Ако бъдат одобрени от съветниците в сила ще влязат нови цени при ползването на паркинга на спортен комплекс „Парк Арена“, които не са променяни от няколко години. До 3 часа паркирането остава безплатно, но след това вместо по лев и 10 цената ще е 2 лева на час. Промяна се очаква и при месечните и годишни абонаменти на паркинга на входа на кв. Сарафово, които стават съответно 130 и 1430 лева.
Очаква се съветниците да одобрят изработването на нов ПУП за утвърждаване на трасе с четири ленти за разширение на ул. „Одрин“ от Пътен възел „Товарна гара“ до началото на кв. „Долно Езерово".
Предвид голямата интензивност на транспортния трафик от тежкотоварни автомобили и обслужването на индустриалната зона там общината планира отсечката ще стане градска магистрала от II клас с четирилентов габарит и локални платна за достъп до търговски и крайпътни обекти.
Нова апаратура за 923 000 лева ще бъде закупена за предстоящо разкриване на Специализиран Център „Простатна жлеза“ в КОЦ Бургас.
„Ще се намира на седмия етаж в Хирургичния корпус. Сега с привличането на доц. Миринчев и д-р Чолакова, които са известни специалисти в тази област, искаме да направим един такъв Център „Простатна жлеза“ и затова ще инвестираме много средства в нова апаратура за диагностика и лечение", посочи управителят проф. д-р Христо Бозов.
Предстои да се гласуват и годишните финансови отчети на общинските дружества. Всички те са на печалба. За Благоустройствени строежи тя е 24 000 лева, но е по-малко от предходната година.
„Продажбата на фракции намалява при положение, че няма големи инфраструктурни обекти, а предходната година се правеше Северния обход“, поясни управителят Николай Димитров.
Сумарно печалбата на 15-те общински дружества е близо 2,5 млн лева печалба. Най-много - около 1,7 млн. лева е тя за КОЦ Бургас, а най-малка на Центърът за психично здраве – 1 000 лева.
Съветниците ще обсъдят общо 23 докладни записки и 13 питания на заседанието си, което започва в 9 часа в дома на НХК.
Повече чуйте в звуковия файл:Няма отлив на членове на ГЕРБ в Ямболска област, а структурите са в готовност за избори. Това подчерта областният председател на партията Димитър Иванов. Днес и утре в петте общини на областта се провеждат срещи с председателите на партийните организации. Евентуални нови парламентарни избори не са проблем за местните структури, заяви депутатът..
Правителството трябва да внесе спешно бюджета за следващата година, за да не прерасне политическата криза във финансова. С такъв призив към лидера на ГЕРБ Бойко Борисов излязоха съпредседателите на коалиция ПП-ДБ. Заседанието на НС - отложено заради липсата на кворум Според съпредседателите на коалиция „Продължаваме промяната – Демократична..
Народните представители от ГЕРБ от Бургас организират днес три срещи с партийния актив и с гражданите на областта. Това се случва ден след като лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов заръча на депутатите и членовете на ръководството на партията да отидат по места и да видят "какво от ГЕРБ е изядено". "От вашите доклади зависи дали ще отидем на..
Работата на парламента днес е под въпрос след заканата на лидера на ГЕРБ Бойко Борисов, че депутатите от неговата формация повече няма да крепят кворума за провеждане на заседания. Повод за предупреждението стана резултатът на извънредния местен вот в Пазарджик. Според Борисов депутатите от ГЕРБ трябва да се срещат с партийните структури в страната...
"Няма да счупим ние първи коалицията, но и няма да стоим тук по този начин. Всички си помислиха, че на мой гръб могат да правят каквото искат. Гърбът ми е голям, но хлъзгав", заяви лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов в изявление, направено в централата на партията. Присъстваха премиерът Росен Желязков, вицепремиерът Томислав Дончев, Рая Назарян, Деница Сачева..
На основание чл. 81 от Правилника за организацията и работата на Народното събрание законопроектът на ИТН за изменение и допълнение на Наказателния кодекс със сигнатура 51-554-01-178 е оттеглен. Това съобщиха от пресцентъра на партия "Има такъв народ" днес във връзка със спорния законопроект за промените в НК, криминализиращи разпространението на..
Заради приемането на еврото 31 декември 2025 г. и 2 януари 2026 г. да бъдат обявени еднократно за почивни дни. Това се предлага в доклад на министъра на финансите Теменужка Петкова в проект на решение на Министерския съвет, публикуван в Портала за обществени консултации. Причината е въвеждането на еврото като официална парична единица на Република..
"Няма да счупим ние първи коалицията, но и няма да стоим тук по този начин. Всички си помислиха, че на мой гръб могат да правят каквото искат. Гърбът ми е..
Работата на парламента днес е под въпрос след заканата на лидера на ГЕРБ Бойко Борисов, че депутатите от неговата формация повече няма да крепят кворума за..
Няма отлив на членове на ГЕРБ в Ямболска област, а структурите са в готовност за избори. Това подчерта областният председател на партията Димитър Иванов...