Представителите на транспортния бранш в България обявяват национална протестна готовност. Недоволството им е заради планираното увеличение на тол таксите, което определят като "несправедлива и необоснована мярка".
Представителите на бранша се мотивират с това, че тол системата не работи, със зле поддържана и липсваща инфраструктура, неефективна събираемост и отсъствие на транспортна политика.
В отворено писмо превозвачите призовават тежестта на тол облагането да се насочи към транзитния трафик, каквато е практиката в другите европейски държави.
Те настояват за участие в контрола по пътищата, за отделяне на част от таксите за програма за превозвачи и за второкласни пътища, които да останат в обхвата на платената пътна мрежа.
Припомняме ви, че правителството предложи за обществено обсъждане проект за поскъпване на винетките за автомобилите и тол таксите за камионите от 1 април.
Руската компания "Лукойл" обяви, че си запазва правото да потърси юридическа защита на правата и легитимните си интереси в България, след като управлението на активите ѝ в страната бе поето от особен управител. "Лукойл" предприема всички необходими стъпки, за да завърши продажбата на рафинерията, мрежата от бензиностанции и другите си активи в България..
Правителството одобри 44 млн. лв. допълнителни плащания от централния бюджет за 2025 г. за осигуряване на средства на „Български пощи“ ЕАД. Двадесет и пет милиона лева се отпускат, за да бъде осигурено първоначалното зареждане с евро на пощенските станции в населени места без банки. Средствата ще бъдат възстановени от дружеството до 30..
По предварителни данни на Националния статистически институт наетите лица по трудово и служебно правоотношение в област Бургас към края на септември 2025 г. са 113 хиляди . Областта заема 4-то място в страната по общ брой наети. Най-големи дялове в структурата на заетостта имат дейностите „Търговия; ремонт на автомобили и мотоциклети“ – 16.2% , и..
Социалното министерство ще приема до 10 февруари проектни предложения по програмата "Красива България" за следващата година. За средства по "Красива България" могат да кандидатстват общини, областни управители, държавните институции, контролните органи, които са собственици на сградите, включени в проектните предложения. Ще могат да се ремонтират и..
Особеният управител на дружествата от Групата „Лукойл“ в България Румен Спецов проведе работна среща с колектива на „Лукойл Нефтохим Бургас“ АД, в която участваха и министърът на енергетиката Жечо Станков, кметът на Бургас Димитър Николов и представителят на държавата в Надзорния съвет Цветан Цирков, съобщиха от рафинерията. На срещата са обсъдени..
Стабилен пазар на труда през октомври с регистрирана безработица от 5.15 процента, отчита Агенцията по заетостта. С регистрация в бюрата по труда са 145 хиляди души, започналите работа с посредничеството на държавата са 16 хиляди души, от тях 3 500 от уязвимите групи на субсидирано място. Бизнесът е обявил 8 хиляди и 500 свободни позиции предимно в..
Голяма част от черноморските ни курорти могат да бъдат наводнени при обилни валежи – показват резултатите от проверката на Министерството на околната среда и водите след потопа в "Елените", който взе 4 жертви. След кошмарното бедствие властите започнаха проверка, а месец по-късно резултатите показват, че курортите Свети Влас, Лозенец, Царево, Шабла и..
Социалното министерство ще приема до 10 февруари проектни предложения по програмата "Красива България" за следващата година. За средства по "Красива..
Особеният управител на дружествата от Групата „Лукойл“ в България Румен Спецов проведе работна среща с колектива на „Лукойл Нефтохим Бургас“ АД, в която..
По предварителни данни на Националния статистически институт наетите лица по трудово и служебно правоотношение в област Бургас към края на септември 2025..