Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Канната база е домакин на Националния турнир „Купа Бургас“

На конна база в парк "Езеро" се провеждат Националният турнир за аматьори „Черно море“ и Националният турнир „Купа Бургас“.
Очаква се участие на повече от 140 коне и състезатели от България и чужбина. Международното участие в „Купа Бургас“ 25 включва четирима състезатели и шест коня от Република Турция. 
Първите стартове са в 9 часа. Част от изпитанията се проведат вечер, на осветление. В паузите са предвидени сценични изяви на регионални театрални, певчески и танцови състави, както и демонстрации на спортисти по бойни спортове. По регламент на „Купа Бургас“ се допускат аплодисменти по време на паркурите.

Състезанията са организирани с подкрепата на общинската администрация и Българската федерация по конен спорт. Директор на турнира е Таня Марчева от БФКС.





Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Хиляди хора посрещнаха волейболните национали в центъра на столицата

След огромния си успех на Световното първенство по волейбол във Филипините сребърните ни медалисти отново са на родна земя. Тази сутрин те кацнаха на летище "Васил Левски" в София с полет на правителствения самолет от Истанбул. Волейболистите минаха по червен килим и през шпалир от гвардейци.  Посрещнаха волейболистите ни с червен килим и венци..

публикувано на 30.09.25 в 19:00
Джанлоренцо Бленджини

Джанлоренцо Бленджини благодари на Бургас

Треньорът на българските волейболисти Джанлоренцо Бленджини е благодарил на Бургас чрез общинския съветник и волейболист Иван Станев за условията, които са били предложени лятото по време на Лигата на нациите. Станев е получил покана да посрещне днес отбора, но е отказал, обясни той  на сесия на общинския съвет "Мистър  Бленджини на чист..

публикувано на 30.09.25 в 15:44

Посрещнаха волейболистите ни с червен килим и венци

С червен килим и с гвардейска рота бяха посрещнати волейболните национали на България при пристигането им на летище "Васил Левски" в София днес. Националите се прибраха с полет от Истанбул с правителствения самолет Еърбъс А319, където по-рано тази сутрин бяха посрещнати от министъра на младежта и спорта Иван Пешев.  Вторите в света са на самолета за..

обновено на 30.09.25 в 10:51

Посрещаме волейболните национали от 17:30 ч., самолетът им каца около 10 ч.

Около 10 часа днес на летище "Васил Левски" в София се очаква да кацне мъжкият национален отбор по волейбол, който спечели вицешампионската титла на световното първенство във Филипините, съобщиха от пресцентъра на МС.  Волейболните герои се прибират с правителствения самолет От 17:30 ч. е церемонията по посрещането на състезателите, организирана..

публикувано на 30.09.25 в 09:00

Втори в света! Волейболистите ни са със сребърни медали от първенството във Филипините

Националният отбор на България загуби от Италия с 1:3 (21:25, 17:25, 25:17, 25:10) финала на Световното първенство по волейбол за мъже във Филипините. Мачът се игра в Пасай Сити пред 15 862 зрители.  Така за втори път в историята след 1970 в София тимът спечели сребърните медали. Италия показа превъзходството си и по-големия опит в мача за титлата и..

публикувано на 28.09.25 в 15:45

Бургас подкрепя българските волейболисти на финала на Световното първенство

Стотици бургазлии се събраха пред сградата на Община Бургас, за да гледат на живо финала на Световното първенство по волейбол във Филипините, където националния отбор на България се изправя срещу действащия носител на трофея – Италия.  Сред зрителите са кметът Димитър Николов и заместниците му - Диана Саватева, Манол Тодоров и Станимир Апостолов,..

публикувано на 28.09.25 в 14:52

Новата спортна зала в “Меден рудник” е готова и скоро отваря врати

Спортната зала  е подходяща за бойни спортове, групови тренировки, танци, съобщи на своята фейсбук страница кметът Димитър Николов. Ринг с олимпийски размери превръща новото съоръжение в истински дом на бокса. Той е с размери от 7,40 х7,40 метра от външната страна и 6,10х6,10 от вътрешната. Това е единственият ринг с подобни размери в Бургас,..

публикувано на 28.09.25 в 11:00