Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Божидар Андреев готов да се завърне в щангите като помощник-треньор

Сребърният олимпийски медалист от Париж 2024 Божидар Андреев
Снимка: Стоян Радев

Готовност да се завърне в щангите, но като помощник-треньор, обяви сребърният олимпийски медалист от Париж 2024 Божидар Андреев. Това той сподели по време на откриването на стената на славата в училището в родното му село Тополчане, което днес празнува 165 години от създаването си. 

На стената на славата в училището днес сложен бе портретът на Божидар Андреев, на който той е заедно с личния си треньор Пламен Братойчев. Сребърният  олимпийски медалист благодари на всички учители и треньори, които са му помогнали да постигне високите върхове във спорта и живота.

"За мен е гордост да съм тук и да видя моята снимка в училището, в което съм учил. Искам също да ги поздравя (учители и треньори б.а.) и да са живи здрави."

Божидар Андреев каза още, че иска да се завърне като помощник-треньор в родния си клуб, но не и като активен състезател.

"Да, чакат да ме приемат като помощник-треньор на клуба, но за това ще помислим още малко. Аз съм готов винаги. За нови изяви съм готов винаги."

По-рано тази седмица личният му треньор Пламен Братойчев заяви, че Андреев е включен в програмата му за сезона като помощник и очаква финансиране от Министерство на младежта и спорта. На стената на славата в началното училище в Тополчане днес бе сложен и още един портрет на Цонко Шопов – световен шампион по парашутизъм.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

„Нефтохимик“ U18 изравни в добавеното време срещу „Локомотив“ София

В третото си домакинство от началото на сезона в елитната юношеска група до 18 години „Нефтохимик“ завърши 2:2 с „Локомотив“ София. Футболистите на Васил Цветанов и Константин Джамбазов догонваха в резултата и стигнаха до точката с гол в добавеното време. Попаденията за бургазлии реализираха капитанът Георги Аладжов и Неделин Манолов. „Проспахме..

публикувано на 21.09.25 в 10:00

Над 400 вещи на известни спортисти са подредени в изложба в Ямбол

Изложба, посветена на успехите на българския спорт, беше открита в ямболския Безистен. Експозицията „Личности и събития в българския спорт“, която събира над 400 изключително ценни спортни артикули на олимпийски шампиони и медалисти, световни и европейски първенци, е първото от поредицата събития, с които петвековният паметник на културата от национално..

публикувано на 20.09.25 в 11:30

„Разходка с кауза“ в Бургас през Европейската седмица на мобилността

Бургас се включва активно в Европейската седмица на мобилността 2025 (14 – 22 септември), която тази година преминава под мотото „Комбинирай и се движи“. Сред акцентите е социално значимото събитие „Разходка с кауза“ (Walk & Talk Tours), насочено към потребители на социални услуги в града. На 18 септември от 10:30 ч. участниците ще тръгнат от символа..

публикувано на 18.09.25 в 10:20

Волейболистите ни на осминафинал срещу Португалия на СП

Националният отбор на България по волейбол за мъже ще играе срещу Португалия на осминафиналите на световното първенство, като мачът ще бъде в понеделник от 15:00 часа българско време. Българският тим тази сутрин постигна третата си победа на шампионата във Филипините - над Чили, и си гарантира първо място в групата.  Волейболните национали завършиха..

публикувано на 17.09.25 в 16:00

Гонзо и митрополит Арсений откриха обновеното игрище във „Ветрен“

Обновеното футболно игрище в бургаския квартал „Ветрен“ беше открито тържествено от президента на Българския футболен съюз Георги Иванов – Гонзо и сливенския митрополит Арсений. На церемонията присъства и кметът Димитър Николов, който подчерта значението на новата база за развитието на детско-юношеския футбол в града. Съоръжението, обновено с..

публикувано на 15.09.25 в 16:00

БК Ямбол назначи нов треньор

Баскетболният Ямбол обяви, че има нов треньор на тима и това е Стойо Чолаков. "Чолаков има 15 сезона като играч на Ямбол в периода 2004-2018. Има изиграни 408 официални мача за мъжкият ни отбор, всичките в елита на българското първенство. В тях е отбелязал общо 1564 точки, взел е 926 борби и е подал 451 асистенции", написаха от клуба. Като играч е..

публикувано на 15.09.25 в 12:30

Ветроходци от Бургас с два златни и един сребърен медал на държавното първенство

Две шампионски и една вицешампионска титла спечелиха състезателите на яхт клуб „Черноморец Бургас“ на Държавното първенство по олимпийски класове, проведено в акваторията на Несебър. Въпреки силния вятър до 23 възела и вълните, достигащи 4 метра, бургаските ветроходци показаха характер и майсторство. Александра Лукоянова защити титлата си в клас ILCA..

публикувано на 15.09.25 в 11:30