Община Поморие и местният винзавод организират голям празник по повод Деня на лозарите и винарите, съобщиха от местната администрация. Той ще се състои на откритата сцена до НЧ „Светлина 1939“ в кв. „Свети Георги“.
Концертите ще започнат в 14.00 часа, а официалното откриване ще бъде в 16.00 ч. На сцената ще бъдат Нели Петкова, Теодора Маринова и оркестър.
Изненадата на празника ще бъде една от най-големите музикални сензации от 90-те – групата C-Block – нейният вокалист Роб Мъни и вокалната му половинка.
Ще има щандове с храна и скара. А от местните винарски изби ще осигурят безплатно охладено и греяно вино.
В близост до сцената ще има щанд на Представителството на Европейската комисия в България с рекламни материали, подаръци и забавления.
На финалната права са дейностите по пречиствателната станция на язовир "Ясна поляна" и се очаква пускането й в експлоатация, съобщи още Владимир Крумов. Язовирът има над 50% полезен обем. Туристопотокът в момента е повече спрямо същия период на миналата година и водоподаването към Южното Черноморие се е увеличило с 10%. 3,5 млн. лева за яз...
Улица „Ивайло“ в Бургас ще бъде затворена за движение на превозни средства за срок от три месеца. Ограничението обхваща участъка от ул. „Пробуда“ до ул. „Македония“ и влиза в сила от 10:00 ч. на 10 юли, съобщиха от общината. Причината е ремонтно-възстановителни дейности по асфалтовата настилка след подмяна на ВиК мрежата. Движението ще се..
През летните почивни дни жителите и гостите на Бургас могат да се възползват от новата автобусна линия 17А, която осигурява връзка между ж.к. „Меден рудник“ и кв. „Крайморие“. Линията ще се движи всяка събота и неделя. Новото разписание е съобразено с увеличения пътникопоток през сезона и улеснява достъпа до плажната зона на Крайморие. Актуална..
Ротаракт Бургас - Приморие дари днес оборудване на стойност 10 хиляди лева на двете детски отделения в УМБАЛ – Бургас. Средствата са събрани по време на две благотворителни събития, които ротарактианците организираха и проведоха по рано през тази година. В началото на май бе организиран голям концерт под надслов „Заедно за нашите деца“, а..
На горещия стол в „Булевард Демокрация“ наш събеседник днес ще е областният управител Владимир Крумов. Особеностите на летния сезон като неохраняеми плажове, нарушители по ивиците и в близост до тях, пожарите, които зачестиха и не на последно място темата за водоснабдяването на Бургаска област ще са част от акцентите в разговора между 15 и 16 часа...
Обследване и укрепване на железопътния надлез под който минава пътя Сливен – Ямбол поиска в писмо до „Национална компания железопътна инфраструктура“ и „Железопътна секция – Бургас“ кметът на Сливен Стефан Радев. В него той информира собствениците за влошеното състояние на съоръжението и реалната опасност за преминаващите автомобили и хора. При..
Предупреждение за силен вятър и високи температури в област Ямбол, отправи ОДМВР. От пожарната апелираха гражданите към отговорност при боравене с огън. „Сушата и високите температури значително увеличават риска от възникване и бързо разпространение на пожари. В този сезон изключително опасни са дейностите свързани с почистване на дворове, имоти,..
Оранжев код за опасно горещо време е издаден за 8 юли от НИМХ-МОСВ. Областният управител Владимир Крумов призовава гражданите и гостите на областта да..
Ротаракт Бургас - Приморие дари днес оборудване на стойност 10 хиляди лева на двете детски отделения в УМБАЛ – Бургас. Средствата са събрани по..
На горещия стол в „Булевард Демокрация“ наш събеседник днес ще е областният управител Владимир Крумов. Особеностите на летния сезон като неохраняеми..