Томас Гаро е бургаски преподавател, който работи вече 10 години в Професионалната гимназия по строителство, архитектура и геодезия „Кольо Фичето“. Той преподава „Паркостроителство и озеленяване”. Влиза като учител в гимназията, която е завършил, на 25 години и вече има зад гърба си десетилетие стаж в тази професия. И понеже е човек с чувство за хумор той издаде сборник "Наръчник за оцеляване на младия учител" с хумористични разкази за живота в училище. Творбата му е в две части и въвежда в света на съвременните учители, ученици и родители.
Гаро разказва, че професията "Учител" е доста сложна, защото от понеделник до сряда може да мислиш, че си взел грешно решение, а от сряда до петък да си на мнение, че си постъпил правилно.
"Не знам дали аз избрах тази професия или тя ме избра, но сега като се замисля, не съжалявам, че работя това! В днешното време уважението от учениците не го получаваш автоматично както е било преди, а трябва да го заслужиш. Ако лично съм щастлив, когато мога да им дам добър пример, и те са го последвали. Това означава, че съм постигнал много!", споделя младият преподавател.
Томас Гаро е откровен, че провокацията от учениците е още щом учителят влезе през вратата. А той в работата си иска да ги провокира да мислят, да са научат как да се държат в подобаващо в обществото и да бъдат хора.
повече може да чуете в звуковия файл:
"Операция: Плюшено мече" търси двама доброволци, които да се включат в тазгодишната коледна кампания. Тя е за събиране на подаръци и раздаването им на деца и младежи, лишени от родителска грижа, в риск, с увреждания, от социално слаби семейства, както и възрастни с умствени увреждания. Инициативата е вече на 18 години и започна именно от Бургас,..
Нова апаратура и постелъчно бельо бяха закупени чрез дарителска кампания за гинекологичното отделение, сектор "Патологична бременност" в УМБАЛ Бургас. Инициатор на доброто дело бе Ваня Христова, координатор на фондация „Искам бебе“ в града. Само за два дни са събрани над 6 хиляди лева. Всъщност историята започва от едно лично..
Когато човек много иска да сбъдне своя мечта, нищо не може да го спре. Дори и болест да го е приковала на инвалидна количка, той трябва да опитва предизвикателствата в живота си. В това е убедена Николинка Ганева, която въпреки, че е в инвалидна количка се научи да се гмурка под вода. Бургазлийката е на 54 години и със спастична..
Световноизвестният клоун Паоло Нани пристига в България за турне в четири града със своето улично представление „Джекил на лед“. Бургаската публика ще може да го види на 27 септември от 18:00 ч. на сцена „Охлюва“ в Морската градина. Входът е свободен, а сладоледът – безплатен. Преди спектакъла, от 17:30 ч., със свое шоу ще се включи и Ивомир..
Оксана Желяпова е родена в град Кишинев в смесено семейство на молдовка и българин и с корени от град Твърдица, район Тараклия в Молдова. Тя е юрист по образование. Българските й корени са от Сливенския район и местния град Твърдица. Бесарабската българка спечели титлата „ Мисис България Вселена 2022“, като каузата, с която участва е да..
България влезе в Гинес с най-голямата кучешка торта в света. Тя бе представена в София. Автор е д-р Костадин Шанков, ветеринарен лекар и специализиран кучешки готвач. Организатор и рекордьор е най-голямата верига зоомагазини у нас . Тортата е с размери –2 на 2 метра и тегло точно 305,8 кг. Приготвена е изцяло от натурални продукти, отговарящи..
10 години от преобразуването си в културен център отбелязва петвековният Безистен в Ямбол. Днес и утре в средновековната сграда и пространството около нея ще бъдат открити изложби, арт-ателиета и концерти. Отбелязването на 10 -те години от трансформирането на емблематичната за Ямбол сграда на Безистена от покрит базар в културен и..