Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Дрон ще следи пожароопасните места в Бургас

снимката е илюстративна
Снимка: wirestock on Freepik

С дрон ще се наблюдават пожароопасните места в Бургас. Летателната машина ще бъде закупена от Община Бургас в рамките на проект с европейско финансиране.

По настояване на бургаската пожарна ще бъдат изградени и две кули, които да следят температурата и метеорологичните условия.

Тази година специално внимание ще се обърне и на областта между село Изворище и кв. Банево. В последните години този район се очертава като изключително рисков по отношение на пожарите.

Предстои залесяване и монтиране на датчици за дим. Мерките, които целят да намалят риска от пожари, са залегнали в Програмата на Община Бургас за намаляване на риска от бедствия в следващите пет години.

Проучванията сочат, че средногодишните температури имат трайна тенденция на покачване, а броят на мразовитите дни намалява. 


По публикацията работи: Ивайло Пеев


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Мирослав Боршош откри XVI издание на световния конкурс за Совиньон блан в Бургас

16-ото издание на международното състезание на вината от сорта Совиньон блан бе открито от министъра на туризма Мирослав Боршош. Конкурсът тази година се провежда в Бургас в рамките на три дни. В тазгодишното издание се включват рекорден брой държави – 26.  Над 1000 вина ще се борят за медали, като 56 от мострите са български. Ще ги..

публикувано на 11.04.25 в 12:30

Община Бургас стартира иновативна платформа за доброволчество ihelp.bg

Община Бургас започна нов проект за доброволческа активност, създавайки модерна онлайн платформа за връзка между доброволци и организатори на събития и обществени каузи. Платформата ihelp.bg цели да улесни и подобри организацията на доброволческите инициативи в региона, като предлага лесен достъп и прозрачност както за доброволците, така и за..

публикувано на 11.04.25 в 11:30
Кметът на Царево Марин Киров

Приеха бюджета на община Царево за 2025 година

Общинският съвет в Царево одобри бюджет с макрорамка от 83 милиона лева, предложен от кмета Марин Киров. Средствата са разпределени така, че да обхванат всяко едно населено място в общината и да осигурят както текущо развитие, така и бъдещи инвестиции. „Общините отново са в ситуация на закъсняло приемане на бюджетите, заради късното приемане на..

публикувано на 11.04.25 в 11:00

"Движение на българските майки" - Бургас провежда традиционния си благотворителен базар

Фондация „Движение на българските майки“ - звено Бургас и този Великден организира Благотворителен базар. Той ще се проведе в рамките на три дни, от днес, 11 април до неделя, 13 април. Мястото е по традиция на площад „Тройката“.  Инициативата се осъществява изключително и само от доброволци – от изработването на сувенирите на щанда до хората,..

публикувано на 11.04.25 в 09:00

Кран падна върху рибарски лодки в Поморие (ОБНОВЕНА)

Една потопена лодка и 4 пострадали е равносметката след снощната ураганна буря в Поморие. Върху плавателните съдове на Рибарското пристанище падна кран от съседен строителен обект. Няма пострадали хора.  Кранът се намира пред разрушения хотел "Поморие", където в момента се строи нова сграда. Около 21.30 силният вятър го е съборил върху..

обновено на 11.04.25 в 08:58

Ден на отворените врати в авиобаза "Безмер"

Днес в авиобаза „Безмер“ край Ямбол е обявен Ден на отворените врати от 9,30 до 13 часа. Авиобаза „Безмер" е част от състава на Военновъздушните сили от  близо 74 години. Вече е традиция по случай Международния ден на авиацията и космонавтиката в нея да гостуват стотици цивилни. Командирът на базата полковник Милен Димитров: „Тези дни са дни, в които..

публикувано на 11.04.25 в 08:30

Доброволци ще засаждат дръвчета в парк „Славейков“ на 16 април

Доброволческа акция по засаждане на дръвчета ще се проведе на 16 април (сряда) от 10:30 часа в парк „Славейков“ в Бургас. Инициативата е организирана от Община Бургас в рамките на проект „ПОДМЛАДИ ГРАДА: Иновативни възстановителни мерки в отговор на градските предизвикателства към здравето и включването“. Целта е да се насърчи създаването на..

публикувано на 10.04.25 в 17:00