В 17 ч. на Лятната сцена в Борисовата градина започна инициативата, посветена на Международния ден на младежта - 12 август. В различни шатри неправителствени организации и институции представят дейности, насочвани към младите хора. Центърът за развитие на човешките ресурси ще покаже новата си програма за тях "Еразъм плюс". Министерството на труда и социалната политика ще промотира тенденциите за заетост и възможностите за реализация на по младото поколение. Българският младежки червен кръст представя дейността си чрез различни информационни брошури. Яна Геловска изброи:
Информационна брошура за предпазване от СПИН, информационна кампания за подкрепа на ХИВ-позитивни, информация за децата как да пресичат безопасно.
По време на младежката проява тази вечер, министърът на младежта и спорта в служебния кабинет Евгения Раданова ще награди участниците в конкурса за есе на тема: "Заедно в различията си за един по-толерантен свят". Участниците в него са разсъждавали как могат да бъдат по-сплотени помежду си въпреки особеностите на всеки човек. Калина Тодорова каза:
Всички знаем, че толерантността възпитава към един по добър свят. Тази черта на младежите си проличава и отличава у тях като едно положително качество. Бих казала, че младите хора днес са сплотени. Сплотява ги младежката дейност и всичко живо в тях.
Министърът на външните работи Георг Георгиев е разговарял по телефона с публициста Владимир (Владо) Перев - един от най-уважаваните представители на българската общност в Република Северна Македония, който е бил нападнат и удрян днес в Скопие, става ясно от съобщение на Министерството на външните работи. 80-годишният Владимир Перев разказва пред..
Премиерът Росен Желязков е уверил ръководството на Националната овцевъдна и козевъдна асоциация, че правителството работи за изплащане до края на годината в пълен размер на компенсациите на собствениците на стопанства, които пострадаха от заболяванията по дребните преживни животни. Това станало по време на работна среща със съпредседателите на..
Правителството ще осигури средства за ремонта на язовир "Пясъчник" в Пловдивска област, който е критично важен за напояването в цяла Южна България. Това е договорено на среща днес на премиера Росен Желязков и министъра на земеделието Георги Тахов с представители на Националната асоциация на зърнопроизводителите. Срещата е проведена по искане..
Първият нов електрически влак „Шкода“ ще пристигне в България през януари 2026 г., а от април ще започне да обслужва пътници. До август 2026 г. страната ще получи всички 25 нови влака. Това заяви вицепремиерът и министър на транспорта Гроздан Караджов на посещение в завода на „Шкода“ в Пилзен, Чехия, съобщиха от пресцентъра на министерството,..
Управляващото мнозинство потвърди предложението си за минимални заплати с фиксирани размери за лекарите и медицинските сестри, работещи в болниците за активно лечение, Спешната помощ, психиатриите, онкологичните центрове, домовете за медико-социални грижи за деца. Внесените преди второ четене поправки в законопроекта за бюджета на Здравната каса..
Йозеф Рот не вижда никаква разлика между Съветска Русия и Америка в обезчовечаването. Преди бих го намерила за еретична мисъл. Този авторитаризъм навсякъде ражда едни същи чудовища. Това сподели в интервю пред БНР проф. Ана Димова, преводач на книгата "Антихристът". "Антихристът" е литературният вик срещу духовния разпад на Европа и..
Недоволство към разчетите в бюджета за идната година година изразяват и младите лекари тази вечер с протест пред Министерството на здравеопазването. Те настояват за ясно разпределение на заложените пари в проектобюджета на Националната здравно осигурителна каса, устойчиво развитие и достойно заплащане . Младите медици твърдят, че нищо..
916,68 лева годишна загуба през 2026-а, ако сега нетната ви месечна заплата е 3500 лева. С това изчисление започна интервюто пред БНР на..
Не би трябвало да има размествания по бюджета. Това обясни пред БНР бившият финансов министър Владислав Горанов. "Бюджетът е една комуникация...
Тревненци отправят молитви за своя свещеник Неделчо Марков , диагностициран с тежко заболяване. Преди дни тревожната новина бързо обиколи жителите..