Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Виктория е дете на "Българската Коледа". Има автоимунно заболяване, но расте борбена и упорита

Снимка: president.bg

11-годишната Виктория има автоимунно заболяване, което забавя растежа на организма ѝ. Детето е изключително борбено и упорито и въпреки диагнозата, спортува от 4-годишна възраст. 

Виктория има нужда от хормон на растежа. Благодарение на "Българската Коледа", от 6 години семейството успява да поддържа развитието на дъщеря си с този хормон. 

За заболяването на Виктория знае само нейното семейство. Детето расте сред своите приятели и съученици със самочуствие и без да показва слабост

Още при раждането лекарите установяват, че Виктория има проблем. Изследванията показват ниско съдържание на калций. От болница "Света Марина" във Варна стабилизират състоянието ѝ и започват да следят нейното развитие. Така виждат, че след като навършва 3 години, тя започва да изостава с растежа. Налага се подкожно да ѝ инжектират хормон на растежа, защото без него ще спре развитието на организма. 

Сега Виктория е здраво дете, което усърдно спортува, каза баща и Никола Николов. 

Помощта, която семейството получава от "Българската Коледа", е безценна: 

"Кампанията помага за подобряване на здравето на нашите деца. Хормонът на растежа е скъпо лекарство, затова помощта е много важна. Това е може би една от най-чистите кампании, средствата наистина достигат до хората". 




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Росен Желязков на старта на кампания за еврото: Целта не е пропаганда, а разсейване на спекулациите

" Ние не приемаме чужда валута, а общата европейска валута на близо 400 млн. души на страни в ЕС , за да функционира по-добре общия еврепейски пазар , а той ще функционира още по-добре колкото сме повече".  Това заяви премиерът Росен Желязков на старта на национална информационна кампания за въвеждане на еврото у нас, чието начало бе дадено..

публикувано на 02.09.25 в 13:11

"Бургасбус" спира лятната линия

Общинският превозвач “Бургасбус” ЕООД спира изпълнението на линия 17А.  Така наречената лятна линия, която свързваше през почивните дни кварталите „Меден рудник“ и „Крайморие“ тази седмица вече няма да се изпълнява.

публикувано на 02.09.25 в 12:44

Излагат ценна реликва в бургаски храм

Единствената реликва, съхранена от земния живот на Божията Майка до днес- Честния и Свещен Пояс на Пресвета Богородица пристига в Бургас за поклонение и благословение. Тя идва по покана на Негово Високопреосвещенство Сливенския митрополит Арсений и с благословението на Негово Високопреосвещенство Димитриадския митрополит Игнатий от Гръцката православна..

публикувано на 02.09.25 в 12:41
Барата в Болярово

Заради спад в нивото на яз. „Малко Шарково“ барата в Болярово спря дейността си

Барата в град Болярово временно преустанови дейността си поради рязък спад в нивото на водата в язовир „Малко Шарково“, който я захранва. Общинските власти призовават жителите и гостите на региона да пестят водата и да проявяват отговорност при нейното използване. „Водата е ценен ресурс, особено в условията на продължително засушаване. Нека всички..

публикувано на 02.09.25 в 11:30
Снимката е илюстративна

Ремонтират в Сливен пункта на Детската млечна кухня в кв. „Република“

Община Сливен започва обновяване на раздавателния пункт на Детската млечна кухня в кв. „Република“, бл. 39. Ще се извърши текущ ремонт за около месец. Предвижда се боядисване на стените, монтиране на плот, обособяване на санитарна и складова част, поставяне на окачен таван. Ще бъдат подменена и дограмата на прозорците. Пунктът в кв...

публикувано на 02.09.25 в 08:20

Синдикатите искат линията на бедност да е 782 лв. (400 евро)

Националният съвет за тристранно сътрудничество ще обсъди новия размер на линията на бедност за 2026 година.  Правителството предлага той да е 764 лева вместо досегашните 638 лева, което е ръст от почти 20 процента.  От КНСБ оповестиха становище, според което линията на бедност трябва да е 782 лева или 400 евро, за да отразява инфлацията на малката..

публикувано на 02.09.25 в 07:50

Идеално време за плаж по Черноморието

Днес ще бъде предимно слънчево, след обяд главно над Източна България с временни увеличения на облачността, съобщават от НИМХ. Ще духа слаб до умерен вятър от изток-североизток. Максималните температури ще бъдат между 30° и 35°. В планините ще бъде слънчево. Ще духа умерен север-северозападен вятър. Максималната температура на височина 1200 метра ще..

публикувано на 02.09.25 в 07:00