900 хиляди лева допълнителна помощ за семействата останали без къщи заради пожарите осигури правителството. Освен еднократната помощ от 1914 лева, която се полага от социалните служби, се осигуряват по още 3 хиляди лева, за които може да се кандидатства веднага. Министър Борислав Гуцанов разясни:
"Тоест стават 5000 лева, като допълнително могат да кандидатстват и за още 2500 лева. Това вече е за техника, която е изгоряла. Общо може да се стигне на домакинство, на семейство до 7500 лева. Разбира се, това трябва да бъде единствено жилище, трябва да бъдат законни постройките, а не да бъдат вилни постройки, да е второ, трето или някакво друго жилище".
Екипи на Агенцията за социално подпомагане и на Държавната агенция за закрила на децата от 21 юли са в социално педагогическият интернат в село Варненци община Тутракан, обяви социалният министър. Докладите им вече са подадени в прокуратурата: "Част от децата в момента не са в дома, защото са във ваканция. Другата част, която най-вероятно не е пострадала от това, което се случва, е на място. Нека специалистите да преценят".
Тази сутрин омбудсманът на републиката Велислава Делчева осветли сигналите от родители и неправителствени организации за насилие в интерната, в който със съдебни заповеди се настаняват момчета извършили престъпления. Министерството на образованието е принсипал на интернатите за деца.
С тарата чешма пред Кметство с. Тополица отново дарява прохлада на местните жители и гости на селото. По проект на обща стойност 12 хил. лв беше изцяло подменен стария водопровод на чешмата. Това се случи с безвъзмездно финансиране по Програма „Капка по капка“, благодарение на Фондация „Бикоуз“ в помощ на благотворителността, с финансиране на JTI и..
Представители на организации от сферата на културата, които изпълняват проекти, финансирани по Плана за възстановяване и устойчивост, се събраха на протест пред Министерството на културата. Според тях е блокирано отчитането и е забавено изплащане на средства по процедурите, администрирани от Национален фонд "Култура", което ги изправя пред финансови..
Таксиметровите услуги в Ямбол ще поскъпнат от началото на следващата година. Рамката на цените не е променяна от 2016 година. Минималният праг на дневната тарифа ще е 0,90 лв./км, а максималният – 2 лв./км, нощната тарифа ще се определя в рамките от 1 лев до 2,20 лв. за километър, уточни председателят на общинския съвет в Ямбол Антон Шиков, след..
Завършиха асфалтовите работи в платното за Бургас в участъка от АМ „Тракия“ в област Сливен, съобщават от Агенция "Пътна инфраструктура". Обновеното трасе е с дължина 11 км и е между 262-и и 273-и км. При добри метеорологични условия се предвижда до неделя да бъдат монтирани ограничителните системи. През следващата седмица, веднага след като приключи..
Две години след старта на строително-монтажните дейности от ВиК Бургас, вече е въведена в експлоатация реконструкцията на Деривация "Камчия-Юг" при айтоското село Черноград. Обектът, който първоначално е бил изграден преди повече от половин век сега подобрява водоснабдяването за десетки хиляди жители на две от бургаските общини - Айтос и Карнобат...
Жители на бургаския квартал „Победа“ са подали молба към Общинския съвет и към Общината относно кражби и посегателства, които с времето ескалират. Според гражданите, в квартала липсват пътни знаци, полицейско присъствие и какъвто и да е контрол. Те са подавали жалби в Районното управление, но не последвала желаната от тях реакция, а именно..
Към момента няма информация за броя на задържаните по време на вчерашния протест пред парламента срещу проекта за бюджет. Около полунощ група протестиращи се опитаха да преградят булевард "Дондуков" с кофи за смет и да спрат лек автомобил, който се опитваше да премине оттам. Протест срещу Бюджет 2026 в Триъгълника на властта (ОБНОВЕНА) Това..