Община Ямбол отправя покана към инвеститори и граждани да се включат в предстоящите търгове за продажба на няколко изключително атрактивни общински имота. Те ще се проведат на 14 октомври, а тръжната документация се предлага в Центъра за административно обслужване в сградата на Общинска администрация на Община Ямбол на ул. „Г.С. Раковски” № 7 до 17:30 часа на 10 октомври.
За жилищно строителство са отредени 12 незастроени парцела в жилищен комплекс „Граф Игнатиев“ с площи между 298 кв.м и 383 кв.м. Определените от лицензиран оценител и с решение на Общинския съвет начални тръжни цени са съответно между 71 600 лв. и 92 400 лв. без ДДС. Терените са в близост до детска градина и търговски обекти.
Инвеститори се търсят също за втория и четвъртия етажи на ул. „Търговска“ 57. Сградата е от 1970 година и все още запазва своята архитектурна стойност и потенциал за развитие. Новите собственици ще могат да създадат разнообразни пространства – офиси, изложбени зали, зали за срещи и обслужващи услуги, които да допринесат за икономическото и социалното развитие на града. Очаква се реализирането на тази инициатива да привлече нови работни места и да засили позицията на Ямбол като притегателен център за бизнес и култура в региона.

Между 48 040 лв. и 50 250 лв. без ДДС е определената начална тръжна цена за пет незастроени поземлени имота на Обходен път „Запад“, в непосредствена близост до базата на бившия авторемонтен завод. Районът е с отлична локация и потенциал за развитие на производствено-складова дейност, търговия и услуги. Площта на терените е от 1434 до 1500 кв. м.
В близост до тях, на ул. „Индустриална“, се предлагат също два общински имота с регулация, според устройствения план, за фотоволтаични централи. Единият от тях е с площ 1822 кв.м, с начална тръжна цена 65 780 лв. без ДДС. За втория е определена начална тръжна цена от 68 050 лв. без ДДС, а площта му е 1887 кв. м. Между тях е имот с площ 7914 кв.м, отреден за производствено-складова дейност, търговия и услуги, който също се предлага на търг от община Ямбол. Началната тръжна цена за него е 296 020 лв.
На търг с тайно наддаване се предлагат и шест поземлени имота в жилищен комплекс „Георги Бенковски“, в подножието на лесопарк „Боровец“. Площите им са от 219 кв. м до 6960 кв. м, а началните тръжни цени са между 32 900 лв. и 37 700 лв.
Община Ямбол продължава да търси инвеститори и за още един имота в к-с „Бенковски“ с площ от с площ 6960 кв. м, в непосредствена близост до Основно училище „Йордан Йовков“, който е предназначен за жилищно строителство и обществено обслужване, а началната му тръжна цена е 386 680 лв.
На търг с тайно наддаване се предлагат също общински незастроени имоти в квартал „Каргон“, в жилищните комплекси „Златен рог“ и „Хале“, в селищно образувание „Кринчовица“ и др.
Търгът ще бъде на 14 октомври.
Графичната база „Тодор Атанасов“ в Бургас ще бъде превърната в „Културно-образователен център и музей“. Дългоочакваният ремонт започва съвсем скоро, след като в началото на следващата седмица ще бъде избрана и фирмата изпълнител. Ремонтните дейности са част от трансграничен проект между България и Турция - „Туризмът чрез култура – наше общо..
Министерството на земеделието и храните организира Национален рибен фест на Ченгене скеле край Бургас. Събитието на 30 ноември е посветено на популяризирането на рибата и рибните продукти, както и на подкрепата към българските рибари, производители и преработватели. Демонстрации и лекции, свързани със здравословното хранене,..
През октомври 2025 г. пътуванията на български граждани в чужбина се увеличават с цели 15% спрямо същия месец на 2024 г., докато посещенията на чужденци в България нараства с едва 0,4%, показват последни данни на Националният статистически институт (НСИ). Пътуванията на български граждани в чужбина през октомври са 829,3 хил., или с 15% над..
Тази година посрещането на Новата година ще е необичайно за хотелиерите и ресторантьорите. За няколко часа няма да работят ПОС терминалите и банкоматите заради техническо прекъсване, свързано с настройването на банковите системи за преминаване към еврото. Ще се наложи да плащаме само в брой. Някои от ресторантите дори няма да..
Три компании, заинтересовани от закупуването на румънските активи на руската енергийна компания "Лукойл", преговарят директно с нея, заяви във вторник румънският министър на енергетиката Богдан Иван, цитиран от онлайн изданието profit.ro , предаде Ройтерс. "Лукойл" има 320 бензиностанции в Румъния, управлява третата по големина рафинерия в страната и..
„Водоснабдяване и канализация“ ЕООД – Ямбол е извършило инвестиции в размер на 18 018,48 лв. без ДДС за модернизация и подобряване на водоснабдителната инфраструктура на територията на община Болярово. Сред новите активи са реконструкция на уличен водопровод в село Попово, както и монтаж на седем помпени съоръжения в населените места Воден, Попово,..
Цените на едро на основни хранителни продукти като яйцата, брашното и картофите са се повишили през последната седмица, показват обобщени данните на Държавната комисия по стоковите борси и тържища. През последната седмица цените растат на брашното, кашкавала, прясното мляко, но поевтиняват сиренето и киселото мляко, олиото, свинското и пилешкото месо...