Община Бургас трябва да предвиди средства в размер на 1 200 000 лева в бюджета си за тази година, за да изгради втори вход-изход от квартал „Сарафово“ към обръщалото на автобус №15. Това решиха днес общинските съветници на своето заседание. Идеята на някои от тях да се изгради ново кръгово кръстовище не беше подкрепено. Причината е,че това вече е коментирано с Областно пътно управление. Оттам са категорични, че подобно съоръжение няма как да се изгради като втори вход и изход.
Продължава оптимизирането на градската среда в квартал „Сарафово“, но и инфраструктурата, която е прилежаща към разрастващото се строителство. Това поражда натовареност в трафика на превозни средства, което е предпоставка за допълнително замърсяване на градската среда, а и за пътни инциденти. Това обясни Евелина Михалева, която е от вносителите на предложението за изграждане на нов вход и изход за квартала.
„Сутрин е изключително трудно да се използва влизането и излизането от квартала. Минава целият тежкотоварен трафик през квартала, където има и интензивно строителство. Минава и през училището, и през детската градина. затова много отдавна, вече станаха три години, в които се иска изграждането на втори вход-изход, което ще облекчи жителите на квартала. Ще има по-малко фини прахови частици, защото има както вече казах интензивен трафик, както и да няма предпоставки за ПТП.“
Според общинския съветник Стоян Грозев това не е втори вход-изход, защото е по-скоро само вход, а изход е за тези, които пътуват за Поморие и Варна.
„Говорих с доста хора от Сарафово, категорично не го възприемат, но разбира се към сегашното положение - един такъв изход може да е добро решение, но хората са по-скоро за кръгово.“
Главният архитект на Бургас Тихомир Райчев уточни, че такова кръгово не може да се изгради там.
„Местоположението му такова, че е част от републиканската пътна мрежа. Областно пътно управление не са съгласували такова решение и ние се съобразяваме с това.“
Община Бургас трябва да предвиди в бюджета си и 210 хил. лева, за да продължат ремонтните дейности на тротоарите в Сарафово, по ул. „Ангел Димитров“, в участъка между улиците „Брацигово“ и „Драва“.
Над 100 подписа са събрали жителите на Ахелой с настояване институциите да решат дългогодишния им проблем с нощния шум от пречиствателната станция в землището на курорта. Подписката продължава и е в кметството на курорта. Нощна проверка на пречиствателна станция "Равда" заради шум в Ахелой "Това е един много голям проблем за..
Над 30 литра на квадратен метър е падналият дъжд снощи в Котел, който наводни няколко улици в града, съобщават от общината. Няма сигнали за поражения по инфраструктура, движима и недвижима собственост, както и пострадали хора и животни. Силният пороен дъжд и градушка започнаха към 18.00 часа. Те бяха придружени от силен вятър. Б урята е преминала..
За първа година броят на спасителите по плажовете не се променя от днес -първи септември. Те ще работят на постовете в пълния си състав до 15.Причината е промени в наредбата за дейността им, обясни старши спасителят на бургаския северен плаж Веселин Илиев: " На 11 поста има по двама души. Остават 22 спасители. От 15 септември ще бъдат..
Изплащането на пенсиите през този месец чрез "Български пощи" ще започне на 9 септември и ще завърши на 23 септември, обяви Националният осигурителен институт. Промяната на датата е според Наредбата за изплащане на пенсиите, тъй като 7 септември е почивен ден, а първият работен е 9 септември. Преводите на сумите за септемврийските пенсии по сметките..
Домашният социален патронаж в Бургас ще чества 50 години от създаването си с концерт-спектакъл днес. Събитието ще се проведе в залата на Културен дом НХК от 15:30 часа с вход свободен. В концерта ще вземат участие изпълнителите: Виктор Петров – рок цигулка, Гергана Великова и Иван Дочев от КТС "Поморие", квартет тромпети от НУМСИ "Проф. Панчо..
Международната академия за морски възобновяеми енергийни източници (MREA 2025) ще се проведе в Конгресния център на Морска гара – Бургас от днес до 5 септември . Събитието се организира от Стопанския факултет на Софийския университет „Св. Климент Охридски“ в партньорство с филиала на университета в Бургас и с подкрепата на Британското посолство...
От първи септември започва Новата църковна година. Празникът се свързва с първия Вселенски събор в Никея през 325г. , който уточнява реда на библейските събития. Първият празник в църковния календар за новата година е в чест на Симеон Стълпник. Светецът е почитан от народа като покровител на земеделието.
Домашният социален патронаж в Бургас ще чества 50 години от създаването си с концерт-спектакъл днес. Събитието ще се проведе в залата на Културен дом НХК..
Международната академия за морски възобновяеми енергийни източници (MREA 2025) ще се проведе в Конгресния център на Морска гара – Бургас от днес до 5..
До 5 години да бъдат отдадени под наем обособените зони "Коледно градче" в Бургас в ж.к. "Славейков", на площад "Тройката" и в района на "Пантеона"...