В Токио, стартира Международното първенство за деца, юноши, девойки, мъже, жени и ветерани по карате киокушин.
11 татамита каратеки от цял свят премериха сили на дисциплина кумите. Сред тях бяха и 6 национални състезатели на БКА - ИКО България, съпроводени от световните шампиони шихан Емил Костов и шихан Гергана Апостолова-Костова.
Представителят на бургаският клуб „КИОКУШИН СПИРИТ” Валентин Желев изигра три срещи, като на полуфинала загуби срещу шампиона в неговата категория - мъже 18-34г.+80 кг и заслужено спечели бронзово отличие.
Останалите съотборници на Валентин отпаднаха на квалификациите както следва:
Стратимир Стратиев (СКК „КИОКУШИН СПИРИТ” Бургас - 16-17г. до 80 кг) отпадна 2-ра среща от представител на Русия; Живко Желев - (СКК „КИОКУШИН СПИРИТ” - ветерани 45-49г. +80кг) загуби трета среща от японец, както и Антон Христов (СКК „ИЧИ ГЕКИ ВАРНА”- 13-14г. до 50 кг) - 3-та среща от състезател на Русия. Андрей Андреев и Борис Георгиев, също каратеки на варненския клуб се съревноваваха и отпаднаха от представители на домакините при 10-11г, съответно до 30 и над 30 кг.
Успоредно със Международното първенство се проведе регистрацията на селектираните състезатели за Световното първенство на категории при мъжете, сред които бяха и двамата възпитаници на световния ни шампион - шихан Емил Костов - Богомил Костов и Александър Стоименов.
Един от най-трудните плувни маратони в света този на Северния канал между Северна Ирландия и Шотландия, който Цанко Цанков преплува юли месец, е увековечен на лента. Прожекцията на документалния филм е в неделя, 19 октомври от 12 часа в НХК. Входът е свободен. Според самия плувец-рекордьор, това е един от най-добрите филми, които са правили, тъй..
Отборът на Професионалната гимназия по химични технологии "Акад. Н. Д. Зелинский” спечели купата на БМФ Порт Бургас 2025 г. по време на Десетото издание на турнира по мини футбол за младежи. В оспорван и финал с дузпи младите спортисти надиграха другия финалист, класирал се на второ място, тимът на Профилирана природоматематическа гимназия „Акад...
Златните спортисти на България Ружди Ружди, Емона Иванова и Станка Златева ще влязат в ролята на вдъхновители на децата и младежите със специални потребности по време на спортния празник с кауза - „Сливен спортува ЗАЕДНО“. Началото е предвидено за днес от 10.00 часа, пред залата за борба „Станка Златева“. Именитите спортисти ще споделят своите..
Професионалната сцена на бойните спортове ще има своя европейски дебют в Бургас, където в спортна зала „Арена Бургас“ ще се състои първата в историята на Европа галавечер по санда – SANDA PRO FIGHT . Събитието е част от Балканските открити ушу игри (Balkan Open Wushu Games) , които ще се проведат от 13 до 16 ноември в морския град. Галавечерта е..
Созопол ще бъде домакин на два автомобилни празника за любителите на високите скорости на 1 и 2 ноември 2025 г. – Гимкхана „Рали Созопол – Пътят не е писта“ и Супер Рали Созопол 2025. На 1 ноември от 11:00 ч. на наказателния паркинг до стадиона участниците в Гимкхана ще демонстрират умения, скорост и безопасно шофиране. Мотото „Пътят не е писта“..
София ще бъде домакин на Европейското първенство по волейбол през 2026 година. Това реши Управителния съвет на Българската федерация по волейбол на свое извънредно заседание. На него са обсъдени редица обективни фактори, сред които възможността за по-голяма посещаемост и осигуряване на достъп за повече зрители за шампионата, който ще се проведе от 10..
В залата на НХК – Бургас ще бъде представен документален филм, посветен на историческото преплуване на Северния канал от плувеца Цанко Цанков . Прожекцията ще се състои в неделя, 19 октомври, от 12:00 часа , в родния град на спортиста. Филмът проследява едно от най-забележителните постижения в българското плуване – успешното преминаване на Северния..
Един от най-трудните плувни маратони в света този на Северния канал между Северна Ирландия и Шотландия, който Цанко Цанков преплува юли месец, е..
Отборът на Професионалната гимназия по химични технологии "Акад. Н. Д. Зелинский” спечели купата на БМФ Порт Бургас 2025 г. по време на Десетото издание..