Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

С протест Гражданската инициатива "Будители" настоява за пълно касиране на изборите

Снимка: Ани Петрова

От Гражданска инициатива "Будители" организират протест в Триъгълника на властта, след като вчера четирима нови депутати положиха клетва като народни представители от 51-вия парламент. 

Това стана ден след решението на Конституционния съд и последвалото преизчисляване от ЦИК на мандатите на политическите формации. 

Все още не е ясно кога 10-те избрани за депутати от партия "Величие", които ще формират 9-тата група в НС, ще положат клетва като народни представители. 

След решението на ЦИК стана ясно, че управляващата коалиция остава със 121 народни представители, а единствената парламентарна група, която запази броя на народните си представители след преизчисляването на мандатите, е тази на ДПС-ДПС. Всички останали губят.

От Гражданската инициатива "Будители" заявяват, че протестът е с искания за оставка на правителството, оставка на членовете на ЦИК и за пълно касиране на изборите за 51-вото Народно събрание.


По публикацията работи: Десислава Златева


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Започна ремонт на тротоарите около училище „Елисавета Багряна“ в Сливен

Община Сливен стартира ремонт на тротоарите около Основно училище „Елисавета Багряна“, съобщават от администрацията.  До края на годината в района ще бъдат подменени настилки с площ 1 600 квадратни метра.  Дейностите са част от програмата за обновяване на тротоарите в града. Планираните участъци се изпълняват поетапно.  Приоритетни са..

публикувано на 19.11.25 в 11:30

УМБАЛ Бургас: И на 61 години не е късно да станеш кръводарител

Кампания по кръводаряване тече в Бургаско. От УМБАЛ Бургас напомнят, че к ръводарител може да бъде всеки здрав човек на възраст от 18 до 65 г.  От здравното заведение споделят историята на 61-годишната Жулиета Малчева, която  се е включила в акция по кръводаряване, организирана от Отделението по трансфузионна хематология на УМБАЛ Бургас и Община..

публикувано на 19.11.25 в 10:00

Подменят уличното осветление в Айтос

Подменят уличното осветление на град Айтос и още 16 населени места в общината. Проектът бе представен на пресконференция.  Общата стойност е над 1,6 млн. лева с условие до 5 години след приключването му, общината да възстанови половината от средствата във Фонда за декарбонизация.  Очакваният резултат е модернизиране на системите за външно..

публикувано на 19.11.25 в 09:30
Снимката е илюстративна

Затварят участъка от "Балиевски път" до село Бродилово заради ремонт

За изпълнение на строителните дейности от следващия етап от рехабилитацията на пътя за с. Бродилово се налагат временни затваряния на пътя и пълно ограничаване на преминаването на моторни превозни средства в частта от разклона за т.нар. "Балиевски път" до с. Бродилово.  Затварянето ще започне днес, като до приключване на работите, движението ще..

публикувано на 19.11.25 в 08:30

Жълт код за интензивни валежи в Бургас, в Сливен - кодът е оранжев

Оранжев код за обилни валежи е обявен за днес за 8 области на страната. Това са областите Сливен, Кюстендил, Перник, Благоевград, Ловеч, Габрово, Велико Търново и София-област.  Жълт е кодът за обилни валежи за област Бургас.  По Черноморието ще бъде предимно облачно с валежи от дъжд, на повече места по северното крайбрежие. Ще духа умерен вятър от..

публикувано на 19.11.25 в 08:15

Затварят част от ул. „Дебелт“ за две седмици

Продължават ремонтните дейности по ВиК мрежата по ул. "Дебелт".  От 10:00 часа за две седмици се въвежда временна организация на движението, като се затваря за движение на превозни средства участъкът от ул. „Македония“ до ул. „Цар Самуил“.

публикувано на 19.11.25 в 07:00

"Мяра": 80% от българите смятат, че демокрацията не е истинска

Социологическо проучване показва, че за четирима от всеки петима българи преходът не е свършил. Данните са от допитване на агенция "Мяра“ по повод навършените този месец 36 години от началото на демократичните и пазарни промени в България. Независимото проучване е проведено между 12-и и 17 ноември сред 807 пълнолетни български граждани.  Малко над 80..

публикувано на 18.11.25 в 16:30