Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Миризма на газ изпълни въздуха над центъра на Бургас

Тежка миризма на газ, в продължение на 40 минути, се усети в центъра на Бургас. Десетки сигнали са подадени на зеления телефон в Регионалната екоинспекция в града. Към момента източникът на замърсяването на въздуха е неустановен. 

Хора, които работят на бургаското пристанище, заявиха, че миризмата на газ, към 12:00 часа на обяд, е била изключително силна. 

По информация на източници, пожелали анонимност, в момента се извършва ремонт на газовия терминал на частното пристанище Запад в града. На рейд чака един газовоз. 

Каква е причината за острата задушлива миризма, обаче, трябва да установят от Регионалната екоинспекция в града. 

Граждани коментираха:

"Усеща се силно, да!"

"Не съм подавала сигнал, няма смисъл!"

"Защо да подавам сигнал, всеки път е едно и също!"

"Мирише ми на бензин на мен."

РИОСВ-Бургас извърши обследване на потенциалните източници на миризми, при което се установява, че няма настъпили аварийни ситуации, в момента не се извършват претоварни дейности на нефтопродукти, се посочва в становище на екоинспекцията.

"В периода от 11:30 ч. до 13:00 ч. са получени голям брой сигнали за разпространение на неприятни миризми, основно в кв. Сарафово, ж.к "Лазур ", център и крайбрежната алея. За периода на сигналите в автоматичните измерателни станции за КАВ не са регистрирани превишения на пределно-допустимите концентрации на контролираните замърсители. Констатирано е, че  получените сигнали са от крайбрежните квартали и се определят от гражданите като идващи от морето. За периода посоката на вятъра е Изток-Югоизток, със скорост 2 м/с.", се казва още в съобщението до медиите. 

По публикацията работи: Християна Йорданова


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ
ул Конт Андрованти в Бургас

Затварят ул. „Конт Андрованти“ в Бургас през уикенда

В центъра на Бургас улица „Конт Андрованти“ при кръстовището с улица „Цар Петър“ ще бъде затворена за движение през уикенда от 9:00 до 17:00 часа. Ограничението се налага заради товаро-разтоварна дейност на строителни материали и техника на улица „Тракийска“ до сградата на Националната агенция за приходите. От Община Бургас уточняват, че движението..

публикувано на 17.10.25 в 17:30

Временна промяна в движението в ж.к. „Зорница“ заради подмяна на водопроводи

От 10:00 часа на 20 октомври 2025 г. (понеделник) ще бъде въведена временна организация на движението в бургаския квартал „Зорница“. Причината е подмяна на водопроводната мрежа. За периода на ремонта се затварят частично кръстовището между блокове 40, 39 и 33, както и кръстовището между спортна зала „Бойчо Брънзов“ и блок 38. От Община Бургас..

публикувано на 17.10.25 в 17:00

Започва реконструкция на водопроводната мрежа в Болярово и Попово /ОБНОВЕНА/

В Болярово предстои рехабилитация на част от водопроводната мрежа. Подмяна на ВиК тръби започва и в село Попово . Реконструкциите по мрежата са по спечелен от община Болярово проект на стойност над 1,6 млн. лева. Финансирането е от Европейския земеделски фонд за развитие на селските райони Срокът за изпълнение е 36 месеца . Проектът се..

обновено на 17.10.25 в 14:45

Няма средства за възстановяване на велоалеята към Сарафово

Сарафово е един от най-бързо развиващите се и променящи се бургаските квартали. Разрастването му заради строителството на нови имоти доведе до нужда от нова инфраструктура и ремонти. Активност по най-наболелите проблеми проявяват граждани, които често правят подписки и поставят пред общината свои въпроси. Те не пропуснаха да представят проблемите..

публикувано на 17.10.25 в 14:02

В Болярово се оплакват от вдигане на цените, сиренето с 3 лв. по-скъпо от Ямбол

Опасности и рискове има при всяка трансакция, когато преминават пари от един към друг и сигурно ще има и при преминаването към еврото от 1 януари, предупреди Кирил Желязков, член на УС на АИКБ, участвал в информационната среща в Ямболска област. Пред БНР той посочи, че като информатик, а не като предприемач, "най-слабото място в една информационна..

публикувано на 17.10.25 в 09:10

От днес е отменено бедственото положение в "Елените"

От днес е отменено бедственото положение във вилно селище "Елените" и местност "Козлука".  Това се случва 14 дни след катастрофалното наводнение в курорта, взело четири жертви. Заповедта е на кмета на община Несебър Николай Димитров. Той се мотивира, че към момента няма данни за опасност за живота и здравето на населението и с оглед овладяване..

публикувано на 16.10.25 в 15:30

Спокойна е обстановката в Бургаско, въпреки продължаващия дъжд

Въпреки продължаващия дъжд в Бургас и региона, обстановката е спокойна, заявиха от областната администрация. Няма постъпили сигнали за бедстващи или пострадали хора. Интензивни валежи е имало в Царево през цялата нощ Единични сигнали за локални наводнени участъци на улици и шахти са постъпили за Бургас. По данни на дежурните в общината те..

публикувано на 16.10.25 в 13:49