Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Започва тридневният турнир за Купата на България в Бургас

ЦСКА - Левски
Снимка: БГНЕС

След трите мача на „Нефтохимик 2010“ и „Дея Спорт“ в евротурнирите през октомври и ноември миналата година, „Арена Бургас“ ще домакинства на първо мащабно волейболно събитие. От петък до неделя осем състава от Суперлигата влизат в спор за Купата на България.

Участниците проведоха едночасови тренировки на игралното поле в арената, оцветено в трибагреника.

Шампионите от „Левски“, приключили полусезона без грешка, с право се посочват като фаворити в турнира, който не са печелили от 11 години насам.

Още, с наставника на сините, в чиито редици своя 35-и рожден ден отпразнува бившия национал Тодор Скримов:

„В добро състояние сме. Имахме възможност да си починем, защото ни се събраха доста мачове да изиграваме в първия полусезон. В подготовката генерално се натрупа умора и малко повече болежки. Успяхме в този период да потренираме добре да възстановим състезателите. Аз не разсъждавам по този начин, не смятам, че ние сме фаворити, защото за да бъдеш фаворит ти трябва да бъдеш много класи над останалите отбори.“

Волейболистите на „Нефтохимик“ също не скриват амбиции да вдигнат шести трофей в клубната история. Старши треньорът Иван Станев смята, че първият мач е най-важен:

„Наистина аз имах желание през цялата седмица да тренираме тук, но няма как финансово отборите да си го позволят, така че факторът домакинство при нашите е в полза на това, че нашата публика ще ни подкрепя. Аз очаквам един доста нервен първи мач, защото винаги в една такава турнирна битка, първият мач е доста труден.“

Точно в 12:00 часа откриват шампионите от „Левски“ срещу „Пирин“ (Разлог). Актуалният носител на трофея „Дея спорт“ започва срещу „ЦСКА“ от 14:30, а домакините от „Нефтохимик“ са трети в програмата срещу „Локомотив Авия“ от Пловдив. Последният полуфиналист ще определят късно вечерта отборите на „Берое“ (СтараЗагора) и „Монтана“.

Повече чуйте в репортажа на Валентин Будаков.


По публикацията работи: Християна Йорданова

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

„Звездичка“ с трето място в групата на международен турнир в Хърватска

Отборът на „Звездичка“, набор 2013, се завърна с добро представяне от международен футболен турнир в Хърватска, където се състезаваха общо 64 отбора. В своята група бургаските момчета завършиха на трето място. Турнирът започна с две победи – 2:0 срещу словенския „Ихан“ и 1:0 срещу австрийския „Хартберг“. Последва равенство 2:2 със „Слован Братислава“..

публикувано на 08.04.25 в 17:00

Веселин Николов от КК „Ронин“ стана вицеевропейски шампион по карате в Италия

Състезателят на бургаския карате клуб „Ронин“ Веселин Николов спечели вицеевропейската титла при мъжете на Европейското първенство по карате в Линяно Сабиадоро, Италия. Турнирът се проведе между 4 и 6 април, като бургаският клуб завоюва общо пет медала. Веселин Николов се класира втори в дисциплината „Мастерс“, в която всяка държава излъчва един..

публикувано на 08.04.25 в 14:00

Започна ремонтът на футболното игрище в Ахтопол

Футболното игрище в Ахтопол се обновява с нова синтетична настилка, енергоспестяващо осветление и защитни мрежи. Проектът предвижда подобрения, които ще повишат безопасността и функционалността на спортното съоръжение. Съществуващата естествена трева и повредените мрежи вече се премахват. На тяхно място ще бъде положена нова синтетична настилка с..

публикувано на 05.04.25 в 15:00
Панорамна гледка от трасето

Предстои ултрамаратонът “"Коджа кая"

Традиционният ултрамаратон по планинско бягане „Коджа кая“ ще се проведе и тази година в руенското село Билка. Той ще бъде на 26 и 27 април, и е с три дистанции. Събитието е включено в спортния календар на Община Руен. Местния парламент при последното си заседание разреши на администрацията да бъдат отпуснати от бюджета 5 хиляди лева, нужни за..

публикувано на 03.04.25 в 13:10

Футболистите на "Черноморец" надиграха "Гигант" с 3:0

ФК „Черноморец“ постигна 26-ата си победа в Трета лига – Югоизток. В мач от XXVII кръг „акулите“ победиха като домакини с 3:0 Гигант. Така възпитаниците на Ангел Стойков продължават да се безапелационни лидери в класирането, като имат само едно равенство. Двубоят премина при тотално превъзходство на „Черноморец“, но първото полувреме приключи при..

публикувано на 03.04.25 в 08:19

Олимпийски медалистки спортуват с бургаски деца

Бургаските деца и техните семейства имат възможност да се срещнат и спортуват със звезди на българската художествена гимнастика.  Спортният полуден ще се проведе днес от 10:30 до 13:00 ч. в зала „Бойчо Брънзов“ в Бургас при  входът е свободен. В спортната инициатива ще се включат Ренета Камберова, абсолютна световна шампионка (2014 г.) и..

обновено на 30.03.25 в 09:20
снимката е илюстративна

Община Сливен планира да изгради зала по бокс

В капиталовата програма на община Сливен е предвидено да бъде проектирана боксова зала и е отреден такъв терен. Това обяви кметът Стефан Радев по повод коментара на треньора на клуба по бокс Щилян Кабранов ден по-рано, че от общината отговарят само с обещания за нова зала, а на тях им се налага да тренират в бивш търговски обект, след като са преместени..

публикувано на 27.03.25 в 16:20