Община Бургас продължава да ремонтира улиците в централната градска част. Вече е осигурено финансиране за пълната рехабилитация на още три. Това са „Дебелт“, „Оборище“ и „Асен Златаров“.
Процедурите по обявените обществени поръчки приключиха и предстои сключването на договор за същинския ремонт. Работата ще започне през следващата година.
Ще бъдат сменени подземните комуникации, ще се подмени настилката и ще се постави ново осветление. Там където е необходимо ще бъдат подменени старите и опасни дървета, а здравите ще бъдат запазени.
Вече 10 години Община Бургас кандидатства последователно по всички оперативни програми за финансиране и рехабилитация на улиците в центъра на града. Това е един от важните проекти на местната администрация и задължително преди ремонта на улиците се прави реконструкция на ВиК мрежата.
В момента Община Бургас работи по улиците „Гладстон“, „Патриарх Евтимий“ и „Ивайло“. Миналата година изцяло беше реновирана ул. „Шейново“, а едни от първите улици, които придобиха нова визия още са „Лермонтов“, „Д-р Нидер“, „Конт Андрованти“, „Възржадане“.
„Изгрев парк фест“ започва в петък от 17.00 часа в парка на ж.к. „Изгрев“. Тази година фестивалът, който традиционно предоставя сцена на деца творци от бургаски учебни и културни институции, ще има благотворителен характер. В рамките на събитието ще бъдат събирани средства за семейството на Ники, Анастасия и Зарко Караганчеви, които останаха без дом..
Забрана за къпането в река Тунджа и язовирите на територията на ямболска област издаде областният управител Николай Костадинов. Стопаните на водоеми се задължават да поставят указателни табели с телефонен номер на най- близкия медицински пункт. Строгата забрана за къпането, плуването и упражняването на водни спортове по река Тунджа и нейните..
Созопол беше домакин на престижния форум „Дипломация и култура“ – част от програмата на 14-ия Международен франкофонски фестивал „Солей“. В дискусията участваха дипломати, директори на културни институти и представители на академичните среди от България и чужбина, а темата за мястото на културата като инструмент за междунационално разбирателство..
101 хиляди пътници са обслужени на летище Бургас от началото на годината до края на месец май. 1 365 са полетите регистрирани за периода. Това прави 6% ръст на пътникопотока спрямо 2024-та година, каза Деница Милосавлевич – началник на отдел „Авиационен маркетинг“на двете летища в Бургас и Варна. Очакванията за новия туристически сезон са позитивни,..
Европейската комисия одобри включването на „Странджански билков чай“ в регистъра на защитените наименования за произход, което официално признава уникалния му произход и начин на производство. Чаят се отглежда единствено в района на Странджа, където климатичните условия – обилното слънчево греене, влажният морски въздух и варовиковите почви –..
Да се забранят напълно електрическите тротинетки, които развиват над 25 км в час и да се ползва задължително каска, гласят законови промени, които предлагат няколко партии. Андрей Рунчев, депутат от ГЕРБ/СДС и председател на временната парламентарна комисия по безопасност на движението по пътищата, се надява до края на месеца да имаме ново..
Община Бургас започна подмяната на уличното осветление в централната градска част и три от жилищните комплекси. Общо 2366 високоефективни LED осветителни тела ще заменят старите и амортизирани улични лампи в комплексите „Славейков“, „Зорница“, „Лазур“ и ЦГЧ. Подмяната е част от мерките, които се предприемат за повишаване на енергийната ефективност и се..
Специалисти по здравни грижи и студенти по медицина излизат на втори протест - с искане за контролен механизъм за минималното възнаграждение на младите..
По стар стил в Българи отбелязват днес деня на Св.Константин и Елена. Нестинарски игри, които са станали емблема не само на селото, но и на цяла Странджа,..
Бургас е обект на серия от вандалски действия в последните дни, състоящи се в кражба на електрически проводници, предпазители и разбиване на шахти,..