Туристическата платформа на Община Бургас е с обновена визия. С новите функционалности тя ще предлага повече услуги за потребителите. Следвайки модела на успешните туристически дестинации по света, "Гоу ту Бургас" (Go To Burgas) вече ще промотира целия регион. Уебсайтът е изцяло насочен към бизнеса и цели да улесни гражданите и гостите на града. В инициативата ще могат да се включат туроператори, хотелиери, ресторантьори и други бизнеси, целящи да достигнат до хората по лесен начин.
Идеята на Go To Burgas е да рекламира не само Бургас като туристическа дестинация, но и съседните общини от областта. „Платформата ще събира всички събития на едно място, с цел региона да бъде по-привлекателен за туристите“ заяви заместник кметът Манол Тодоров. „Искахме всичко да бъде на едно място. Говоря за събития, маршрути, културни мероприятия, забележителности и плажовете. Платформата е изключително удобна за туристите и за бургазлии. В нея присъства всяко едно събитие, което ще се случи в региона“, добави Тодоров.
Платформата е ориентирана и към потребителите, които лесно могат да закупят билети за културни мероприятия, спортни събития, ще може да се заплати синя и зелена зона. От сайта всеки потребител ще може да си закупи билет за дадено събитие директно от телефона. Сайтът е преведен на руски и английски език, като предстои да бъдат добавени и други езици“, поясни директорът на ОП "Туризъм" Бургас Радовеста Стюърт.
„Тази уеб платформа цели да предлага всички туристически услуги в Бургас и региона“, заяви Андрей Лилов от компанията, разработила дизайна на проекта. По този начин бизнесът може да извлече доста позитиви, не просто да предостави информация, че той съществува в града, но и директно да може да предлага собствените си услуги, добави Лилов. Той посочи, че в проекта е предвидено на 10 локации в града да бъдат разположени интерактивни машини за самообслужване, от тях гражданите и гостите на града ще могат да закупуват туристическите пакети и услуги, които се предлагат и на платформата Go To Burgas. Първият киоск на Go to Burgas ще бъде разположен в "Магазия 1" на Морска гара, където да облекчи опашките за билети за остров Св. Анастасия през лятото.
На днешната презентация присъстваха представители не само на бизнеса, но и на съседните общини. Деница Пинкова от туристическия информационен център в Несебър сподели възможността общината да се промотира в обновената уеб платформа. „Църквите, археологическия музей в Несебър ще намерят място в тази инициатива, но също така и аквапарковете и другите туристически атракции в общината“, поясни Пинкова.
Заместник кметът на Созопол Тодор Дамянов също заяви готовност общината да се включи и да допринесе за промоцията на туризма на целия регион. „Фестивалите в Созопол, природните и културните дадености са все неща, с които можем да привлечем туристи да посетят региона“, заяви Дамянов. Според него днешният турист е много по-мобилен и иска максимално да се възползва от всичко, когато посети даден регион.
Обновената уеб платформа www.GoToBurgas.com ще даде възможност на бизнеса и на общините да достигнат до по-голям брой потребители. Проектът има амбицията по интерактивен начин да събере цялата информация за туристическите услуги за Бургас и региона, от която един турист се нуждае.
Повече в звуковия файл:Четири организации през зимата призоваваха за бойкот на големите търговски вериги и настояваха за промени в ценообразуването, наличието на български продукти в търговските обекти и апелираха потребителите да избират малките квартални магазинчета.Сега управляващите предлагат промени от една страна - в закон, с който да се регулират българските..
100% от месото, млечните продукти, зеленчуците, предлагани в големите търговски вериги у нас да са българско производство. За това настояват производители. Асоциация "Обединени български животновъди“ ще защитава и искането си за таван на търговските надценки на всички храни. Към момента това не е залегнало в законопроекта за веригата на доставки..
Тройно се вдига началната цена за обезщетение при отчуждаване на земеделски земи. Новите цени са определени с министерско постановление за промени в наредбата за реда за определяне на цени на частни имоти, които държавата иска за свои нужди. С промените в наредбата на практика, при отчуждаване от страна на държавата на определен имот, който е..
От 1 януари догодина в Ямбол таксата за битови отпадъци ще се определя според броя на реалните ползватели на имота, съобщиха от общината. Промяната е в изпълнение на изискванията на Закона за местните данъци и такси и цели по-справедливо разпределение на разходите за услугата. Досега таксата се изчисляваше като промил върху данъчната оценка на..
Община Камено е включена в стратегическата визия на Министерството на туризма за развитие на Южното Черноморие като туристическа дестинация с акцент върху културното наследство. Това стана ясно при посещението на министъра на туризма Мирослав Боршош в района, където той разгледа средновековния град Русокастро – обект с национално значение. Започна..
Заведение, което работи без категоризация, констатираха контролните органи при масова проверка в Созопол. Представители на пет институции - на Министерството на туризма, Комисията за защита на потребителите, Икономическа полиция, Регионалната здравна инспекция, Националната агенция за приходите и Община Созопол участват в съвместна акция за..
Правителството създаде държавно дружество "Магазин за хората". Разпореждането за образуването му беше взето на днешното заседание на кабинета. Дружеството "Магазин за хората" ще осъществява търговия с хранителни и промишлени стоки. Държавните магазини ще предлагат с приоритет продукти от първа необходимост на български производители. Целта на..
100% от месото, млечните продукти, зеленчуците, предлагани в големите търговски вериги у нас да са българско производство. За това настояват..
Четири организации през зимата призоваваха за бойкот на големите търговски вериги и настояваха за промени в ценообразуването, наличието на български..