Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Семейство Петрови дари на неонатологията в УМБАЛ Бургас апаратура за 72 000 лв.

Стефан, Ана и Александър Петрови дариха на Отделението по неонатология в УМБАЛ Бургас апаратура за 72 000 лв. Част от средствата са събрани на 70-тата годишнина  на Стефан Петров, който пожелал гостите да не му подаряват подаръци, а да подкрепят благотворителна кауза. 

С парите на гостите и лични средства семейството  купува  цялостен комплект оборудване за лечение на преждевременно родени и недоносени деца. Той включва кувьоз, неонатален аспиратор (апарат за обдишване) и пациентен монитор. Техниката е най-висок клас от реномирания германски производител Draeger. С подобни апарати работят най-добрите неонатологични клиники в Европа и света. 

На днешния ден, в който по нов стил се отбелязва Денят на родилната помощ, сем. Петрови предаде дарението на екипа на Отделението по неонатология. То бе осветено от отец Петър от църквата "Успение Богородично" - Несебър.
 "През годините съм помагал на различни хора и организации. Избрах Отделението по неонатология, защото по този начин ще помогна на мнозина, а не само на един човек. Тази апаратура в следващите години ще спаси живота на стотици деца. Вярвам, че трябва да оставим нещо след себе си и бих се радвал и други хора, които развиват бизнес в България, да следват този пример", сподели днес дарителят  Стефан Петров.

В знак на благодарност началникът на отделението д-р Стилияна Томова подари на семейство Петрови календар със снимки на децата, чийто живот е бил спасен тук. 
"Вашият жест е много важен за нас, не само, защото улеснява ежедневната ни работа, а защото дава надежда и увереност на родителите, които ни се доверяват", посочи тя и допълни, че именно благодарение на дарителите отделението разполага с нова и съвременна техника.

По публикацията работи: Десислава Златева


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

На няколко места в Бургас и областта спира водата утре

Утре от 8 до 17 часа ще бъде спряна водата в Бургас на  ул. "Дебелт", в участъка от ул. "Цар Самуил" до ул. "Любен Каравелов". Също без вода ще бъде част от  ул. "Македония", в участъка от ул. "Цар Калоян" до бул. "Княгиня Мария Луиза". Както и на  ул. "Пробуда", от ул. "Дебелт" до ул. "Цар Калоян" и по  ул. "Цар Самуил", от ул. "Дебелт" до ул...

публикувано на 24.11.25 в 18:10

Община Несебър извърши дезинфекция в района на Елените

Община Несебър извърши дезинфекция на почистени тротоари и улици в района на Елените.  Обработката е направена с професионална техника, предназначена за мащабни действия, като е използван препарат, съобразен с характеристиките на обекта и изискванията за безопасност, уточняват от общината.  След бедствието от 3 октомври обитателите и собствениците..

публикувано на 24.11.25 в 16:30

Повече време и инвестиции са нужни за въвеждането на принципа "замърсителят плаща"

Миналата седмица стана ясно, че въвеждането на принципа „замърсителят плаща“ ще бъде отложено до края на 2026 година. За това потвърди министърът на околната среда и водите Манол Генов. Това, обаче, не успокоява общините, тъй като предстои много работа по същинската експлоатация на изчислението и събирането на този вид такса смет. Всяка община..

публикувано на 24.11.25 в 16:00

За по-високи заплати протестираха пощенски служители в Ямбол

Пощенски служители от Ямбол излязоха на протест в обедната си почивка пред сградата в центъра на  града. Основното искане е за по-високо възнаграждение: Протестиращи служители споделиха: "Работата е много!" "Нашият работен ден започва сутрин в 7,30  часа и работим без прекъсване до 18,30 часа. заплатите ни са винаги около минималната за..

публикувано на 24.11.25 в 13:30

Протест на КНСБ с искане за достойно заплащане в обществения сектор

Пред сградата на народното събрание в столицата се провежда протест, организиран от КНСБ. Синдикатът недоволства от параметрите на бюджета и подоходната политика, като иска от депутатите допълнителни 62 млн. евро за заплати в обществения сектор. Протестът е организиран като предколедно тържество с елха и подаръци, но не всички от тях са пълни. В него..

публикувано на 24.11.25 в 14:00

Габриела Руменова: Отказът от услуги на мобилен оператор - писмен и входиран

Ще може ли пълноценно да се откажем от договор с мобилен оператор без неустойка при всяка индексация на цената и за какво да внимаваме при смяна на оператора?  Промени в Закона за електронните съобщения вече дават повече възможности на потребителите. Потребителят ще може да се откаже, ако мобилен оператор вдигне едностранно цените Досега по-силната..

публикувано на 24.11.25 в 12:30

Затваря се част от алеята от Бургас към „Сарафово“ заради укрепване на свлачището

Започват строително-монтажните работи по брегоукрепването на свлачището при бургаския квартал „Сарафово“, съобщават от общината.  По тази причина ще бъде затворен участъкът от пътя от пристанището да пропадналия район.  Препоръчва се на хората, които преминават по този маршрут, да потърсят алтернативни начини за придвижване. 

публикувано на 24.11.25 в 09:00