Във връзка с полагането на последния асфалтов пласт на кръстовището с кръгово движение на ул. „Димитър Благоев“ и ул. „Жорж Папазов“ (до бившата Стоматологична поликлиника), в периода от днес до 17 март 2025 г. временно ще бъдат затворени за преминаване на моторни превозни средства участъкът от бул. „Димитър Благоев“ между кръстовището с ул. „Арда“ и кръстовището с ул. „Преслав“, както и ул. „Жорж Папазов“ в участъка й от ул. „Елена Янкова“ до ул. „Матвей Вълев“.
Движението ще бъде преустановено от 09:00 часа на 10 март.
За алтернативни маршрути се препоръчва използването на улиците „Арда“, „Ст. Параскевова“, „Ал. Стамболийски“, „Страхил Войвода“ и „Преслав“.
Временно ще бъде променено и движението на автобусите от градския транспорт. Автобусите по линия № 20 ще се движат по ул. „Преслав“ в посока железопътна гара, като ще преминават през спирките Народно читалище „Зора“, „Сити център“, „Нова автогара“, „България“, „Билла“, „ХЕС“ и жп гара, а маршрутът им ще включва кварталите „Каргон“, „Д-р Дончев“ и „Бенковски“.
По линия № 25 движението ще бъде по маршрут жп гара – спирка „ХЕС“ – спирка „Марица“ – спирка „България“, като ще бъде въведена временна спирка на ул. „Преслав“, след което автобусите ще продължават към спирка „Боровец“ и квартал „Христо Ботев“.
Автобусите по линия № 2 ще се движат от квартал „Христо Ботев“ през спирките „Боровец“, „Сити Център“, „Нова Автогара“, след което ще продължат по обичайния си маршрут.
За линия № 5 маршрутът ще бъде променен след спирка „Родопа“, като автобусите ще преминават през светофара на „Нова автогара“, ще спират на временната спирка на ул. „Преслав“, ще продължават към спирка „Боровец“ и оттам по обичайния си маршрут към квартал „Христо Ботев“. В обратна посока те ще минават през спирките Народно читалище „Зора“, „Сити център“, ще се движат по ул. „Преслав“ и през светофара на „Нова автогара“ ще продължават към обръщало „Изток“.
32 отбора от пет държави ще се включат в 16-то издание на футболния турнир за Купата „Свети Никола“ в Бургас. Той се провежда в подкрепа на децата на починали служители от системата на ВМР от региона. Турнирът е част от календара на Международната полицейска асоциация (ИПА), чийто председател за бургаски регион е Павлин Ковачев, той е и главен..
Дани е на 2 години и 9 месеца и се бори с диагнозата Детска церебрална парализа още от първия си дъх. Той и семейството му имат нужда от финансова подкрепа, за да може той да проходи. Всеки ден от живота му е изпълнен с рехабилитации, плуване, електростимулации. Постигнал е малки чудеса – обръщане, пълзене, сядане. Прогнозите са били тежки..
Авиомузейят в Бургас днес отваря вратите си с вход свободен за всички малки и пораснали мечтатели. Посетителите ще могат да се потопят в света на авиацията, предвидена е и специална програма, посветена на празника. На територията на музея има десет самолетни експоната, представители на гражданската, селскостопанската и военната авиация. Гостите..
В местността „Църквичката“ край ямболското село Голям манастир за 16 –та поредна година днес ще се проведе традиционният българо-гръцки събор. Организатори са община Тунджа и изселници от селата Голям манастир и Генерал Инзово. Българо-гръцкият събор на Манастирските възвишения се е провеждал още в началото на XX век, когато в околните села е..
Кампанията „Книги за смет“, която насърчава рециклирането и любовта към четенето, пристига днес в Бургас. Тя ще предостави възможност на участниците да заменят пластмасови отпадъци за книги, от 10 до 13 ч. на паркинга на ул. Янко Комитов, в кв. Славейков. Тазгодишното издание ще продължи тематичната линия "Буквите, които ни свързват - Събери..
Денят на детето ще бъде отбелязан с редица събития в Бургас. Програмата започва от 10.00 часа на откритата сцена „Охлюв“ и прилежащите алеи до Културен център „Морско Казино“. Предвидена е арт зона, където най-малките ще могат да се включат в направата на маски, бижута, рисуване на балони и артистично гримиране на лица. Ще бъде представена..
С тържествена церемония в Бургас в присъствието на посланика на Израел Йосеф Леви Сфари и външния министър Георг Георгиев завърши 12-тото издание на Международния литературен и филмов ученически конкурс „Който спаси един човешки живот, спасява цяла вселена“. БНР също връчи своя награда. Инициативата за събитието е на Центъра за еврейско-българско..
Над 300 души се събраха на площада пред общината в Бургас, за да протестират срещу въвеждането на еврото. Те се обявиха за запазване на българския лев и..
И в Сливен се проведе протест срещу въвеждането на еврото на площада пред сградата на общината. Ораторите най-често коментираха, че смяната на лева с евро..
С тържествена церемония в Бургас в присъствието на посланика на Израел Йосеф Леви Сфари и външния министър Георг Георгиев завърши 12-тото издание на..