, живеещи в самота, за които срещата с човека, който полага грижи за тях е единствената среща с околния свят. Жестът на внимание, който те получиха по Великден и Коледа миналата година ни показа колко малко е нужно, за да стоплиш сърцето на някого и  получиш една истинска усмивка. Възрастният човек е като детето – той вижда със сърцето си, усеща с душата си и се радва на малките неща."

Може да се дари - олио, боб, леща, ориз; сол, захар,брашно и др. пакетирани и тарйно продукти. Приемат се и сладко, мармалад, мед, кафе, чай, натурални сокове, минерална вода. Всякакви видове пакетирани сладки – локум, обикновени бисквити, вафли ,шоколад, зърнени закуски, бонбони, вакуумирани сирена, кашкавал, колбас,  яйца, сухи пасти, рула, прясно и кисело мляко, масло. И още прах за пране, тоалетна хартия; памперси   L, XL, 2XL, подложни чаршафчета, мокри кърпи, дезинфектанти, веро,  течен сапун, почистващи препарати за дома и др.

След 15 ноември може да бъдат изпратите също нетрайни продукти като вакуумирани кашкавал, сирене, яйца, сладки и солени бисквити, кори за баница, всякакъв вид вакуумирани колбаси, кроасани, различни лакомства и сезонни плодове.

Кампанията продължава до 30 ноември на ул. Славянска № 4 , след това събраните дарения ще бъдат сортирани и раздадени на възрастните хора.   

чуйте повече  звуковия файл:


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Вятър събори дърво и временно затвори пътя Ясна поляна-Ново Паничарево

Поривистият южен вятър събори дърво и временно затвори пътя между селата Ясна поляна и Ново Паничарево. Екипи на Община Приморско и РУ Приморско реагираха незабавно и възстановиха проходимостта.  От общината призовавават всички шофьори да се движат с повишено внимание.  От община Царево също предпуредиха за опасно силен вятър.  Съгласно..

обновено на 17.11.25 в 21:58

НСИ: Българите ядат по-малко хляб, сирене и зеленчуци, но повече плодове

Българите ядат по-малко хляб, сирене и зеленчуци, но повече плодове – това сочат най-новите данни на Националния статистически институт за потреблението на домакинствата през третото тримесечие на 2025г. в сравнение със същия период на миналата година. Без промяна остава консумацията на колбаси, зрял фасул и картофи. Най-големите разходи на българите са..

публикувано на 17.11.25 в 17:30

Информационната кампания на НОИ за въвеждане на еврото обхвана над 120 социални услуги за възрастни

Служители на Националния осигурителен институт са посетили над 120 социални услуги за възрастни в цялата страна - домове за стари хора, дневни центрове и други, в рамките на информационната кампания на институцията във връзка с влизането на България в еврозоната. Това съобщиха от НОИ. По време на тези посещения експертите на института са обяснили..

публикувано на 17.11.25 в 15:30
архив

В Ямбол санират още многофамилни жилищни сгради

Продължава санирането на многофамилни жилищни сгради в Ямбол със средства по националния план за възстановяване и устойчивост.  Очаква се одобрените и по втория етап на програмата за саниране да получат 100% безвъзмездна финансова помощ, а не 80%.  Общо 11 многофамилни жилищни сгради се обновяват в Ямбол, като девет от тях са с договори по първия етап..

публикувано на 17.11.25 в 11:30

Страните от GFCM, включително България, приемат нови мерки за устойчивост на аквакултурите

Двадесет и две държави и Европейският съюз засилиха своя ангажимент към устойчиви рибарство и аквакултури по време на 48-ата сесия на Генералната комисия по рибарство за Средиземно море (GFCM) към Организацията по прехрана и земеделие на ООН (FAO). Срещата, домакин на която беше Испания в Малага, беше открита от министъра на земеделието,..

публикувано на 17.11.25 в 10:55

Започва ремонт на три пешеходни моста в Ямбол

В Ямбол започва ремонт на три пешеходни моста. И трите съоръжения са в участъци с голямо ежедневно натоварване и не са ремонтирани от десетилетия. Първият обект, по който вече се работи, е мостът, свързващ Крайречния булевард с кварталите „Васил Левски“ и „Възраждане“,  вторият на „Трите вятъра“, а третият е металната пасарелка до бившето училище по..

публикувано на 17.11.25 в 10:30

През декември започва асфалтирането на сливенския квартал "Речица"

В началото на месец декември ще започне асфалтирането на главните пътни артерии в сливенския квартал "Речица". Това обяви кметът Стефан Радев. Той съобщи, че вече тече подготовката за полагането на настилката. Община Сливен вече има разрешение за строеж за възстановяване на всички улици и тротоари в "Речица", обяви градоначалникът:..

публикувано на 17.11.25 в 08:00